Hospodskou potyčku v Zubří ukončil výstřel a smrt

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#16 » stř 10. říj 2018, 06:20

audis píše:.

pskorec píše:(..) Zároveň se v zákoně píše že pod vlivem alkoholu (....lze mít...) pouze vybitou v přepravním obalu.

Ne, tento výklad tam určitě není. resp. ani toto napsáno nebo podobně napsáno určitě tam není.


Máš pravdu, v rychlosti jsem projel zákon a je tam zakázano nošení zbraně pod vlivem alkoholu. Držení tam ale zakázano není, takže je vlastně povoleno, nebo se pletu?



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#17 » stř 10. říj 2018, 06:24

P.V. píše:Ano, věc je v prověřování. Buď policie znovu zahájí trestní stíhání nebo věc odloží. Na rozhodnutí má 3 měsíce, lhůtu jim může státní zástupce prodloužit..
Vzhledem k tom, že ho chtěli na vazbu, tak s usnesením spěchali a to je pak kvalita dost často víc než mizerná..

Ono jim nic jiného než spěchat nezbývá. Na rozhodnutí do vazby mají jen 48h od zadržení. Pokud do té doby nedostanou od státního zástupce rozhodnutí o vazbě pak ho musí pustit. Budou ho dál stíhat na svobodě, na tom nevidím nic špatného. Střelci přeju hodně štěstí, bude ho potřebovat.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#18 » stř 10. říj 2018, 07:31

S tím zákonným rámcem alkoholu a nosit máte samozřejmě pravdu, ale nevzali jste potaz, že držení je pouze:
Držení se rozumí mít
§ 2 odst 2 a)
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

Stavit se na pivo není účel přemístění. Proto jsem to prve psal, jak jsem to psal, co mi z toho plyne. Nechám se poučit vykladove v zavedené praxi, třeba to chápu zbytečně přísně.
Naposledy upravil(a) audis dne stř 10. říj 2018, 07:48, celkem upraveno 2 x.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#19 » stř 10. říj 2018, 07:36

Pořád tu sice řešíte nošení pod vlivem, ale taky.mohl být střelec v hospodě jen třeba na jídlo a nealko. To, že je někdo v hospodě neznamená, že jde hned pít. Nebo po každé, když jdete na jídlo do hospody-restaurace, třeba v polední pauze na meníčko, hned objednáte panáky a pivo? :) A samozřejmě se předtím stavíte doma odložit zbraň.

Chtělo by to počkat na výsledek šetření a neteoretizovat...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#20 » stř 10. říj 2018, 07:52

Jj samozřejmě.
A dále : Jestli v novinách zatím nic o alkoholu u střelce nebylo napsano, nebo nebylo že bude / byl obviněn z precinu na useku zákona o zbraních, z novinářské české praxe usuzuji, že alkohol nebyl přítomen.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#21 » stř 10. říj 2018, 08:44

Nicméně co by se změnilo, pokud střelec vypito měl, a přesto se jednalo o NO?
Měl by na kontě jeden přestupek, za který se ani nepřichází o zbroják, pokud během posledních tří let nespáchal jiný z přestupků, za které se přichází o spolehlivost, když nasbíráte více než jeden.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#22 » stř 10. říj 2018, 09:19

Ano, chápeš to zbytečně přísně, tak to myšlené není. Resp. to možná chápeš špatně, protože zákone neomezuje místa, odkud a kam se mohou zbraně přemisťovat. Navíc je v té větě napsáno "uložené v uzavřeném obalu za účelem přemístění", nikoliv "účel přemístění". Tj. když chceš zbraň přemístit (a není specifikované, za jakým konkrétním účelem), tak ji musíš, kvůli tomu přemístění, strčit do uzavřeného obalu. Tj. jsi to v té argumentaci otočil. Mluvíš chybně o účelu přemístění, v zákoně je obal ;-)


audis píše:S tím zákonným rámcem alkoholu a nosit máte samozřejmě pravdu, ale nevzali jste potaz, že držení je pouze:
Držení se rozumí mít
§ 2 odst 2 a)
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

Stavit se na pivo není účel přemístění. Proto jsem to prve psal, jak jsem to psal, co mi z toho plyne. Nechám se poučit vykladove v zavedené praxi, třeba to chápu zbytečně přísně.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#23 » stř 10. říj 2018, 10:54

Musel mít zbraň připravenou ke střelbě když během šarvátky pohotově vytáhl zbraň a střílel....

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#24 » stř 10. říj 2018, 11:04

To sou keci!!!!! a Přesně takovýhle plky neznalců v novinách dělají zlou krev. :(

Měl revolver. A kde jsi vyčetl, že "pohotově" vytáhl zbran? Co je to pohotově? Jestli měl v klasickém I/OWB pouzdře, nebo klidně v kapse, tak několik sekund trvající útok na vytažení stačí.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#25 » stř 10. říj 2018, 15:37

iloveguns píše:je to z hlediska zákona O.K. Režim držení je: Zbraň je v uzavřeném obalu, je nenabita, zásobník nebo schránka jsou prázdné.


Pokud to čtu správně tak stačí aby ten zásobník nebyl ve zbrani, vypáskovávat zásobník snad nemusím.

Každopádně informace k tomu všecho všudy žádné, idnes klasický bulvár co se chytá každé blbosti. Doufám že to spadne do NO, pokud by to byla pomoc třetí osobě tak tím lépe pro nás.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#26 » stř 10. říj 2018, 16:02

K té hospodě a alkoholu, Já běžně chodím do hospody s železem u pasu. Prostě piju nealko. Jestli s tím má někdo problém ať to vysvětlí těm v té hospodě v uherském brodě...
viz.: https://www.denik.cz/krimi/starosta-jit ... 81008.html
Opravdu miluju takovy lidi.
Mě na druhou stranu přijde nenormalní, se v hospodě ožrat do němoty a nechat tam půl výplaty, ale nikomu do toho nekecam.

Co se týče tohodle případu, řešíte vesměs kraviny, protože nikdo neví co se vlastně stalo. V každém rádoby článku rádoby novinářů je něco jiného. Takže by bylo lepší počkat si na vyšetřování kriminálky.
Tedy pokud někdo z Vás u toho přímo nebyl a nemá tak informace z první ruky.




pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#28 » stř 10. říj 2018, 17:49

Dragunov: bojím se že to jako NO neprojde. Hospodská rvačka která mohla skončit monoklem a ranní kocovinou skončila střelbou a jedním mrtvým.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#29 » stř 10. říj 2018, 18:10

Myslíš, že škrcení končí monoklem?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#30 » stř 10. říj 2018, 18:23


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů