Přepadení banky v Příbrami

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#46 » ned 13. led 2019, 19:03

Věčně? Že hned víš na základě jednoho článku, kdo za co může, aniž by si znal úřední postupy a oprávnění.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#47 » ned 13. led 2019, 19:05

Původně jsem nechtěl vůbec reagovat, ale nějak mi to nedalo.
To, co popsal Poli je realita. Tak to je. Žádný novinářský výmysl, ani žádná spekulace. To, co napsal antonspelec je vše pouhá spekulace založena na novinářské zprávě, které chybějí další informace. Ty byly nahrazeny spekulativními závěry.
Souhlasím s Poli.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#48 » ned 13. led 2019, 21:45

Doporučuji se uklidnit a vyhnout se osobní rovině, jinak budou rozděleny odměny.



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#49 » stř 17. dub 2019, 17:34

https://www.novinky.cz/krimi/502803-pol ... bance.html

Tak hňup udělá testy na ZP, rozumu má taky dost na braní rukojmí a najednou je nepříčetný? Dost by mě zajímalo kdo teda ponese zodpovědnost. Určitě by potrestán měl být buď samotný pachatel nebo lékař.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#50 » stř 17. dub 2019, 18:14

Proč by měl někdo nutně nést odpovědnost? Hrábnout může každému a znenadání...
Osobně to považuji za dobrou zprávu, že i naše justice sem tam uzná, že ne všechny situace mají stíhatelného viníka



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#51 » stř 17. dub 2019, 18:18

Presne tak. A kecy o hnupech muze vest jen nekdo, kdo nema absolutni paru, jak snadno se clovek muze dostat do takove situace, ze mu z toho proste hrabne...dnesni doba tomu bohuzel dost preje



kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#52 » stř 17. dub 2019, 19:12

antonspelec píše:Presne tak. A kecy o hnupech muze vest jen nekdo, kdo nema absolutni paru, jak snadno se clovek muze dostat do takove situace, ze mu z toho proste hrabne...dnesni doba tomu bohuzel dost preje


Hrábnout určitě může, ale určitě není vhodná léčba jít se vyzpovídat se zbraní v ruce do banky.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#53 » stř 17. dub 2019, 19:50

Když ti hrábne, tak je právě typickým průvodním jevem, že nerozlišuješ co je a není vhodné. Když máš tyto věci pod kontrolou, tak se asi těžko dá hovořit o tom, že ti hráblo :twisted:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#54 » stř 17. dub 2019, 20:03

Ano, hrábnout může každému, ale i tak má nést odpovědnost za své činy. Za mě výjimka je vyloženě psychická nemoc. Ale to, že někdo krátkodobě neunese nějakou životní situaci přece není nemoc.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#55 » stř 17. dub 2019, 20:20

Asi tak, protože v opacnem pripade, kdy by se proste předpokládalo, ze každému vysetrenemu a proverenemu drziteli zbrani muze takhle hrabnout, tak je asi jedina moznost lidem zbrane sebrat...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#56 » stř 17. dub 2019, 21:40

Mě by jen zajímalo jak to bude mít pán se ZP a zbraněmi. Trestně stíhán nebude bo nebyl příčetný, ale když je tak chabrus na nervy měl by teda přijít o zbroják a zbraně (a to na dlouho jestli ne na furt).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#57 » čtv 18. dub 2019, 00:01

Sedmej: Tak pod pojmem "hrábnout" si představuji, že se u dotyčného projevila duševní nemoc, rozhodně za hrábnutí nepovažuji to že někomu ujely nervy. A pochybuji že by bez diagnózy měl někdo odvahu zastavit stíhání.
To taky napovídá, že ZP by logicky nadále neměl mít...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#58 » čtv 18. dub 2019, 08:05

Sedmej: Máš osobní zkušenost s někým, kdo trpí duševní chorobou ? A s tím, jak se to řeší a podobně ??

Jen tak na okraj, ptal jsem se svého doktora, jak to je, když dá někomu potvrzení, že ZP ano a on pak někoho zastřelí. Takže když to neudělá hned po vystavení zdravotní způsobilosti, tak je doktor celkem v klidu. Ona se ta změna může projevit celkem rychle. Koneckonců, u té způsobilosti je dobré, když doktor opravdu zná své pacienty, ne když je vidí jednou za 5 let ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host