Střelba v letadle s Babišem: člen ochranky omylem vystřelil ze služební pistole

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#61 » stř 29. kvě 2019, 21:36

Tak to je povedené :-) Ještě že má Glock tak malý lučík, že by se mi tam palec snad ani nevešel... :-D



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#62 » čtv 30. kvě 2019, 06:12

Golem píše:Honzajan: Tak stávají se určitě i horší věci, ale to neznamená, že je to v pořádku. A prohlašovat ránu jistoty za nebezpečný úkon... nahrazovat jí vlaječkou... a ještě prohlašovat za ubožáky ty, kteří to vidí jinak... raději to nebudu komentovat, on by mi z toho mohl vyjít nějaký ubožák co si nevidí ani na špičku nosu a to není zdvořilé...

Jde videt, zes nikdy neresil problem, ktery nesmi nastat. Typicky ve vyrobe treba dilu pro auta\letadla atd. V techto oblastech se nasazuji reseni tak, ze nezadouci jev se vytesni tim, ze obsluha\stroj nema pristup\prostredky, aby soucastky spatne poskladal plus senzory ne\pritomnosti subkomponent. Zakladem uspechu je vytesnit alespon lidske mysleni z techto cinnosti, kdyz uz nelze vytesnit cloveka jako takoveho.
Selskym rozumem bych rekl, ze v prostoru letadla je vystrel nezadouci. No tak tam nebudu proboha provadet ranu jistoty, kdy zalezi jen na cloveku, jestli pred tim spravne provedl par ukonu a tim padem jestli se bude nebo nebude strilet!
Vlajecka je pro to idealni nastroj, kdy nejde vlozit, paklize je naboj v komore, po vlozeni je okamzite videt, v jakem stavu je zbran, zamezuju opetovnemu nabiti pri opomenuti zasobniku ve zbrani, znemoznuje mackani spouste. Netypicky pro zivot je pouziti vlajecky win-win situace.
Neni to raketova veda, ale jak uz jsem rikal pred tim-musela by se pouzivat hlava.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#63 » čtv 30. kvě 2019, 06:34

Pokud chci vložit vlaječku, tak musím zbraň vybít. Pokud vybíjím zbraň podle správného postupu (tzn. toho, co se běžně učí), musím dát ránu jistoty. Takže vaječka zabrání výstřelu při ráně jistoty jak?



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#64 » čtv 30. kvě 2019, 06:47

a co dát ránu jistoty až s vlaječkou?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#65 » čtv 30. kvě 2019, 06:50

gunman : Zkus to. ;)



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#66 » čtv 30. kvě 2019, 06:51

a jo :-)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#67 » čtv 30. kvě 2019, 07:07

antonspelec píše:
pavelg píše:Moc nechápu to odevzdávání zbraní posádce. To jako v divadle odevzdává ochranka pistole v šatně?
Přece buď mají chránit osobu a k tomu mít nářadí, nebo jsou alegorický doprovod, a pak nemají fasovat ostré.

Srovnavat divadlo(verejny prostor) s palubou vladniho letadla...to jako vazne?

Dalsim duvodem je prave bezpecnost letadla samotneho. Pokud by totiz doslo ke skutecnemu selhani zbrane za letu, vystrelu a naslednemu poskozeni letadla, klidne by to mohlo skoncit dalsi epizodou Leteckych katastrof


V podstatě vážně .. jestli má ochranka chránit, musí mít k tomu prostředky. K čemu je ochranka, když musí odevzdat zbraně kapitánovi letadla? Navíc tato operace je manipulací se nabitou zbraní, takže zvyšuje riziko. Kdyby měli zbraně v pouzdrech a nemanipulovali, tak rána nevyjde... myslím, že na samovolný odpal nikdo soudný nevěří.

Navíc, zrovna v případě Baudyše očividně nikdo nikam nic neodkládal, když vyšla rána. Tady někdo zmiňoval, že ten někdejší Baudyšův výstřel zná do podrobností - jak to tehdy tedy bylo? Předpokládám, že jeho ochranka zbraně nikam nezamykala. Možná, že dokonce dnešní praxe reaguje na ten předešlý Baudyšův samosestřel.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#68 » čtv 30. kvě 2019, 07:23

pavelq : On vládní letku teď provozuje jiný subjekt než tenkrát. A nebudu hovořit o incidentu, u kterého jsem nebyl přímo přítomen. (a možná bych o něm nechtěl mluvit ani potom)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#69 » čtv 30. kvě 2019, 07:27

Tak si zkuste někdo taky vystřelit třeba v autobuse, nebo vlaku. A hned uvidíte ten rozdílný pohled obhájců příslušníků čehokoliv.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#70 » čtv 30. kvě 2019, 07:32

marinakus: Mně nejde vůbec o bulvární detaily, jen kolem toho bylo tolik šumu a vtipů tehdy, že se vytratila fakta. Tak právě nevím, jestli rána vyšla Baudyšovi nebo chlapovi z ochranky, jestli to bylo na zemi nebo ve vzduchu a jestli tehdy opravdu prostřelili nádrž.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#71 » čtv 30. kvě 2019, 07:47

Nejlepší poznámku k tomu měl Jakub Horák na fb:
Jde to s touhle zemí z kopce. Za ministra obrany Baudyše dokázala ochranka v letadle prostřelit aspoň nádrž, takže jim vytekl benzín do zavazadlového prostoru a ve Stockholmu na letišti to likvidovaly dva hasičský sbory. Teď ten chlapík trefí toustovač.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#72 » čtv 30. kvě 2019, 07:53

Ad Baudyš, pamatuju si, že v rozhovoru s ním ve Zbraních a nábojích (tzn. ještě za jeho života, tedy nějaký starší ročník) tento incident podrobněji popisoval, jestli to byla nebo nebyla pravda, nevím. Možná si na ten časopis někdo tady vzpomene a dohledá, já je už dávno vyhodil (odhadem tak ročník +- 2006 (nějak tehdy jsem ten časopis chvíli kupoval)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#73 » čtv 30. kvě 2019, 07:54

Za najvacsi pruser povazujem to, ze sa takato informacia dostala na verejnost.
Preco sa odovzdavaju v lietadle zbrane a v akom rezime sa pracuje, to je vec ktoru netreba riesit, tieto zlozky to maju celkom zmaknute...
A co sa nahodaku tyka, je to asi tak zavazna vec, ako naburanie sluzobneho auta mimo zakrok. Kedze sa nikomu nic nestalo, chlap mal podla dovodu preco sa to stalo bud dostat nejaky trest, zrazku z platu, pripadne preradenie mimo tuto jednotku. No a jasne ze uhrada skody, ale tu su myslim ze vsetci poisteny, tak to nebude take hrozne.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#74 » čtv 30. kvě 2019, 07:58

Co my víme, třeba mají v letadle jako vybíjecí zařízení toustovač. :)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#75 » čtv 30. kvě 2019, 09:36

Jestli to byl ten protivný ukecaný toustovač z Červeného trpaslíka, tak ho střelil schválně, to mi nikdo nevymluví... :-D
Honzajan: že ty sis o mě něco zjistil? Nevěřím, že by ses takhle moc mohl splést jenom náhodou... :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti