Otročiněves - nelegální střelnice?

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 319

Příspěvek#1 » pát 1. lis 2019, 11:11
bitkar
Příspěvky: 240

Příspěvek#2 » pát 1. lis 2019, 11:14

Na vidko nemam cas, ale v perexu bylo o lomu a povoleni k odstrelu....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#3 » pát 1. lis 2019, 12:04

tomasek : Pořad hodně odpovídá současným trendům a kvalitě našeho zpravodajství.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2200

Příspěvek#4 » pát 1. lis 2019, 12:07

Video jsem teď viděl.
Ty cca 3 lidi co tam vystupují jsou hyeny. 3 lidi z obce nový Jáchymov (cca 100 domů) a otrocineves (cca 30 domů). Paní na konci je vypatlana kráva, volně cit. Ráda bych aby problém byl vyřešen a aby kvůli pár lidem (odmlka) nebyly obtěžování jiní lidé. Ta odmlka tam byla přirozená. Tři lidi jsou proti. Jenom na tomto videu jsem viděl asi 6 lidi pro (návštěvníci pozemku). ta většina které se má vyjít vstříc nejsou ti 3 lidi z obcí. Ale ti lidé z pozemku. Matematika.

A dále bych to shrnul asi takto prirovnal: no my jsme se sem před lety nastěhovali, abychom pozorovali růst trávu. A pak se vedle nás nastěhoval sedlák a necháva zvířata pást na svém pozemku.

Nebo : soused si koupil velké auto, které mi stíní na pozemek. V obci o koupi nikomu neřekl.Indian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#5 » pát 1. lis 2019, 12:17

No, u nás v obci je původně svazarmovská střelnice už asi tak 50 let. Nejdříve jen malý násep, srovnaný tak, aby se na něm dalo ležet a střílelo se v bývalé pískovně. Vždy se vyvěsil prapor a nikdo jim tam nelezl. Potom se postavila budova s polokrytými standy + nějaké přiměřené zázemí (WC atd.) + jedna místnost na vyhodnocování závodů. Fakticky se z lejna bič upletl, místní střelecký klub nechal střelnici rekonstruovat (asi před 10 lety) ... před asi 5-7 lety se rozhodlo pár (do obce přistěhovalých) lidí stavět nové domky v zahradách, které koupili ve vzdálenosti "přes polní cestu" od střelnice. A začal taneček: hygienici kvůli hlukovým normám, nátlak na omezení až zákaz střílení atd. Přišlo mi to jaksi podobné tomu, když u lomu (ten tam je asi déle než 100 let) v západních Čechách postavili dálnici a potom byl lom obviněn že způsobil zával dálnice.
Nemělo by mít přednost to, co tam stálo už dříve? A stav, který tam byl?
Fakt mne štve, že většinou za vystrnaděním střelnice z místa nebo jejím zavřením jsou zájmy někoho, komu na místním rozvoji záleží jen do té míry, dokud z toho má dobrý vlastní prospěch. A často ani není místní.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#6 » pát 1. lis 2019, 14:12

Jen pro upřesnění. Střelnice sice leží v katastru obce ale vlastníkem pozemku jsou Lesy ČR. Největší stěžovatel je víkendový chalupář. Ovšem otravovat dokáže skutečně až parlament a ombudsmana. Ono je to totiž zadarmo. Pokud by takové stížnosti byly zpoplatněny, klidně vůči své oprávněnosti, byl by klid. Jednu pravdivou věc ale zpravodajství uvedlo. Úřady si v naší legislativní džungli skutečně neví rady a nevědí, co mají dělat. Že by znaly práva jednajících stran a nějak z nich uměly vycházet je skutečně scifi.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 475

Příspěvek#7 » pát 1. lis 2019, 16:29

Ja som rád za každú strelnicu, ale bývať by som vedľa nej nechcel. Je samozrejme rozdiel, či sa nasťahujem ja k strelnici alebo strelnica ku mne... škoda že si nesadli k jednému stolu a neprediskutovali to, možno by sa našiel nejaký kompromis. Vždy niekomu niečo vadí, to je proste realita.

V každom prípade však ak strelnica mala povolenie (ktoré možno nemala mať) pochybila polícia a voči podnikateľovi ani jeho zákazníkom to nemôžeme namietať. Ak však polícia povolenie neskôr zrušila, či už je to fér alebo nie, nemal by majiteľ v provozu pokračovať, kým si to nezlegalizuje. Predpokladám, že sa to nejako bude určite dať napraviť, získať všetky dokumenty a strelnicu zachrániť.

Moja najväčšia námietka je voči koncu videa, kde to stavajú do nesprávnej roviny. Chápal som video ako "nezodpovedný podnikateľ provozuje strelnicu bez patričných povolení" / "polícia pochybila, povolila strelnicu v rozpore so zákonom a majiteľ ju teraz nechce zrušiť". Video zakončili v štýle, že všetci tam chodia strieľať, všetci vedia že nemôžu, a aj tak to robia ilegálne a naschvál a v ich arogancii im je to jedno. Veď to je nonsens, ako keby sme tvrdili že ak pasažier nastúpi do autobusu, ktorý nemá platnú TK & EK, pasažier je arogantný a nezodpovedný človek čo robí niečo ilegálne. Veď ten podnikateľ deklaruje že je strelnica v poriadku, zákazníci sú tam v dobrej viere.

Inak, poškodený je podľa mňa podnikateľ, ak totiž začal robiť business s tým, že je povolený (chybou polície), dal do toho peniaze a zrazu mu to chcú zrušiť aj keď sa nič nezmenilo, nie je to v poriadku. Ako ale hovorím, či je to fér alebo nie, so zrušeným povolením by nemal v provoze pokračovať.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#8 » pát 1. lis 2019, 16:40

Arc : Takže všechny brokové střelnice, na kterých nejsou v podstatě žádné stavby jsou potencionálně nelegální, protože nejsou v územním plánu? To je totiž v podstatě jediný problém střelnice v Otročíně. Problematická stavba (dočasná a navíc na místě stavby původní) byla odstraněna. Střelnice má jinak všechna potřebná povolení. Majitel pozemku, CHKO, hygienické zkoušky, provozní řád schválený balistikem. Proto ji schválila do provozu policie. A teď je najednou vše jinak? Jo, a tu střelbu bych chtěl v těch místech, kde je jako pozadí reportáže, slyšet.
P.S. Nejsem provozovatelem ale znám ho.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 475

Příspěvek#9 » pát 1. lis 2019, 17:49

marinakus neviem presne aké zákonné podmienky musí strelnica spĺňať a neviem čím všetkým ten majtieľ prešiel a čím nie. Neviem či to má balistiku, viem len že je tam nejaký nepovolený plot - je to aj na balistiku alebo nie? bral to balistik do úvahy? - to neviem.

Pokiaľ viem, v územnom pláne obce sa uvádza účel pozemku. Môžem sa mýliť, ale v územnom pláne musí byť pozemok označený napríklad "k podnikaniu" a nie "k chatárskej výstavbe" aby tam mohol človek podnikať. Neviem aká je presne situácia tu, pretože to video je veľmi slabý zdroj. Nemyslím si, že takýto problém je bežný pri brokových alebo celkovo outdoor strelniciach. Územný plán sa dá zmeniť veľmi ľahko, hlavne v tak malej obci.

Sám píšem, že poškodený je podľa mňa práve daný podnikateľ, pretože mu dali povolenie za aktuálneho stav, ten sa nezmenil, a potom mu povolenie zrušili, k tomu kvôli nejakému detailu (fér či nie). Tvrdím k tomu však aj to, že by mal usilovať o zákonné "kóšer" riešenie a neísť nasilu proti susedom, to sa nevyplatí... pretože sa ľudia zatnú, a presvedčiť väčšinu obyvateľov malej obce že nejaký novo-príchodzí podnikateľ, ktorý je k tomu jeden z tých "ozbrojených magorov" má dostať stopku je pre tých susedov ľahké... hlavne keď majú argument že ignoruje rozhodnutia polície a podobne. Ja som na jeho strane, neviem presne tú situáciu, len hovorím že "hrotenie" nie je v jeho záujme.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#10 » pát 1. lis 2019, 17:58

Arc : Jenže on to rozhodnutí policie o zrušení povolení provozovat střelnici nikdy nikdo neviděl. Alespoň do té reportáže určitě ne. Teď už nejsem za poslední dobu úplně v obraze. A nabídek dohody s místními byl asi tak milion. Jenže s debilem se prostě nedomluvíš. Co mám napsat víc?

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 475

Příspěvek#11 » pát 1. lis 2019, 18:02

Marinakus máš iné a lepšie informácie ako ja, ja som šiel len podľa toho čo bolo vo videu. A len na základe toho sa vyjadrujem - ale tiež som na jeho strane :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#12 » pát 1. lis 2019, 18:12

Arc : Hele, já bych taky nechtěl mít střelnici 50 metrů za barákem. Ale tahle je schovaná v lese a maximálně utlumená. Teda byla, než si prosadili asi 3 místní zoufalci zboření ochranných tlumících zdí. Když jsem občas odjížděl a zastavil asi tak na polovině cesty, než kde má být střelba obtěžující, prostě jsem nic neslyšel. Samozřejmě beru to, že akustika je někdy svinstvo a že puška je slyšet dál než krátká. Ovšem nestěžují si lidé, kteří bydlí nejblíže a u kterých bys to čekal. Co se týká té reportáže, je podle mě minimálně na občanskou žalobu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4011

Příspěvek#13 » pát 1. lis 2019, 18:15

Arc : Abych neopoměl. Jeden z argumentů oponentů střelnice je ten, že vesnicí projíždějí nebezpeční ozbrojení lidé a děti se tudíž bojí jít ven si hrát. To myslím zcela vážně. Jinak samozřejmě ta děcka, o kterých je řeč chodí paběrkovat nesebrané nábojnice na střelnici.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 475

Příspěvek#14 » pát 1. lis 2019, 18:53

Toto viem, marinakus. Teda neviem, ale predpokladám. To je šialený argument, ktorý je počuť vždy keď sa niekde koncentrujú "ozbrojení magori". Decká pritom nemajú strach z ničoho, proste preto že dieťa si nikdy nevie tak uvedomiť nebezpečenstvo a zranenie, proste si na zvuk z pištolí len zvyknú. Strach, respektíve názor, preberajú od dospelých. Čo sa týka hluku, to neviem posúdiť keď som tam nebol... hluk sa dá predpokladať a tolerovať v rozumných hodinách, ale pri chránenej oblasti by som bol na hluk a pokoj citlivejší ako v bežnej obci. Jediný potenciálne pádny argument proti akejkoľvek strelnici.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1462

Příspěvek#15 » sob 2. lis 2019, 07:27

Ta střelnice je tady https://mapy.cz/s/hevefekefu, pokud na to správně koukám.

Tak by mne fakt zajímalo, jak může ve vesnici rušit ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti