Incident mezi řidiči čtyřkolek a myslivcem

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#61 » stř 27. lis 2019, 16:16

gogan píše:Čtyřkolky v lese... pokud jezdí po cestách (účelových komunikacích) a nikoho neohrozí, tak proč ne...


jóó, to by ale nesměli jezdit jak prasata a stejně tak na endurech. Už vidím, jak se jdu projít se psem nebo dětmi do lesa načerpat trochu toho klidu - ticha a po cestě, které jdeme, se vyřítí banda na 2/4kolkách. Nestihneš udělat vůbec nic...

Z pochopitelných důvodů má mnoho z nich RZV úmyslně zamazanou nebo rovnou odmontovanou. Tímhle chováním to dopadne tak, že se vstup do lesa postupně zakáže všem :evil:

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#62 » stř 27. lis 2019, 16:19

expres píše:Ale tahas do toho ostatni. Jizdou na 4kolce po lese co neni tvuj, stejne tak pole poskozujes majetek jinych. Stejne jako mas mit dost slusnosti neobtezovat zver v prirode. (Lesnici kdyz kaci tam nejezdi s radosti offroudu).
Nadavat myslivci co se casto o to stara, kdyz sam si jen "projizdejici" obtezujici sprostak. Na 4kolku si bez radit do vlastniho.
Ze chybujes chapu, ze vse clovek nedodrzi 100% chapu, ale psat tady kdyz ti lidi pisou ze porusujes zakon "je mi to fuk" je ulet.
A pro po, kdyz teda budem fungovat v Tvem "pohodovem" svete. Muzu si zajezdit u tebe doma na pitbajku? Vsak o nic nejde, misto jako misto.
Borec s kverem nejen ze dozna skodu na lese, ale i pole a pak to hodi na obranu pred autem? No to je vocas. Lidi sou fakt mimo. Kdyz uz pacham zlo jinym, aspon se omluvim a necham se hold pucovat. Ne jeste namyslene tahat kver...uz jen ta fotka a sebevedomej pohled. Doufam ze soud mu umeje hlavu.





Klidně přijeď,budu rád.Alespoň by se vše dalo probrat v klidu bez emocí.A věřím,že by vše bylo jinak a tvůj názor by se změnil.Stejně jako ho změnilo spousta lidí v našem okolí.Teď to myslím bez ironie a nadsázky.Pokud máš zájem,můžeš přijed třeba na střelnici a po střílení to probereme u kávy.Ahoj pirda

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#63 » stř 27. lis 2019, 16:37

@mission
Vždyť jsem to psal:
"Čtyřkolky v lese... pokud jezdí po cestách (účelových komunikacích) a nikoho neohrozí, tak proč ne, sice z toho nejsem odvázaný, ale naše bouchání taky může někoho rušit. Bohužel čtyřkolkáři jezdí často mimo cesty a ještě jak prasata, to už je špatně."

Když cituješ dej tam to stanovisko prosím celé, ne půlku věty. Dík.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#64 » stř 27. lis 2019, 16:43

ad gogan

máš tam celou frázi, na kterou reaguji. Primárně to nebyla reakce na tvůj komentář, ale obecně na chování těchto lidí. Protože jsem ještě nepotkal jezdce na 2/4kolce, který by jel v lese nebo po polní cestě tak, aby neohrozil. Spíš podle kréda: "teď jsem tady já a vy ostatní se mi kliďte z cesty".

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#65 » stř 27. lis 2019, 16:56

Ale jo, nejsme v rozporu s názorem.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#66 » stř 27. lis 2019, 17:14

Shirako píše:Rozsudek Nejvyššího soudu sp. zn. 33 Odo 449/2005 ze dne 22. 2. 2006
...


Otázka je, jak ten odkazovaný zákon v roce 2006 vypadal - od té doby totiž zaznamenal 26 novelizací.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#67 » stř 27. lis 2019, 18:05

Většina chodců skočila pod auto, protože si mysleli, že nic nejede. Stejně tak s plnou, spoustu řidičů si myslelo, že nic proti nejede. Pak přijedete a posloucháte pořád to samé. Já jsem myslel... Já jsem nevěděl... Já jsem nechtěl...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#68 » stř 27. lis 2019, 18:19

Otázka je, jak ten odkazovaný zákon v roce 2006 vypadal - od té doby totiž zaznamenal 26 novelizací.


Obě moje citace jsou z aktuálního platného zákonu. Od doby tohoto rozsudku se na těchto dvou paragrafech nic nezměnilo.
Můžete nahlédnout třeba zde: https://www.mesec.cz/zakony/zakon-o-pozemnich-komunikacich/f1732115/



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#69 » stř 27. lis 2019, 18:19

Asi to sem už dávno nepatří a admini nás (právem) pojebou, ale:
Shirako píše:Rozsudek Nejvyššího soudu sp. zn. 33 Odo 449/2005 ze dne 22. 2. 2006
Lesní zákon pak vůbec neupravuje problematiku provozu na komunikacích, které se nacházejí na lesních pozemcích.
Vykazuje‑li zpevněná lesní cesta, která je pozemkem určeným k plnění funkcí lesa, znaky účelové komunikace podle § 7odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, vztahuje se na ni právo obecného užívání podle § 19 odst. 1 tohoto zákona.

Lesní cesty jakožto účelové komunikace obecně spadají do práva bezplatného obecného užívání obvyklým způsobem a k obvyklým účelům podle § 19 odst. 1 Zákona č. 13/1997 Sb, pokud zákon nestanoví pro speciální případ jinak.
Můžeš upřesnit, čeho se týkal ten rozsudek?
Já tam především vidím podmínku "obvyklým způsobem a k obvyklým účelům", což zrovna u lesní cesty může být dost omezující.
A problematika provozu na lesních cestách se týká hlavně těch, co tam mají co dělat.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#70 » stř 27. lis 2019, 19:45

pirda píše:už jsem takový, občas jedu přez plnou , kdo není bez vinny, ponesou si nasledky... ATP atp


Co na to říct ..... snad jen to že až někde budeš zase orat čtyřkolkou protože jak říkáš "už jsi takovy" a "každý dělá chyby" tak majitel pozemku nebude jako ty a nenatahne ostnatý drát ve výšce krku mezi stromy se slovy ..... "Já už jsem takový každý občas dělám chyby, kdyžtak si následky ponesou" a stejně jako tebe když nechytí na čtyřkolce nebo na plné tak jeho nechytí že to tam natahnul ... Chápeš jak to myslím že ?? Můžeš mít tenhle postoj ale pak se nediv když někdo se stejným postojem udělá něco co se nelíbí tobě ... Az ti to rozpárá krk třeba ;)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#71 » stř 27. lis 2019, 20:42

Když chce někdo orat čtyřkolkou pole, lesy a louky ať se domluví s ochránci přírody v bývalých vojenských újezdech je k tomu prostoru a příležitostí habaděj: https://www.idnes.cz/xman/styl/beleco-ochrana-prirody-tanky-offroady-houfnice-motokros-step-vojenske-prostory-porost.A191119_171744_xman-styl_fro
Naopak magor co mi v CHKO na upravované běžkařské trati vedoucí prudkým úvozem dolů málem na čtyřkolce zprasil a zranil děti, protože tamtudy upaloval někam nahoru, může děkovat pánu bohu, že jsem neidentifikoval o koho jde.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#72 » stř 27. lis 2019, 21:02

LoganRaise píše:Většina chodců skočila pod auto, protože si mysleli, že nic nejede. Stejně tak s plnou, spoustu řidičů si myslelo, že nic proti nejede. Pak přijedete a posloucháte pořád to samé. Já jsem myslel... Já jsem nevěděl... Já jsem nechtěl...

Jeden myslel a pos*** se, žejó :)
Nesmíš "myslet, že proti nic nejede", musíš to vidět! A je úplně fuk, co je nakreslený na silnici, prostě kam nevidím tam je auto, stejně jako každej kvér kterej bereš do ruky je nabitej.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#73 » stř 27. lis 2019, 21:08

Buďto mé příspěvky nečtete pečlivě,nebo je pro vás slovo čtyřkolka jako červený prapor pro býka.Psal jsem snad že jezdíme po zasetém poli??Nebo v lesní školce??Ne nepsal,psal jsem,že jezdím jedenáct let a jediný problém byl většinou myslivec,co by nejradši neviděl v lese nikoho.S lesní stráží ani s hajným problém nebyl(nejen u nás-jezdíme i na návštěvy po republice)se zemědělci taky problém nemáme(někteří mají taky čtyřkolky nebo endura)A pokud jde o ničení přírody????Jsem na okraji NP a pokud jste tu někdo byl(předpokládám že ne)nemohli by jste takhle reagovat.A ještě uvedu jeden příklad pro pobavení:před pár lety nás pozvala jiná klubovna na úklid lesa,aby lidé viděli,že dovedeme být i ku prospěchu.Pomocí čtyřkolek jsme na odstavnou plochu u silnice vyvozili cca dva kontejnery odpadků v pytlích.S velkým nadšením jsme volali starostu a požádali ho o odvoz.Bohužel už s malým nadšením jsme každý obdržel pokutu 2000,-kč za nedovolenou skládku.Proto je můj přístup takový jak jsem uvedl.Ale i tak Vám děkuji za reakce.Některé jsou poučné,některé vtipné.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#74 » stř 27. lis 2019, 22:04

Vzhledem k tomu že u soudu padla takováto informace:

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/soud- ... -zpravy_vb
U soudu dnes mimo jiné zaznělo, že Lesy ČR ani obec nedaly čtyřkolkářům povolení, aby jezdili po lese nebo pozemcích.

Tu informaci musel vyžádat někdo na základě nějakého zjištění/místního šetření kudy se jezdilo.
Pokud takováto informace padla,je předpoklad že v definicích
les
lesní cesta
účelová komunikace
má přinejmenším ten kdo ji vyžádal jasno a snaží se prokázat jízdu v místech kde není běžně povolena.

Ostatní pánové podle stejného zdroje
Další řidiči čtyřkolek na policii uvedli, že pokud svým ježděním způsobili na lesích nebo polích škody, jsou ochotni je nahradit.

si jsou zřejmě vědomi že jejich poklidná jízda nebyla až tak bez následků a škody.Podle toho co uvádějí si zřejmě uvědomují že dohodnout se s tím komu případná škoda vznikla pro ně bude výhodnější než aby na nich byla vymáhána.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#75 » čtv 28. lis 2019, 01:29

Piggy: rozsudek se tykal pozadavku financni nahrady za pouzivani ucelove komunikace, vybudovane v '76 na statnich pozemcich, ktere zrejme po revoluci presly do soukromych rukou. Predmetem tedy nebyla otazka zda na tuto komunikaci dotycny smi jezdit, ale zda ma povinnost zaplatit za jeji vyuzivani majiteli pozemku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů