Incident mezi řidiči čtyřkolek a myslivcem

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#76 » čtv 28. lis 2019, 02:01

gogan píše:Jeden myslel a pos*** se, žejó :)
Nesmíš "myslet, že proti nic nejede", musíš to vidět! A je úplně fuk, co je nakreslený na silnici, prostě kam nevidím tam je auto, stejně jako každej kvér kterej bereš do ruky je nabitej.

Teď jsi to řekl. Každej kvér je nabitej a chováš se tak podle toho. Tedy s autem bys měl podle toho předpokládat, že vždycky proti tobě něco jede. Navíc zrak je věc hodně zrádná. Tuhle přítelkyně taky myslela, že vidí na účtu určitou částku a přitom to ve skutečnosti byla mnohem menší částka a flinta...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#77 » čtv 28. lis 2019, 03:32

"Tedy s autem bys měl podle toho předpokládat, že vždycky proti tobě něco jede" = prostě kam nevidím tam je auto
Podle zraku se prostě orientuješ, na tom stojí celé řízení auta. Pokud někdo nevidí, nebo špatně odhadne situaci, udělá to klidně kdekoliv a kdykoliv, čára v tom roli nehraje.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#78 » čtv 28. lis 2019, 06:20

Jenze kver je hloupa věc, která muze ohrozit jen pokud udela chybu ten, kdo ji ma v ruce. V aute ovšem sedi ridic, který by mel jet tak, aby nikoho neohrozil, muze zabit i toho, kdo zadnou chybu neudelal. To srovnani proste dost kulha. Opravdu v realu nelze předpokládat, ze na dalnici pojede kdykoli někdo v protismeru nebo ze na horizontu na mne vybafne auto v mem pruhu. Nebo před horizontem zastavujete a jdete se po krajnici podivat, co je za nim?
Ale asi je to dost OT, chtelo by to pokracovat v hospodskem vlaknu, nicmene je to poucne jako sonda do mysli ruznych lidi. Každý ma limity zodpovednosti nastavene zrejme jinak.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#79 » čtv 28. lis 2019, 09:20

To vás nenapadlo, že na 4kolce po lese jezdit nelze, neboť stromy jsou tak blízko u sebe, že to prostě nejde. A nešlo by ani na kole. Jde jedině po lesních cestách. Takže veškeré nařčení z ničení díky ježdění po lese a nízké mentalitě řidiče, odvolejte.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#80 » čtv 28. lis 2019, 09:53

pirda píše:...před pár lety nás pozvala jiná klubovna na úklid lesa,aby lidé viděli,že dovedeme být i ku prospěchu.Pomocí čtyřkolek jsme na odstavnou plochu u silnice vyvozili cca dva kontejnery odpadků v pytlích.S velkým nadšením jsme volali starostu a požádali ho o odvoz.Bohužel už s malým nadšením jsme každý obdržel pokutu 2000,-kč za nedovolenou skládku.

Nic ve zlém, ale pokud Ti, co to organizovali předem neinformovali obec a nezajistili likvidaci odpadu, tak se nemůžeš divit tomu, že z telefonátu o hromadě bordelu u lesa neměli radost. Jistě to šlo řešit i "lidštěji", ale mě někdo volat, že mám fofrem sehnat konťáky na bordel, tak taky nebudu zrovna skákat radostí. Z pohledu zákona jste opravdu založili černou skládku, byť s dobrým úmyslem - tyhle akce se musí chystat dopředu a ten kontejner tam už musí stát. Nevím jak u Vás, ale já musím kontejner domlouvat i několik dní napřed a ještě mě někdy pošlou k šípku, že prý momentálně není volná technika a mám čekat.


Diskuze ohledně motorových vozidel na lesních cestách se často zvrhává v hledání mezer ve stávající legislativě. Ti co mermomocí chtějí někde blbnout na krosce nebo čtyřkolce argumentují tím, že to vysloveně nikde zakázané není - "vždyť je to přece komunikace kurnik". Normální člověk co někdy do lesů chodí chápe, že je to místo kde se neřve, nedělá bordel a člověk se tu snaží tak nějak neškodit a nezanechat škodu. Pokud lesem po cestě někdo pojede a bude si to brumlat pomalu na volnoběh, tak mu nejspíš nikdo hlavu trhat nebude. Problém znamená přesný opak - už z dálky řvoucí motor na plný pecky a magor, co letí jak namydlenej do každý zatáčky nebo kopce jako by neexistovala šance, že tam někdo jinej bude. Tihle do lesa opravdu nepatří.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů