Incident mezi řidiči čtyřkolek a myslivcem

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#46 » stř 27. lis 2019, 11:23

Myslet si můžeme každý to své.Já se řídím jedenáct let tím,co mě sdělila policie odbor dopravy-Praha.Zákon o provozu na pozemních komunikacích je nadřazen lesnímu zákonu(opět se nevztahuje na CHKO a NP) a pokud není omezeno dopr.značením,mohu komunikaci použít.Napsal jsem jen to co mi odpověděla policie.Ale fakt už je to mimo téma.I když by mě fakt zajímalo,kde jsou u nás místa určená k pohybu čtyřkolek.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#47 » stř 27. lis 2019, 11:31

pirda píše:... Zákon o provozu na pozemních komunikacích je nadřazen lesnímu zákonu(opět se nevztahuje na CHKO a NP) ...


To je docela silné tvrzení, která by stálo za to něčím relevantním vyfutrovat, než jen "sdělila mi policie". I z tohoto fóra známe dobře tvořivost třeba na OZBM.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#48 » stř 27. lis 2019, 11:38

V tomto případě má přednost speciální lesní zákon před obecným zákonem o provozu na PK, který navíc sám na lesní zákon odkazuje.
Psal jsem, pirda nečetl nebo nepochopil. Končím s OT.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#49 » stř 27. lis 2019, 11:42

Já to nepotřebuju,ten "papír"mi doposud stačil.A hodláme dál jezdit tak jak doposud.
Jedno ale vím:nepotřeboval jsem na čtyřkolce na nikoho tahat kvér.A tak to tady začalo a tím i končím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#50 » stř 27. lis 2019, 11:56

Do lesa si zajdi pěšky. A čtyřkolku si vezmi někam na trať. Do lesa opravdu na "spanilé jízdy" nepatří. A na oseté pole jakbysmet. Je to i o respektu k majetku jiných. My se taky dožadujeme něčího respektu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#51 » stř 27. lis 2019, 12:17

No, doufám, že podobně kreativně "pirda" nepřistupuje i k zákonu o zbraních ....

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#52 » stř 27. lis 2019, 12:24

Dvacet sedm let skoro každou sobotu na střelnici.Ale nebudu tvrdit,že nêjaké olovo nezůstalo i jinde :-)

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#53 » stř 27. lis 2019, 13:13

:roll: Zrovna tak nebudu tvrdit že se svou pracovní čtyřkolkou budu jezdit po trati,nebo že autem nikdy nepřekročím rychlost.Ani nikomu neslíbím,že na motorce nebudu nikdy předjíždět přez plnou čáru.Prostě už jsem takový a v případê si následky ponesou sám-zrovna jako ten Matěj co vytáhl na "chudáka" myslivce kvér. :P

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#54 » stř 27. lis 2019, 13:27

Ten Matěj si neponese následky sám, budeme to poslouchat všichni, co jsme to za magory se zbraněmi. Stejně jako jsou dobří řidiči čtyřkolek házení do jednoho pytle s volama...

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#55 » stř 27. lis 2019, 13:31

To chápu,ale bohužel nikdo z nás není schopen tomu zabránit.Myslím to,aby to či ono nějaký jedinec neprodělal.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#56 » stř 27. lis 2019, 13:53

Sám za sebe můžeš zabránit alespoň tomu, co tady popisuješ, že děláš ty sám. Každý tu svou trošku do mlýna... A navíc - při tom příkladu předjíždění na plné čáře to může díky tobě odkašlat i někdo nevinný... co? Naposledy to byla matka se 2 dětmi, kterou smetl mladý rakouský řidič, který jel autem přes plnou, na plný...

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#57 » stř 27. lis 2019, 14:42

V tom případě jsi stoprocentně perfektní.Gratuluji.Já hold občas dělám chyby,tak se s tím musíme smířit.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#58 » stř 27. lis 2019, 14:51

Ale tahas do toho ostatni. Jizdou na 4kolce po lese co neni tvuj, stejne tak pole poskozujes majetek jinych. Stejne jako mas mit dost slusnosti neobtezovat zver v prirode. (Lesnici kdyz kaci tam nejezdi s radosti offroudu).
Nadavat myslivci co se casto o to stara, kdyz sam si jen "projizdejici" obtezujici sprostak. Na 4kolku si bez radit do vlastniho.
Ze chybujes chapu, ze vse clovek nedodrzi 100% chapu, ale psat tady kdyz ti lidi pisou ze porusujes zakon "je mi to fuk" je ulet.
A pro po, kdyz teda budem fungovat v Tvem "pohodovem" svete. Muzu si zajezdit u tebe doma na pitbajku? Vsak o nic nejde, misto jako misto.
Borec s kverem nejen ze dozna skodu na lese, ale i pole a pak to hodi na obranu pred autem? No to je vocas. Lidi sou fakt mimo. Kdyz uz pacham zlo jinym, aspon se omluvim a necham se hold pucovat. Ne jeste namyslene tahat kver...uz jen ta fotka a sebevedomej pohled. Doufam ze soud mu umeje hlavu.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#59 » stř 27. lis 2019, 15:26

Indian píše:Do lesa si zajdi pěšky. A čtyřkolku si vezmi někam na trať. Do lesa opravdu na "spanilé jízdy" nepatří. A na oseté pole jakbysmet. Je to i o respektu k majetku jiných. My se taky dožadujeme něčího respektu.


Rozsudek Nejvyššího soudu sp. zn. 33 Odo 449/2005 ze dne 22. 2. 2006
Lesní zákon pak vůbec neupravuje problematiku provozu na komunikacích, které se nacházejí na lesních pozemcích.
Vykazuje‑li zpevněná lesní cesta, která je pozemkem určeným k plnění funkcí lesa, znaky účelové komunikace podle § 7odst. 1 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, vztahuje se na ni právo obecného užívání podle § 19 odst. 1 tohoto zákona.


19 odst. 1 Zákona č. 13/1997 Sb
Lesní cesty jakožto účelové komunikace obecně spadají do práva bezplatného obecného užívání obvyklým způsobem a k obvyklým účelům podle § 19 odst. 1 Zákona č. 13/1997 Sb, pokud zákon nestanoví pro speciální případ jinak.

§ 7 odst. 1 zákona o poz. komunikacích
Dle § 7 odst. 1 zákona o pozemních komunikacích silniční správní úřad může na žádost vlastníka účelové komunikace a po projednání s příslušným orgánem Policie ČR upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka.
Správní orgán rozhodne tak, že buď veřejný přístup omezí – na základě navrhované místní úpravy (dopravní značení) nebo žádost zamítne.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#60 » stř 27. lis 2019, 15:43

Indian píše:Sám za sebe můžeš zabránit alespoň tomu, co tady popisuješ, že děláš ty sám. Každý tu svou trošku do mlýna... A navíc - při tom příkladu předjíždění na plné čáře to může díky tobě odkašlat i někdo nevinný... co? Naposledy to byla matka se 2 dětmi, kterou smetl mladý rakouský řidič, který jel autem přes plnou, na plný...


Plná čára není zeď. Než se táhnout za vétřeskou nebo podobně "rychlým" vheiklem, klidně na plné předjedu. Pokud samozřejmě nikoho neomezím a neohrozím, není to tak těžký...
Čtyřkolky v lese... pokud jezdí po cestách (účelových komunikacích) a nikoho neohrozí, tak proč ne, sice z toho nejsem odvázaný, ale naše bouchání taky může někoho rušit. Bohužel čtyřkolkáři jezdí často mimo cesty a ještě jak prasata, to už je špatně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů