Střelba v ostravské nemocnici

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#61 » úte 10. pro 2019, 11:28

Česká zbraň 3mm.. To je kalibr teda.. Že tam nedají někoho, kdo tomu v tý telce aspoň trochu rozumí..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#62 » úte 10. pro 2019, 11:32

Jako tradičně pro většinu lidí jsou to ti magoři se zbraněma a ty se musí zakázat, protože stejně jsou k ničemu. Takže i když víme že byl nelegální, tak pokud se za nác nepostaví někdo z poslanců nebo policejního řediteství veřejně, zase to jen odkáčeme. Média jsou u nás protizbraňová!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#63 » úte 10. pro 2019, 11:35

"Povede se debata o zabezpečení měkkých cílů. Řeší to celá Evropa, je to velmi složité a velmi nákladné. Kontroly jako na letišti v nemocnicích možné nejsou," míní ministr vnitra Hamáček.



Last.Crusader
Příspěvky: 10

Příspěvek#64 » úte 10. pro 2019, 11:38

pavelg: tak šance je asi vždy, ale stále si říkám, že to byla chirurgická traumatologie. Lidi většinou pod spoustou prášků proti bolesti a že to jsou často dryjáky, že by pohledal. Já se jim vyhýbám, jako čert kříži, i když to znamená někdy trpět jako čert, ale i tak, zase Vás zpomaluje bolest samotná.
A také se přiznám, že zrovna já jsem začal nosit v podstatě až v loňském roce a ambulance a nemocnici obecně jsem z toho vynechával, protože jsem si vážně nedovedl představit, že se najde zrůda, která bude střílet v nemocnici. Jistě, byl tu poměrně nedávno jeden případ, ale i tak.
Takhle to budu nosit už asi i na záchod.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#65 » úte 10. pro 2019, 11:41




petero
Příspěvky: 43

Příspěvek#66 » úte 10. pro 2019, 11:42

11:20
V ostravské nemocnici střílel muž z Opavska, střelba trvala několik vteřin. Pachatel měl nelegálně drženou zbraň, před dopadením spáchal sebevraždu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/str ... zpravy_klu

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#67 » úte 10. pro 2019, 11:43

Patrik Kunčar (KDU-ČSL), který byl starostou Uherského Brodu v roce 2015, kdy tam došlo ke útoku střelce, zapochyboval o smyslu většího vyzbrojení obyvatel a rozšíření práva držet zbraň proti podobným případům. "Nepředpokládám, že by někdo šel k lékaři se zbraní a myslím, že by to bylo i nebezpečné. (...) Potřebujete mít vyškolené lidi, ve chvíli, kdy se něco takového stane, tak drtivá většina lidí propadne panice. Kdo není trénovaný, nemá šanci zasáhnout."



LostCarlos
Příspěvky: 9

Příspěvek#68 » úte 10. pro 2019, 11:47

Letec12: S tím Kunčarem se i dá souhlasit. Ale to podle mě neospravdlňuje to, že lidem nedám ani možnost to zkusit.



sedljanextra
Příspěvky: 34

Příspěvek#69 » úte 10. pro 2019, 11:52

U Kunčara se mi moc líbilo že zmínil že medializace inspiruje další.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#70 » úte 10. pro 2019, 12:01

Furt mi nedává smysl střelba na lidi v čekárně - přece to nemohla být zkratovitá reakce na "nejste na řadě". Černou pistoli měl s sebou, tak asi věděl proč a na co ji má. A asi ani nechtěl na vyšetření, kde by se musel svlékat. Tak jsem zvědavý, o co tam šlo.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#71 » úte 10. pro 2019, 12:08

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vza ... y-40306572

Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#72 » úte 10. pro 2019, 12:09

Já nosím i k doktoru a věřím, že nejsem sám. Pokud bych nebyl první na ráně, šance by tam snad byla. Ale zažít to rozhodně nepotřebuji.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#73 » úte 10. pro 2019, 12:13

Šance určitě je, ale zase, kolik z nás trénuje boj na velmi krátkou vzdálenost? A paradoxně zde by asi bylo lepší, než tahat zbraň, tak ji sebrat tomu šílenci, a v tomto případě, čím kratší vzdálenost, tím lepší. Tedy pokud tam střílel jak na popravě (zbraň tedy tařka u hlavy), tak by se s tím něco dalo dělat. Ovšem podstatná bude, krom vzdálenosti, také psychika.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#74 » úte 10. pro 2019, 12:14

pavelg píše:Furt mi nedává smysl střelba na lidi v čekárně - přece to nemohla být zkratovitá reakce na "nejste na řadě". Černou pistoli měl s sebou, tak asi věděl proč a na co ji má. A asi ani nechtěl na vyšetření, kde by se musel svlékat. Tak jsem zvědavý, o co tam šlo.

No střelba dává jasný smysl - jak řekl jeho šéf, tak pachatel "si byl jist, že trpí nevyléčitelnou nemocí, obcházel všechny možné lékaře a nikde mu nechtěli pomoci, poslední měsíc nechodil do práce...", takže důvodem byla prostě pomsta těm, kterým se zdravotní péče dostává, tedy dalším pacientům.
Prostě si řekl "když musím umřít já a nikdo mi nechce pomoci, tak pár těch šmejdů, kteří jsou léčeni, vezmu s sebou na onen svět".
Takto někteří lidé uvažují a proto se často někdo jakoby náhodně mstí na někom, koho ani nezná...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#75 » úte 10. pro 2019, 12:20

No, informace od Čt :-) pachatel střílel legálně drženou zbraní, ostatní servery uvádějí nelegálně drženou zbraní, redaktorka povolala bývalého ministra vnitra Bublana, ten zas citoval, že jsme podávali protest proti nové směrnici pro držení zbraní a že je dobré že nám EU neustoupila, no jasně....kdyby před vstupem do nemocnice byli minimálně bezpečnostní rámy, tak toto se nestalo. Jsou už běžné ve všech zemí....ČT fakt zrušit ty magory...


Zachyceno v diskuzi na novinkách. Dá se to někde ověřit? Jestli je to pravda tak je to do nebe volající!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů