Policista mířil na jedoucí auto z okna dodávky

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#31 » pát 2. říj 2020, 20:32

Čurák ktorý tu u nás pred pár rokmi v kabriolete "razil cestu" sanitke pod majákmi, dostal následne 18 mesiacov natvrdo a 9 rokov zákaz šoférovania. Tento obišiel úplne nasladko!

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#32 » pát 2. říj 2020, 20:38

notobi píše:gogan: když o tom víš hovno tak se k tomu prosim nevyjadřuj už jen to předjíždění zprava auta pod majáky je na přesdržku

To je taky to jediný (předjíždění) čeho se dle zákona dopustil. Jedno auto s majáky neblokuje dva pruhy. Když neznáš silniční zákon tak se k tomu prosím nevyjadřuj ;)
BTW: a to ještě pokud by to bylo na okruhu v obci, tak se nedopustil vůbec ničeho ...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#33 » pát 2. říj 2020, 20:44

P.V. píše:
Quirinus píše:
Blacky píše:To ze ty nevidis kolonu nic neznamená. A to je prave to, jak lidi naskoci na schvalne sestrizene video. I kdyby, tak je videt policejni auto na majaku vlevem pruhu a podle zakona nesmis podjizdet pravym, takze zeleny M porusuje zakon i kdyz pripustime, ze tam nebyla kolona (ale ona byla) :)


https://www.auto.cz/muze-se-na-dalnici- ... ytre-94298


Nepleteš si kolonu (zácpu) s kolonou spolu jedoucích vozidel?


Určitě nepletu. V zákoně o se totiž o koloně ani zácpě vůbec nic nepíše.
Podstatný je, jestli se dají ti policajti na majácích legálně předjet levým pruhem. Pokud ano, jde to podle toho článku (při splnění pár podmínek) legálně i pravým.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#34 » pát 2. říj 2020, 20:45

Problem je, ze nemalo policajtu si mysli, ze sluzebni zakon a ruzne policejni provadeci predpisy se vztahuji i na civil. Pokud neni nejakym zakonem vylozene upraveno, ze obcan je povinen to,ci ono, tak proste to ci ono obcan povinen neni. A je problem policisty, jak si to vyresi.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#35 » pát 2. říj 2020, 20:47

MojeTikka: bingo!

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#36 » pát 2. říj 2020, 20:52

Předjíždět kolonu policejních aut jedoucí pod majáky z prava může jen namistrovanej idiot. A protože se najde pousta "schvalovačů" takových dementních nápadů, není se čemu divit, s jakými zamindrákovanymi individui se lze nejen na silnici potkat. Už i ten psycholog v televizi řekl, že lidi začínají čím dál tím víc blbnout.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#37 » pát 2. říj 2020, 20:56

Tak jsme zase u toho. Auto v sousedním pruhu nijak nedefinuje kolonu (v pruhu v kterém nejede). I když si to ti policajti zřejmě tak představují.
Naposledy upravil(a) gogan dne pát 2. říj 2020, 20:57, celkem upraveno 1 x.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#38 » pát 2. říj 2020, 20:57

Jakemukoli vozidlu jedoucimu s majakem musis uvolnit cestu. Tim, ze ho predjedes zprava, mu cestu neblokujes. Z hlediska 361/2000 Sb. nemas problem. Jediny by byl, kdyby to policejni auto jelo jako s hnojem a jen jedno vlevo, coz nemuzes pak prohlasit za soubeznou jizdu. Tam, holt, musis vedle toho blba holt jet, dokud ho nepredjedes treba pres odbocovaci pruh, coz je opet legalni.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#39 » pát 2. říj 2020, 21:13

Popravdě, zdá se mi že se diskuse v tomhle vlákně zacyklila, a do doby než autor videa, policie nebo GIBS pustí další informace se nikam neposuneme. Nejsem mod, ale začíná to patřit spíš do hospody.
Sám jsem se před mnoha lety na benzínce nechtěně připletl k tankujícímu transportu. Podle času a místa odhaduju, že to mohl být převoz slovenského podílu na federálním zlatě, co tehdy MZ domluvil. Prostě jsem si zajel ke stojanu, u vedlejšího byl WW Transpotrer, z něho vyskočili dva s 58mičkama a jeden z nich mi klidným hlasem mi řekl, ať vypnu motor, zůstanu v autě a počkám až odjedou.
Mířil mi celou dobu až do odjezdu někam mezi koule a kolena.
K videu: Jestli se nějaký machýrek chtěl honit s blikajícím konvojem a znervóznil hochy v autě, tak mi ukázání AUGa příjde jako přiměřená reakce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#40 » sob 3. říj 2020, 06:59

Pánové, doporučuji si nastudovat ze zákona jaká mají práva vozidla s právem přednostní jízdy a jak je to s doprovodem takovéto kolony. Někteří to vážně potřebují.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#41 » sob 3. říj 2020, 08:13

marinakus: nemyslím že to by byl hlavní problém. O tom že do kolony se nemá vjíždět není spor. Tady jde o to, že taktika (jak jsi ji výše popisoval) koliduje se silničním zákonem o jízdě v pruzích a hlavně je nedostatek informací o poloze vozidel.
Z toho co víme a vidíme na videu se borec mohl dopustit od vjetí do kolony přes přestupek při předjíždění až po vůbec nic, pokud by byl úsek v obci a vozidlo které vidíme na videu bylo první (poslední) které míjel.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#42 » sob 3. říj 2020, 08:51

marinakus píše:Pánové, doporučuji si nastudovat ze zákona jaká mají práva vozidla s právem přednostní jízdy a jak je to s doprovodem takovéto kolony. Někteří to vážně potřebují.


Jejich prava jsou mi, jako ostatnimu ucastniku, celkem fuk. Pro mne jsou podstatne moje povinnosti. A ty, jak jsem se prave dival, nijak nekoliduji s tim, ze na silnici o vice jizdnich pruzich bych je mohl predjet, pokud je to de lege se Zakonem c.361/2000 Sb.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#43 » sob 3. říj 2020, 10:54

gogan : Vozidlo jedoucí se zapnutým modrým majákem nemusí dodržovat určitá ustanovení zákona. Např. jízdu v jízdních pruzích.
MojeTikka : Ale o tom to právě je. Nesmíš se zařadit do kolony vozidel s právem přednostní jízdy ani vozidel jimi doprovázených. Takže tě tam doprovodka pochopitelně nepustí. To by jinak ten doprovod dost postrádal smysl.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#44 » sob 3. říj 2020, 10:56

Ještě jedna poznámka. Hrozba namířenou zbraní je donucovací prostředek dle zákona o policii. Dále je tam např. vytlačování vozidly. Takže ten policajt se zachoval ještě dost slušně.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#45 » sob 3. říj 2020, 11:06

marinakus: "gogan : Vozidlo jedoucí se zapnutým modrým majákem nemusí dodržovat určitá ustanovení zákona. Např. jízdu v jízdních pruzích." - o to přece vůbec nejde co musí dodržovat auto s majáky. Jde o to co musí dodržovat normální řidič.
Ten auto pod majáky nesmí omezit, což se dle videa nedělo a podle auta v sousedním pruhu, byť pod majáky, nemůže řidič predikovat že se jedná o "kolonu". Žádný zákon nezakazuje auto pod majáky ani kolonu takovýchto vozidel předjet.
Dále viz MojeTikka "... pokud je to de lege se Zakonem c.361/2000 Sb."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů