Vzal otci pušku a šel lovit ondatru

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#1 » sob 3. říj 2020, 15:39


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2 » sob 3. říj 2020, 16:24

Je opravdu nutné sem postovat z novin veškeré hloupé podezření na preciny proti zákonu o zbraních? Mně už to připadá trapné a nezajímavé.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#3 » sob 3. říj 2020, 16:39

Mě to tu taky štve ale je tu stálá parta expertů ( trapáků ) co to dokáže vyhnat na desítky stránek



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#4 » sob 3. říj 2020, 16:47

Mě to baví, je to jako když střelí do slepic: "To bude voda na mlýn zakazovačů! Po tomhle nám určitě budou chtít vzít úplně všechno!"



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#5 » sob 3. říj 2020, 18:49

Berte to jako výstřižkovou službu zdarma.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#6 » sob 3. říj 2020, 18:58

Kdyby kunu a ja byl prezident, tak ho omilostnim.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#7 » sob 3. říj 2020, 19:04

Ja bych to vubec neresil. Nejvetsi pako je v tom pribehu ten aktivni fizlomyslivec. Na dobre vesnici by strelci sebral zbran, dal jednu po cuni a tatikovi pak rekl, ze si ma sakra lip zamykat flinty. Pritom je jasne, ze jeho otce musi znat, kdyz jsou bezpochyby v jednom MS.

Jenze stare dobre "Slovacko sa nesudi" uz je jen nostalgie. Ted se se vsim bezi za statem :-(

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#8 » ned 4. říj 2020, 11:48

Docela by mě zajímalo, jak chceš ožralému, který střílí na veřejnosti, sebrat zbraň. A asi ještě víc, co bys říkal, kdyby tě zastavila policie, že tou zbraní, kterou právě neseš, byl někdo zraněný/zabitý a nejsou svědci střelby.

EDIT: nadzvedlo mě a k reakci vyprovokovalo to slovo "fizlomyslivec". Ale co chtít, když i ministr vnitra říká, že není špatný ten, kdo zákony porušuje, ale ten, kdo na to upozorní (viz kauza Česká pošta a SÚKL).



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#9 » ned 4. říj 2020, 20:43

Hele, muj stryc bydlivsi ve vedlejsim baraku byl myslivec, vyrustal jsem v tom prostredi odmala a sam myslivcem nejsem jen proto, ze je mi lito zabijet zvirata pro zabavu. Ten regulacni prvek myslivosti je, bohuzel, az na druhem miste. Nicmene, aby nekdo v MS podrazil kolegu, to jsem zatim nevidel. Cela tva konstrukce o zabitem a zranenem cloveku je zde ryze hypoteticka, protoze ten soudruh fizlomyslivec moc dobre vedel, co se stalo a jeho mozne setkani s PCR bez vlastni aktivity take pises v kondicionalu. Bavime se o tom, co se stalo a ne o tom, co se stat mohlo.

Pokud se domnivas, ze zijes, aniz bys porusoval nejake zakony, pak jsi velmi naivni.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#10 » ned 4. říj 2020, 21:55

MojeTikka píše:...aby nekdo v MS podrazil kolegu...

Takže upozornění na porušení zákonů už je podraz... No, smutné.



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#11 » ned 4. říj 2020, 22:06

MojeTikka píše:Ja bych to vubec neresil. Nejvetsi pako je v tom pribehu ten aktivni fizlomyslivec. Na dobre vesnici by strelci sebral zbran, dal jednu po cuni a tatikovi pak rekl, ze si ma sakra lip zamykat flinty. Pritom je jasne, ze jeho otce musi znat, kdyz jsou bezpochyby v jednom MS.


No a možná bys od něj dostal po čuni ty (není to 16-letý fracek, ale 52-letý chlap). A možná by tě tou puškou i postřelil, protože by si v opileckem opojení myslel, že ho chceš zabít. A třeba by to nakonec uhrál na nutnou obranu. A nebo taky ne. Mohlo se to potichu vyřešit a taky to mohlo pro dvě rodiny skončit tragédií.

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#12 » pon 5. říj 2020, 09:18

Lynx píše:
MojeTikka píše:...aby nekdo v MS podrazil kolegu...

Takže upozornění na porušení zákonů už je podraz... No, smutné.


Ano, Gestapo melo sveho casu hodne prace s agendou lidi, kteri meli stejne smysleni, jako ty.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#13 » pon 5. říj 2020, 09:21

wally píše:
MojeTikka píše:Ja bych to vubec neresil. Nejvetsi pako je v tom pribehu ten aktivni fizlomyslivec. Na dobre vesnici by strelci sebral zbran, dal jednu po cuni a tatikovi pak rekl, ze si ma sakra lip zamykat flinty. Pritom je jasne, ze jeho otce musi znat, kdyz jsou bezpochyby v jednom MS.


No a možná bys od něj dostal po čuni ty (není to 16-letý fracek, ale 52-letý chlap). A možná by tě tou puškou i postřelil, protože by si v opileckem opojení myslel, že ho chceš zabít. A třeba by to nakonec uhrál na nutnou obranu. A nebo taky ne. Mohlo se to potichu vyřešit a taky to mohlo pro dvě rodiny skončit tragédií.

Odesláno z mého ELE-L29 pomocí Tapatalk


Bavime se o tom, co se stalo. Ne o tom, ze by z reky treba mohl vylezt Elvis. Strelba samotna byla prasarna a to, co ten fizlomyslyvec udelal, byla druha. Zijeme ve spolecnosti, ve ktere musi fungovat predevsim moralni pravidla, protoze zakony jak vidno, dostatecne nefunguji. Howgh.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#14 » pon 5. říj 2020, 09:37

MojeTikka píše:
Lynx píše:
MojeTikka píše:...aby nekdo v MS podrazil kolegu...

Takže upozornění na porušení zákonů už je podraz... No, smutné.


Ano, Gestapo melo sveho casu hodne prace s agendou lidi, kteri meli stejne smysleni, jako ty.

Mám rád tenhle argumentační faul a je zajímavé, že ho používá podobný typ lidí.

Ale víš co? Můžeme se potkat a zkus mi ukrást zbraň, uvidíme, jak (jestli) pak budeš mluvit :) A mimochodem, zkus se podívat na https://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A1kon



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#15 » pon 5. říj 2020, 10:09

Lynx píše:Mám rád tenhle argumentační faul a je zajímavé, že ho používá podobný typ lidí.

Ale víš co? Můžeme se potkat a zkus mi ukrást zbraň, uvidíme, jak (jestli) pak budeš mluvit :) A mimochodem, zkus se podívat na https://cs.wikipedia.org/wiki/Godwin%C5%AFv_z%C3%A1kon


Popsat to muzes jak chces, ale schvalovani udavacstvi, byt vuci prave platnym zakonum, bylo vzdy jen udavacstvi a to zejmena, pokud dana situace jde resit i jinak a jeji moralni nebezpecnost je minimalni.

Nebudu s tebou soutezit o nejakem kradeni zbrani, pokud jsi nepochopil muj prispevek a nepochopil situaci na tom moste, je to stejne jen devastaci meho casu. A zbytek kdyztak v hospode.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů