Mateřská škola Den s PČR

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » úte 3. říj 2023, 10:26

Dobrý den,
mám dotaz ohledně toho co byste dělali, kdybyste zjistili, že Policie dala dětem kolovat ostrou pistoli...
Naštěstí to nebyla naše třída, ale i tak mám v plánu to řešit...
Je mi jasné, že to jsou "profesionálové, kteří přeci vědí co je bezpečné a co ne"... takže mě pošlou někam.
Ale za mě si myslím, že to je na trestní oznámení...
Na druhé fotce má ještě holčička výraz, že se bojí, že to vystřelí - má zavřené oči a takový ten očekávající výraz...
díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » úte 3. říj 2023, 10:30

No tak podej trestní oznámení, tvl. A dej vědět jak to dopadlo.:-))

Co přijde příště ? Trestní oznámení na Lesy ČR, že dětem na adaptačním kurzu udělaly táborák a chudáčci se nadýchali kouře ? :shock:



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » úte 3. říj 2023, 10:33

Petzold píše:No tak podej trestní oznámení, tvl. A dej vědět jak to dopadlo.:-))


:D

Tak mě zajímá, jestli nejsem hysterickej magor co řeší kravinu a nebo jestli i za vás to není v pořádku....



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#4 » úte 3. říj 2023, 10:36

Petzold píše:No tak podej trestní oznámení, tvl. A dej vědět jak to dopadlo.:-))

Co přijde příště ? Trestní oznámení na Lesy ČR, že dětem na adaptačním kurzu udělaly táborák a chudáčci se nadýchali kouře ? :shock:


Asi si toto beru moc k srdci:

Zásady manipulace se zbraněmi
Se zbraní vždy zacházejte jako by byla nabitá
Nikdy nemiřte zbraní na něco, na co nechcete střílet - ústí hlavně by mělo stále směřovat do bezpečného prostoru
Nikomu nevěřte, že zbraň není nabitá - když vezmete zbraň do ruky, musí následovat kontrola, zda zbraň není nabitá
Nedávejte prst na spoušť, dokud zbraň nemíří na cíl a vy plánujete střílet
Při střelbě používejte ochranu sluchu a zraku
Před střelbou zkontrolujte stav zbraně i munice
Nemanipulujte se zbraní, pokud jsou vaše schopnosti omezeny alkoholem, drogami, léky, nemocí, únavou apod.
Zbraň odkládejte/uschovávejte pouze v nenabitém stavu (prázdná komora, zásobník mimo zbraň)
Zbraň mějte stále pod dohledem, nebo dobře zajištěnou (zejména proti dětem, krádeži apod.)



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#5 » úte 3. říj 2023, 10:39

Trestní oznámení mi přijde přehnané ale taky mi nepřijde normální nechat kolovat ostrou krochnu houfem odrostlých batolat.



iloveguns
Příspěvky: 1457

Příspěvek#6 » úte 3. říj 2023, 10:40

V letech 1966 až 1980 jsme byl osobně svědkem toho, že ČSLA (Československá lidová armáda) běžně navštěvovala letní dětské tábory a tam vojáci dětem dávali do rukou samopaly vzor 24, 26 a 58, a dokonce tam z nich ty děti nechávali pod dohledem střílet cvičným střelivem. A nikdo to neřešil a nikdo si nedovolil na to stěžovat. A dnes vadí jedna pistole?



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#7 » úte 3. říj 2023, 10:44

Taky jsem jako dítě na dětském dni střílel slepákama z vz.58, ale bylo určeno střeliště a bezpečný směr pokud si matně pamatuju. To mi přijde jako zásadní rozdíl.



JirkaCV
Příspěvky: 1604

Příspěvek#8 » úte 3. říj 2023, 10:45

Dětem se to tak nějak líbí.
https://www.msokrisky.cz/navsteva-polic ... ole/d-1295
Jaký paragraf bys do toho trestního oznámení uvedl?



pavelg
Příspěvky: 3131

Příspěvek#9 » úte 3. říj 2023, 10:48

Neměl bych problém, kdyby dětem dávali na osaháni pistoli, kdyby to bylo v seriozním režimu a ty děti byly přiměřeně vedené ke správné manipulaci.
Což je přesně opak toho, co vidíme. Jen připomenu, že nedávno jeden bembek ve školce ze zbraně vystřelil. Tedy po bembekovsku - "vyšla rána".

Já osobně bych takové bembeky ze školy vykopal a zavolal jejich náčelníkovi, aby buď poslal někoho s IQ nad 80, nebo pokud nemá, akci bych zrušil.

Na táboře jsem z Sa58 slepými taky střílel. Nevím, jestli to byli vojáci nebo milicionáři, ale ti se k tomu chovali tak nějak s respektem. I když to byly slepé, nesměli jsme za čáru nebo čumět do hlavně a tak.. prostě krom senzace a bouchání jsme si taky odnesli nějaké povědomí co nedělat.



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#10 » úte 3. říj 2023, 10:50

iloveguns píše:V letech 1966 až 1980 jsme byl osobně svědkem toho, že ČSLA (Československá lidová armáda) běžně navštěvovala letní dětské tábory a tam vojáci dětem dávali do rukou samopaly vzor 24, 26 a 58, a dokonce tam z nich ty děti nechávali pod dohledem střílet cvičným střelivem. A nikdo to neřešil a nikdo si nedovolil na to stěžovat. A dnes vadí jedna pistole?


Nevím, ale já takto manipulovat se zbraní při zkoušce, na závodech nebo na střelnici, tak mě vyhoděj...
Dovedu si představit, že u dítěte stojí policajt a má ho pod dohledem a vše mu vysvětluje, ale dát do placu pistoli a děti hrajte si, to mi něpřijde v pořádku.

Já sám, když manipuluju i s prázdnou zbraní, tak mám pořád respekt, že může být nabitá, i když ji mám bez zásobníku a několikrát sem ji natáhl a vybil...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3010

Příspěvek#11 » úte 3. říj 2023, 10:52

jakub.hercik píše:Tak mě zajímá, jestli nejsem hysterickej magor co řeší kravinu a nebo jestli i za vás to není v pořádku....

řešíš kravinu, je to v pořádku.
Děti taky vodíte na dny záchranné služby, kde HZS + zdravo vytahují z jako nabouraného auta jako mrtvo... ehm zraněného. Tyvado z toho bych měl větší trauma jako dítě:-DD

Paralelně nesouhlasím, aby PČR chodila po školách a chlubila se tím svým nádobíčkem a prezentovala se, jak je PČR ukrutně nezbytná a jak to je odpovědná firma co pomáhá a chrání. Ale to je jiné téma.
A jestli jeden bembek loni ve škole omylem vystřelil, tak od té doby bych 10 let tyhle chlubení nádobíčkem nedělal, abych nedělal vlny a pěstoval dobré jméno bembeků.
Naposledy upravil(a) audis dne úte 3. říj 2023, 10:55, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3131

Příspěvek#12 » úte 3. říj 2023, 10:54

JirkaCV píše:Dětem se to tak nějak líbí.
https://www.msokrisky.cz/navsteva-polic ... ole/d-1295
Jaký paragraf bys do toho trestního oznámení uvedl?


Já bych jako rodič řekl, že ta bezpečná manipulace od bembeků nějak pokulhává a vzhledem k nedávnému "vyšla rána ve školce z bembekovy zbraně a nikomu se nic nestalo", bych dal přednost standardnímu chování při manipulaci a ne tomu bembekovskému.
Asi bych se to napřed snažil řešit s náčelníkem domluvou.

TO jsem ještě nepodával, ale asi by bylo nejjistější uvést nenávisný projev nebo šíření desinformací, To pak orgáni jednají rychle a osoby ze školství vyhazují obratem.



JirkaCV
Příspěvky: 1604

Příspěvek#13 » úte 3. říj 2023, 10:58

TO jsem ještě nepodával, ale asi by bylo nejjistější uvést nenávisný projev nebo šíření desinformací, To pak orgáni jednají rychle a osoby ze školství vyhazují obratem.

To byla předpokládám ironie.

Je dobře, že chodí už do MŠ. Děcka alespoň poznají, že ten policajt není bubák, ale někdo, kdo mu může pomoct, když se dostanou do problému.
Nádobíčko k tomu patří, pro děti je to něco, co doma nevidí.



jakub.hercik
Příspěvky: 9

Příspěvek#14 » úte 3. říj 2023, 11:01

Ještě teda nevím jestli to je jasné, ale nemám problém s tím, že se dětem ukazuje pistole, že se jim dá do ruky, a že se jim vysvětlují nějaké zásady manipulace a atd.
Za mě čím dříve se naučí správné zacházení tím lépe. A čím více lidí si to osahá a vyzkouší tím lépe...Aspoň pak vidí, že to není jako ve filmu.
Ale takhle dát do placu pistoli, kdy sami víte, že pokaždý když někomu vystřelí pistole, tak by přísahal, že byla prázdná...



pavelg
Příspěvky: 3131

Příspěvek#15 » úte 3. říj 2023, 11:02

jakub.hercik píše:
Petzold píše:No tak podej trestní oznámení, tvl. A dej vědět jak to dopadlo.:-))


:D

Tak mě zajímá, jestli nejsem hysterickej magor co řeší kravinu a nebo jestli i za vás to není v pořádku....


Podle mě je to špatně a policie by se měla presentovat aspoň trochu na úrovni a ne jako banda bezmozků. Aspoň ty zásady při manipulaci se zbraní by mohli sami dodržovat a jít příkladem dětem.
TO je otázka... nemám zkušenost a na první pohled mi to přijde hysterické. Ale taky je pravda, že TO se dnes podává na lidi za tisíckrát bagatelnější věci a často i úplně nesmyslně a účelově. Zase je pak otázka, jestli klesnout na jejich úrovneň anebo to brát jako že dostanou ochutnat vlastní medicíny - což asi nebude tento případ.

Já bych prostě promluvil s těma policajtama kdbych tam byl a kdyby ne, tak bych se obrátil na jejich nadřízeného a samozřejmě na školku, co to bylo za akci. Asi PR oddělení policie plní úkoly typu popularizace práce policisty mezi dětmi.

Můžeme být rádi, že součástí nebyly "dvě dávky".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host