Myslivec odstřelovač

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » úte 27. bře 2012, 10:23

"Podle televize Joj myslivec střílel na lišku ve vzdálenosti několika kilometrů..."

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... lisku.html

Dal bych to do vtipů, kdyby nešlo o děti :cry:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 27. bře 2012, 10:57

Vždy si buďte jistí, co a kde je váš cíl a co je za ním

Buďme rádi, že to dopadlo jen takhle a holčina to bude mít jen jako úsměvnou historku.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#3 » úte 27. bře 2012, 11:56

Tyjo... Že to myslivec zpackal je asi bez diskuse. Holčina měla štěstí. Ale mě tak napadá.. Myslivec se dopustil nedbalosti Neohlídal si, co je v prostoru možného dopadu střely, to je asi taky bez diskuse, a stiskl spoušť. Já myslím, že šlo asi o nedbalost. Ale moje otázka zní: Může jít o stádium pokusu, pokud šlo o nedbalost? Vždyť ten myslivec se o nedbalost nepokouší. To je proces, kdy si myslím, že se nic nestane, pak je okamžik činu a hle, on ten čin má jiné důsledky, než jsem předpokládal, ale je jasné, že jsem měl předpokládat něco jiného. Tak si já vysvětluji nedbalost.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#4 » úte 27. bře 2012, 12:50

Možná to zmatlali novináři, nebo to bude dodatečně překvalifikováno, oni totiž nepíšou, že to spáchal ten myslivec, který odevzdal zbraň a nějak to vyšetřovat musej.

Samozřejmě podle českého (stejně tak slovenského) trestního zákoníku není možné pokusit se o nedbalostní zavinění.

§ 16 TZ
(1) Trestný čin je spáchán z nedbalosti, jestliže pachatel
a) věděl, že může způsobem uvedeným v trestním zákoně porušit nebo ohrozit zájem chráněný takovým zákonem, ale bez přiměřených důvodů spoléhal, že takové porušení nebo ohrožení nezpůsobí, nebo
b) nevěděl, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení způsobit, ač o tom vzhledem k okolnostem a k svým osobním poměrům vědět měl a mohl.

a pokus...
§ 21 TZ
(1) Jednání, které bezprostředně směřuje k dokonání trestného činu a jehož se pachatel dopustil v úmyslu trestný čin spáchat, je pokusem trestného činu, jestliže k dokonání trestného činu nedošlo.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » stř 28. bře 2012, 00:24

Vysetrovatel musi zahajit setreni a aby se kryl, zahaji ho v co mozna nejprisnejsim rezimu. Jen doufam, ze to nakonec bude prekvalifikovano jako nedbalost a vyreseno jako prestupek. Zvlaste s ohledem na to, ze se ten myslivec sam prihlasil je jasne, ze tam nebyl umysl, jen nedbalost. Myslim, ze moznym dusledkem sve vlastni blbosti je vystraseny daleko vic, nez moznym trestem. ;)

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#6 » stř 28. bře 2012, 09:31

Mě by teda zajímalo,kolik je "několik kilometrů" ??



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#7 » čtv 29. bře 2012, 20:41

rozhodně víc než co sejmul ten brit s tou L96 na 2475metrů, jenže to už není oficiální ted je tu ten slovenskej odstřelovač. mě zajímá co použil za ráži přece ani 338 LM ani 50bmg tak daleko nedoletí přesně. to byla nějaká spešl ráže ne ? :)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#8 » pát 30. bře 2012, 11:25

pánové, trošku se nad tím zamyslete a eliminujte nesmysly a bláboly, které z toho dělají "zprávu dne".
uvažuji spíše takto - myslivec střílel na lišku v "obvyklé" vzdálenosti, která se ale mohla pohybovat na horizontu a výš, než stál myslivec.
ten se jednoduše netrefil a nedomyslel to, kam až střela může doletět. za liškou bylo totiž dostatek volného prostoru na dlouhý let, který skončil bohužel tak, jak skončil. o tom kolik je "několik" kilometrů se může spekulovat, novinářská latina bude podobná té rybářské a o ráži také nic nevíme.
nedělám si sice iluze o inteligenci některých myslivců, ale celkem pochybuju, že by se tam našlo nějaké pako, které by střílelo na lišku vzdálenou kilometr. 8-)
jelikož o inteligenci novinářů pochybuji ještě více, věřil bych, že si to jako obvykle "trochu" přibarvili :evil:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#9 » pát 30. bře 2012, 11:31

Já to pochopil tak, že střílel na lišku ve vzdálenosti několika kilometrů od místa, kde byla ta holčina. Minul a střela prostě doletěla tam kam doletěla. Jen to blbě dotyčný pisálek formuloval.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#10 » pát 30. bře 2012, 11:37

Maximální dostřel kulovnice je až 5000m.Jen pro srovnání .22LR až 1800m.
Samozdřejmě za ideálních podmínek.Zásah je dílem náhody.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#11 » pát 30. bře 2012, 11:56

Kaja - ano, takto to chápu i já. jenže jak říkáš - pisálek to formuloval tak nešťastně, že to vypadá, jako by si myslivec hrál na odstřelovače :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů