Střelba v Krušných horách

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#1 » čtv 29. bře 2012, 09:43

http://korecky.blog.idnes.cz/clanok.asp ... 9&bk=73279
Nevím, jestli tohle téma sledujete, ale já už přestávám.Pokaždé, kdy jsem to četl, tak se mi vařila krev.Tito nezaujatí soudci, soudkyně a bezvadně fungující policie jsou snad jen u nás.Kompletní info o případu včetně skenů posudků a celého spisu je na http://www.mujglock.com/strelba-v-krusnych-horach.html

Nevyznám se v právních otázkách, ale nemělo by smysl, kdyby se velké množství lidí ve spolupráci s LEXem pokusilo zasadit o znovuotevření a přešetření toho případu?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2 » čtv 29. bře 2012, 16:14

Tohle je bohužel smutný případ.
Ačkoliv jsem trestní právo procesní ještě nestudoval, tak každý asi ví, že v tomto případě je možné pouze dovolání k NS a to ještě pro daný důvod v §265b Trestního řádu. Někde jsem četl, že dovolání bude samozřejmě podáno a to asi pro písm. g) nesprávné právní posouzení skutku z hmotněprávního hlediska.
Pak je možná ta obnova řízení, ale tam by se musely objevit takové důkazy, skutečnosti, že by úplně do případu vrhaly nové světlo a to je nesmysl - musel by soud povolit obnovu a jelo by se od nuly.
Moc to nevidím ani na milost prezidenta, sice ji dostal třeba ten vlastník sběrných surovin, co střelil ujízdějící cigány, ale tam to byl případ, který se opakoval, bylo to na jeho pozemku a jiné věci jasně hovořící pro něj, avšak byla překročena NO.

Upřímně v tomto případě mi tam také mnoho věcí nesedí (zranění střelce a údajný brutální útok vlastníka pozemku, jak stihl během chvíle toho chlapa postříkat pepřákem a potom vleže a tlučen do hlavy vytáhnout zbraň a vystřelit...) měla proběhnout ta rekonstrukce, aby se to vyjasnilo.

Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 26

Příspěvek#3 » stř 18. dub 2012, 22:26

Ten pripad je odflakly, police nezajistila dukazy a odmita rekonstrukci, ona totiz napachala chyby a jak vsichni vime, zijeme ve fasizmu, urednikovi je jedno, jak to dopadne, mu nezalezi na lidech, spravedlnosti, ten pan je nasral tim, ze oni musi neco resit a jedine o co jim jde, aby nikdo nemohl rict, ze udelali chybu a kdyz se udela jedna, tak uz se to vlece a hlavne se to maskuje jak to jen jde. Znalec ;-) to je placeny sasek, ktery vam potvrdi, ze jste odjistili glocka ... a kde ze ma tu pojistku ? ... aha ... no a tech zakladnich bludu, predjimani znalce, hrani si na psychologa, tvrzeni bez nakresu ... ignorace lekaru, tvrzeni, ze neni treba rekonstrukce ... no bodejt, nikdo nezemrel, tak se prece nebudou s tim drbanem patlat no ni kurv*a, ma zbran, tak je to prece zlocinec a je treba jej zavrit ... ze jsou pochybnosti? ... pche oni maji prece jasno ne, 1, instance od pocatku vedela, kdo je vinik, jeste nez videli dukazy ... tak jaka rekonstrukce, jake zkoumani dukazu ... a smutne na tom je, ze tahle vule nas muze potkat kazdeho a ne jen se zbrani, ale kdekoliv a u cehokoliv, takze hlavne nespolehejte na policii a urady ! ti si kryji jen a pouze svuj zadek, boji se jen a pouze o svoje mistecko a kdyz udelaji chybu, tak vas radeji preventivne zavrou, aby vam nikdo neveril.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů