Na zloděje kuší

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


abrum
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » čtv 26. dub 2012, 17:04




alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#2 » ned 29. dub 2012, 04:54

Zde vidite zoufalce co od rezimu nedostal bumazku a tak se branil kusi vynalezenou v Cine nekdy okolo pred 2400 lety. Kdyby se to stalo mne ,tak uz tu hlavu nema tady vystrilime cely zasobnik ,vlastne tady si ani moc nedovoli vykradat domy nebot majitel muze na ne cekatb zalehnut v palebne pozici a kdyz vykradaji domy daji si pozor aby nikdo nebyl doma a to se zde take dost, stava ale pokud si nejsou jisti tak se nic nedeje .....



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#3 » pát 4. kvě 2012, 18:29




coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#4 » sob 5. kvě 2012, 09:08

no jestli jse viděli v pátek večer tu reportáž na primě. tak tam ukazovali přibůzné toho co umřel, a samozřejmě to byli cikáni. Nechápu proč když v tý reportáži byla na zdi kamera,tak vůbec nemluvily jesli se z ní použily nějaké materiály nebo se to spíše nehodí policii do krámu, aby neměli moc práce. holt těhle případů bude přibývat:-(

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5 » sob 5. kvě 2012, 16:28

Chtěl bych upozornit, že zprávy na TV Prima jsou daleko bulvárnější než na TV Nova. To jsem pozoroval při podávání zpráv na TV Prima ve věci obrany přepadeného důchodce v Tanvaldu, který se úspěšně bránil ozbrojené cikánské přesile útočící zezadu. TV Prima nejdříve mluvila o vraždě a pokusu vraždy ze strany přepadeného, ale když se zjistila pravda o tom, kdo a jak opravdu útočil, tak obrátili a už mluvili jen o nešťastné události. Navíc novináři obecně vždy neznají detailně všechny fakta a někdy tzv. "vaří z vody" a někdy se snaží diváky (popř. čtenáře) přimět se dívat na tu televizi tak, že je lákají na další pokračování, přičemž velmi často používají spekulace. Hlavně zpočátku. Také si rádi informace přibarvují k obrazu svému. Do novinařiny sice nedělám, nicméně toto se mi hodněkrát potvrdilo, neboť se zabývám činností, o které novináři občas také informují.
V tomto státě se bohužel najde jen velmi málo novinářů, kteří objektivně chtějí a také informují a přinášejí nezkreslené reportáže.
Takže pak po takové reportáži může mít občan neznalý věci dojem, že např. policie (spíše vyšetřovatelé) nic nedělá, soudy jsou vždy na straně darebáků a občanovi to jednou projde a podruhé zas ne. Škoda jen, že informovanost občanů není vždy objektivní :cry:

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#6 » pon 7. kvě 2012, 06:47

Objektivní zprávy zajímají pouze duševně zdravou menšinu, o čem by ráno babky drbaly...

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » úte 8. kvě 2012, 19:04

tak co říláte na výpověď střelce?
je pravda, že mluví celkem v rozrušení, asi toho má dost, ale moc věrohodné mi to nepřipadá, hlavně to popisuje asi třikrát a pokaždé jinak.
ale jestli má pravdu, že mu šmejdili ve sklepě, tak by se to snad mělo dát zjistit, ne?
VÝPOVĚĎ



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#8 » úte 8. kvě 2012, 19:12

Což o to... Ale ten reportérův komentář k obraně... to je k zblití... Je zralej na vyhazov, za to, co řekl. Přemýšlím, jak se ozvat, za ten blábol o obraně. Jestli prostřednictvím LEXu (nejsem členem)... Ale ten blábol se hlavně netýká jen střelecké veřejnosti, ale všech občanů, kteří jsou ochotni se bránit, byť trubklou, kterou náodou nájdou.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 8. kvě 2012, 19:49

Já jen doufám že se nikdy do stejné situace nedostanu. Co člověk to názor na správný postup - podle mě třeba pokud jdou krást na pozemek či do kůlny tak zavolat obušky, zamknout se doma, z okna křiknout že policie už jede a o zbrani se budu zmiňovat až když by se i nadále pokoušeli dostat dovnitř. Použít až když se i po upozornění dostanou ke mně dovnitř - můj názor na věc, neprohlašuju že je nejlepší nebo jedinej použitelnej. Zbraň mám na ochranu zdravý a života, mého i okolí.

Problém je že když se člověk dostane do takové situace, ne vždy se pak zachová tak, jak by se zachoval s chladnou hlavou a proto toho člověka nemohu jednoznačně odsoudit za to co udělal.

Nejvíc mě zaráží že poté co našel postřeleného člověka na zemi řekl že jde pro další šíp... to mu asi moc nepomůže.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#10 » úte 8. kvě 2012, 19:56

Tak pokud mu vlezli do sklepa tak bod pro střelce ale pokud po nich vystřelil "jen tak" až byli v autě, jak říká, tak to je pěkně v průseru... to je obdobné jako ten majitel sběrných surovin a jak ten dopadl všichni víme...

Vaki: tak on řekl že jde pro další šíp aby zjistili jak hluboko je ten první... je to sice dementní nápad (přeci okamžitě volám rychlou) ale je na tom krásně vidět jak to dopadne když se pár slov vytrhne z kontextu :roll:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#11 » úte 8. kvě 2012, 20:12

Ja bych to resil jako Vaki. A prave proto, ze je clovek rozrusenej a dela voloviny je dobry na takovy veci byt pripravenej uz kdyz mam doma zbran a hrozi, ze ji na tu obranu pouziju.

A nevim no. To s tim sklepem tam zminil skoro nevedomky a omylem, jako prirozena reakce prekrucovat pravdu ve svuj prospech. To s tim druhym sipem jsem taky nepochopil, ani to ze podruhy vylez ven bez natazeny kuse, kdyz se predtim bal. Ja bych se bal furt, porad jsou tri a jestli jsem jednoho zabil, tak budou pekne rozzureny. Ze je zevnitr sledoval a sahl po zbrani bez volani policie je dalsi chyba :/ Fakt mi to zatim prijde, ze mel fakt zkrat, ze vylez ven, psychycky posilnen zbrani, s prstem na spousti je sel zahnat. A kdyz zacali zdrhat, tak bud ze strachu ze utecou a projde jim to, nebo omylem vystrelil. Ze strilel kusi po aute mu neverim. Ve strachu a i ve zkratovem vzteku bych miril bez premysleni na cloveka. Uveril bych, ze strilel niz a ze se pri nasedani do auta sehnul, ale to by snad meli vedet polisi z fotek. Ale je mi divny, ze bych si takovej prubeh nepamatoval.. zvlast kdyz by mi kus vystrelila "nechtene" a ja tam chvili stal a premyslel, co se vlastne stalo.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#12 » úte 8. kvě 2012, 20:18

Carloss - to o té obraně mě taky zvedlo ze židle, ale podle všeho citoval nějakého (asi dementního) vyšetřovatele (jak se bude 55kg ženská bránit "přiměřeně" holýma rukama 100kg chlapovi), ale potom říkal, že jiný vyšetřovatel prohlásil, že má-li být obrana účinná, musí být přiměřeně tvrdší. s čímž souhlasím - jak uváděl příklad, střílet na děcka, co mi kradou jablka na zahradě je blbost.

to,že se střelec choval v tom okamžiku dost zmateně a možná i panikařil a dělal blbosti místo toho co by měl. to bych možná ještě pochopil - byl vystresovaný, možná měl strach atd (ono kdo ví, jak to celé bylo). možná bych věřil i nechtěnému výstřelu. přijde mi divné, že se ten cikán ohnul (k pasu, možná až kolenám, jak tvrdil střelec), což asi ani při nasedání do auta by tak nízko hlavu neměl (do Ferreri asi nenastupoval). střelba na odcházející už byla blbost (a to víceméně sám potvrdil).
ale mě tam nesedí ani ten začátek, jednou ho překvapili u dveří, podruhé někoho slyšel lozit ve sklepě, po třetí o nich věděl a sledoval jejich příjezd, přejezd na druhou stranu... přijde mi to trochu rozporuplné.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#13 » úte 8. kvě 2012, 20:24

Toto bych vůbec nerozebíral. Nikdo z nás mtam nebyl a zatím je to celé v šetření. Co je ale do nebe volající v té reportáži je ten blábol reportéra o přiměřenosti obrany... To je to, co co (nejen) mě nadzvedlo ze židle. Měl si nejprve projít zákon a nějaké další materiály, aby věděl, že "má-li být obrana účinná...", na způsobu obrany nezáleží, pokud "není ZCELA ZJEVNĚ nepřiměřená", což by byla obrana priti těm zmiňovaným dětem na třešních... Prostě by zasloužil vyhodit z obce novinářské.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#14 » úte 8. kvě 2012, 21:45

kurnik jakej reporter furt? :) vsichni na nej nadavaj, ja koukam na to video uz po treti a nerika vubec nic, jen "uhm.. uhm..". Ani v tom textu nemuzu nic najit :/

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#15 » stř 9. kvě 2012, 07:35

v TV byla po této výpovědi reportáž o NO a tam reportér plácal nesmysly, které měl údajně od nějakého vyšetřovatele - že NO nesmy být vedena větší silou než útok. tedy má-li útočník holé ruce, nesmíš také nic použít. pokud má nůž, můžeš také použít nůž (jen nevím, co by se stalo, kdyby jsi měl větší :twisted: ). takže bude-li mít útočník baseballovou pálku, musíš ho ukecat, že si půjdeš také nějakou sehnat, aby jsi nemusel použít tu pistoli, co máš za pasem :evil: .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů