Střelba na Frýdecko-Místecku...

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Warri
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » pon 4. lis 2013, 18:50




Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#2 » pon 4. lis 2013, 18:54

http://www.novinky.cz/diskuse?id=340007 ... ectionId=3


" Muž má mít na sobě neprůstřelnou vestu a u sebe údajně tři legálně držené zbraně." MÁ MÍT - to jsou žvásty a ještě nepodložený a reakce lidí mě udivuje "Hlavně, že má legálně zbraně. To je vidět k čemu nějaký testy sou...." NOVINKY.CZ by nebylo od věci provětrat právníkem za ty jejich nesmyslný zprávy, na iDNES.CZ to vyúpadá úplně jinak :( a teď kde je pravda. Jsem zvědav a pak napíšu do redakce novinek. Některý media si zaslouží pár facek.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#3 » pon 4. lis 2013, 19:31

Oni tam něco napsat musí, i když nemají moc informací. To na jednu stranu chápu. Co se týče těch pár idiotů v diskuzi, kteří volají po zákazu zbraní, i takoví mezi námi jsou. S tím nic nenaděláme. Na štěstí jich ale furt není moc.



Proximus
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » pon 4. lis 2013, 19:51

No, pročítal jsem ty reakce a zase to zavání pranýřováním nás legálních vlastníků zbraní...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » pon 4. lis 2013, 20:05

Ovsem zajimave je, ze v nekolika reakcich lidi, co bydli pobliz, se objevuji informace, ze ma jit o policistu...
No pockejme si na detailnejsi informace, at nejsme jak ty hovada novinarsky, co si vymysli :roll:

Uživatelský avatar
radimsuchanek
Příspěvky: 81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 5. lis 2013, 07:49

Těm, ktaří na v diskuzi na Blbinkách tvrdí, že dnes dostane zbroják kdejaký blb bych doporučil, aby si to šli zkusit.......slepá závist, nic jiného v tomto Kokotistánu nevládne.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 543
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 5. lis 2013, 09:10

Já se snažím číst zprávy na webu ČTK:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/krimin ... ch/1004224



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#8 » úte 5. lis 2013, 09:18

radimsuchanek píše:Těm, ktaří na v diskuzi na Blbinkách tvrdí, že dnes dostane zbroják kdejaký blb bych doporučil, aby si to šli zkusit.......slepá závist, nic jiného v tomto Kokotistánu nevládne.

Jenže ona je to pravda. Já se na zbroják naučil za týden, z toho v pracovní dny jsem na to koukal spíš sporadicky a vrhnul se na to o víkendu před zkouškou (pravda, měl jsem ZP už dřív, na škole, ale to je tak dávno, že jsem si z toho nic nepamatoval). Když jsem si zkoušel zdejší test, odpovídal jsem za chvilku ne podle otázky, tu jsem už ani nečetl, ale podle klíčových slov v odpovědi. Do terče se taky musí trefit skoro každý a když si dá trochu pozor, ani na té manipulaci není nic, čeho by se člověk musel bát.
Takže celou zkoušku považuju za formalitu (a je to tak dobře).

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#9 » úte 5. lis 2013, 09:31

Zdenek K: Tak jestli se počítáš mezi blby, tak gratuluji, na blba je to slušný výsledek :-)
Teď vážně. Nejde o to jak je to lehké nebo složité, jde o to, že to stojí čas, peníze a nějaké úsilí, a že uchazeč o ZP musí být bezúhonný. Kdo chce se zbraní vraždit, nebude si dělat ZP, statistiky potvrzují, že kriminalita s legálními zbraněmi je zanedbatelná. Myslet si, že zákaz to vyřeší, může dneska opravdu jenom idiot (na i-dnes a Novinkách je jich ale stále dost...)



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#10 » úte 5. lis 2013, 10:24

Dík, ale sám jsem si naběhl :D
Jen jsem chtěl říct, že na zkoušku se naučí každý, kdo chce. Zbytek je polemika do jiného vlákna :)

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#11 » úte 5. lis 2013, 11:33




Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#12 » úte 5. lis 2013, 12:16

No tak každý asi ne nedávno zkoušky uspěšně složeny a z 11 co jsme přišly to nedalo 6 tak nevím teda no :)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#13 » úte 5. lis 2013, 13:14

Protože spousta lidí se na to vyflákne. My jsme na zkoušce měli jednoho, co to psal dokonce s tahákem. Jinak ale naučit se na ten test, abych ho napsal na 100% prostě není vůbec žádný problém. Tohle se zvládne naučit i automatická pračka. Já bych ty testy udělal pěkně rozepisovací.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#14 » úte 5. lis 2013, 13:23

a já bych Vám doporučil, hezky postaru, držet papulu. Na veřejném fóru vykřikovat o tom, že každý blbec zvládne testy na ZP, může fakt jenom hňup.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#15 » úte 5. lis 2013, 13:33

Myslím, že to je jedno. Ten chlap ty lidi nepostřílel proto, že měl jednoduchej test. Co se týká hlavních kritérií pro získání ZP - spolehlivosti a bezúhonnosti, tak to, myslím, úplně dostačuje. Takovýmto případům se bohužel ale nedá zabránit ani tak. Myslím ale, že člověk, co trochu používá mozek, tak tohle chápe (ať už je to střelec nebo ne). To, že na Novinkách má plno lidí místo mozku prejt, s tím se bohužel nedá nic dělat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů