Petice za rozšíření možností nutné obrany ve vlastním obydlí

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy

Carloss

Příspěvek#16 » pát 31. led 2014, 07:06

Starosta píše:Ja to pokladam za kazdopadne pozitivni pocin.

Ano, je to o soudcich, ale porad lepsi mluvit o teto uprave zakona a v tomto duchu, nez nedelat nic, nebo se bavit o nejakych omezenich drzitelu.

Bude-li se to otevirat timto zpusobem, bude o tom diskuse. Mozna z toho vypadnou soudci a budou se pretrasat rozsudky NO. Anebo taky ne.

Podle me lepe vyjadrit potrebu neco zmenit takhle - nez mlcet.

Pozitivní počin, který potažmo nemusí vést vůbec k ničemu, protože styl sousení soudci se nezmění, neřku-li, že by se situace mohla ještě zhoršit (třeba jak jsem psal výše).

Takže: Když měnit zákony, tak ne tento, ale jiný. A to ten o soudcích. Tohle je ubohý, tupý, jak je tu už napsáno bulvární výkřik do tmy, bez jakýchkoli smusluplných a systémových účinků, vyřknutý jen proto, aby se NĚCO udělalo, bez ohledu na to, jestli to smysl má, nebo ne.

Starosta

Příspěvek#17 » pát 31. led 2014, 08:25

Carloss: Tak jim to navrhni :lol:

Carloss

Příspěvek#18 » pát 31. led 2014, 08:38

Myslím, že to je naprosto stejné, ba dokonce méně pravděpodobné, že by se nad tím někdo zamýšlel, protože v důsledku by to znamenalo omezení moci mocných a o to mocní z pochopitelných důvodů nestojej. Takže tyhle populistický pindy jsou mi v lepším případě k smíchu, v tom horším k pláči, ale nejspíše se mi z toho zvedá kufr.

pesi

Příspěvek#19 » pát 31. led 2014, 10:57

Mně to celé příjde od VV tak trochu ... divné. Politická strana, která navíc byla tři roky parlamentní stranou, vydává petici!? Sakra proč? To jí adresuje sama sobě? Je to stejný nonsenc jako když poslanec maluje tank na růžovo. Peticí se přece občané obracejí na ty, kteří jim mohou jejich názor pomoci prosadit. A politicklá strana k tomu má ale zcela jiné prostředky, ne? Místo toho, aby se obracela na zákonodárce, obrací se zcela opačným směrem - na své voliče. To nechápu. Jsou vůbec ti lidé správně na svých místech? Vědí co dělají? A nebo jen zmateně tápou, protože jsou hlopí?
K obsahu se radši ani nebudu vyjadřovat, protože slovo hloupost bych musel nahradit jiným vulgarismem.

IvosC

Příspěvek#20 » ned 2. úno 2014, 21:24

Milanos

Příspěvek#21 » pát 7. úno 2014, 07:18

Zpět na