Střelba ve Vysokém Mýtě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#1 » ned 21. pro 2014, 13:52




Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#2 » ned 21. pro 2014, 17:59

Marinakus: je to čerstvá věc, řekl bych, že zatím nevyhodili ani stošedesátku, tak jak můžeš čekat nějaké spolehlivé info. Navíc je z principu trestní řízení neveřejné. Média mají dát poldům pokoj na práci, a poldové by se neměli nechat strhnout touhou po mediální slávě.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#3 » ned 21. pro 2014, 18:27

Mrtvý je syn kameramana tv prima, takže asi bude veselo. Na druhou stranu měšťák by měl mít psychotesty, takže se určitě ničeho protiprávního přece nemohl dopustit....

Ale je pravda, že zatím je málo informací o tom, co se stalo.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#4 » ned 21. pro 2014, 19:30

Všude v médiích o něm mluví jako o strážníkovi MP, ne jako o držiteli ZP. Dokonce to vyznělo ve zprávách Primy tak, jako by byl ve službě, což není pravda. Myslím si, že ten čin bude spojený spíš s MP, než se střeleckou komunitou.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#5 » ned 21. pro 2014, 20:01

Prima dehonestuje a předjímá... / s prominutím mám pocit ,že se po.s.ra.li/
kameraman má 3 syny ,kteří všichni milují bojová umění a mají diskotéku ,to úplně stačí...kvalita medií.
Ex policista pčr ,který odešel od pčr nedobrovolně ,a nastoupil k MP ve službě i životě dle starosty VM nekonfliktní , ...., zdemolované auto , střelba 5-7ran a ta partička vyhazovačů je honí a snaží se někoho zadržet -tzn někdo utíká..a je napaden
a asi následuje střelba na větší vzdálenost/40m a následně pak na kontaktní vzdálenost -když ho doběhli...2 zadržení, třetí stačil utéct a pčr ho zatím nemá ...
Divné , smrdí to, informace jsou zatím hysterické,pouze jednostrané , nikdo neviděl ty zatím "pachatele" v jakém jsou stavu :twisted: soudit tedy zásadně nelze , ale odhad dle skupinové fotky bratrů bojového sportu, si asi chtěli protáhnout kostru po DJ nudě...
a podstatné co prima vymyslela - zbraň nosil všude a vždy i mimo službu ...
s omluvou nemám trávníkáře MP v lásce, ale tohle fakt smrdí , zvlášť když reporter primy na televizy řekne ,že se jedná o vyřizování účtů ...
někdo má problém a velký -uvidíme ....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » ned 21. pro 2014, 20:10

hlavně nikdo zatím neví, jestli to bylo tak,jak popisuješ..... můžu jen opakovat, že novináři jen pasou po senzacích a skutečnost a pravda se většinou belhá někde v koutě daleko za jejich popisem události.... jak to bylo skutečně se (možná... ale spíš ne, pokud vše bylo jinak) dovíme časem

ale bohužel člověk má sklony zobecňovat a tedy pokud mě zastaví policista který je debil, musí být jasně všichni v této uniformě debilové



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#7 » pon 22. pro 2014, 10:29

D-F v dnešním článku (kromě spekulací) upozornil na jednu důležitou skutečnost. Jako strážník měl za sebou psychotesty a musel jimi úspěšně projít. Až zase uslyšíme něco o potřebě povinných psychotestů pro všechny držitele, nejlépe z úst finančně zainteresovaných psychologů...



tom38
Příspěvky: 56

Příspěvek#8 » pon 22. pro 2014, 10:47

Bohužel se zatím pouze spekuluje. V dnešním regionální příloze Dnes je uvedeno, že: "Vyšetřovatelé se zabývají dvěma verzemi, jak se celý incident udál..... Variantu, jak jí podali účastníci incidentu, zpochybňuje navíc starosta Jiraský".

No a podle ověřených informací první, kdo volal na tísňovou linku 158 byla druhá strana, ne vyhazovači, jak nám je předkládáno!

Tím se nechci nikoho zastávat, jen je dobré si počkat na celou skutečnost. Sám jsem na to zvědavý.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#9 » pon 22. pro 2014, 10:56

Na začátek - neznám žádné podrobnosti, jen jsem viděl tendenční reportáž na TV Prima a spekuluju.

Když jsem si přečetl nadpis článku, tak jsem si řekl: "Zase ožralý debil, který držitelům legálních zbraní nadělá pár vrásek."
Pak jsem se dvakrát nadechl, zamyslel a najednou mi ta jasná "poprava" nebyla až tak jasná.

Jak jsem pochopil co se vše událo:
Podle vyjádření "svědků" v TV, kteří to slyšeli od "kolegy", to začalo banální hádkou o vyšším vstupném než obykle. Horké hlavy se pohádali, možná trochu požduchaly a někdo (asi ochranka baru - tedy poškození) použil slzák.
Poté podezřelý a jeho 2 kumpáni skočí do auta a chtějí odjet. Ochranka mezitím zavolala PČR a chtějí podezřelého a spol. zadržet než přijede hlídka PČR.

A teď začínají ty moje pochybnosti.
Zadržet jakým právem? Udělali nějaký trestný čin? Byl řidič auta opilý?
A jakým způsobem je chtěli v tom autě zastavit a dostat je ven z auta?

Pokud jste někdo viděli tu reportáž na TV Prima, několikrát se v záběrech z místa činu objevilo auto, které mělo vymlácené úplně všechna okna - včetně oken do zavazadlového prostoru. Kdo a proč jej takto rozmlátil?

Tady začíná moje spekulace jak to mohlo proběhnout, aby to vypadalo z pohledu práva úplně jinak.
Co když podezřelý s kamarády chtěl jen v klidu odjet, na konflikt zapomenout a "bouchači" z baru vytáhli teleskopy a začali jim roztloukat auto, aby je "potrestali". Možná, po vytlučení oken, někdo z vyhazovačů se rozhodl použít teleskop na někoho z posádky auta a kdo z nás viděl tento obranný postředek v akci, tak ví, že končí sranda.
Možná to byla jen nutná obrana proti teleskopu.
Samozřejmě nesedí tu spousta informací - mrtvý byl prý střelen do hlavy zezadu - to je však výpověď rodinného známeho. Druhý i přes prostřelenou ledvinu byl schopen vykopnout střelci zbraň z ruky kolenem. To bych moc rád viděl takhle vysoko vykopnout koleno. Atd.
Korunu tomu nasadil "rodinný právník" svým rozhovorem v tv, kde vyhazovače baru označil "útočníky". Vzápětí se opravil, ale slovo jako střelu už nezastavíš.

Docela se těším na první vyjádření PČR. Mohlo by to vnést hodně světla do situace a třeba to celou moji spekulaci roztrhá na kusy.



Pokud sem tento můj blábol nepatří, prosím adminy o smazání.

EDIT: než jsem to celé sepsal, tak mně TOM38 předěhl s pochybnostmi.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 22. pro 2014, 11:01

Ach jo. Užitečný článek, ukazující faktickou nesmyslnost psychotestů coby jakési pojistky proti zneužití zbraně... a postavený na fabulacích, zášti, podsouvání a argumentačním fašismu...
Policajti se nás snaží přesvědčit, že jsme v bezpečí a přitom se sami ozbrojují, měl psychotesty, takže byl certifikován pro zvládání krizových situací...
Nevím, jestli tohle "naší věci" (sorry za tu formulaci) pomáhá nebo spíš škodí. Někdy si říkám, jestli logo LEXu na těch stránkách není spíš kontraproduktivní.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#11 » pon 22. pro 2014, 11:15

ono taky psychotesty clovek dela strizlivy a dokonce se ho ptaji, jestli se dobre vyspany, nebo jestli neni necim rozruseny. to pak v takove situaci pod vlivem alkoholu nemusi vubec nic znamenat (uvazuju ted jednostranne nezvladnuti situace tim straznikem)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#12 » pon 22. pro 2014, 12:02

... taky ta okna mohla padnout nikoli teleskopama, ale střelbou. Těžko říct, ale to asi snadno prokáže vyšetřování. Zkrátka... počkat, počkat... pak uvidíme, co kdo vlastně uvolní za informace... Faktem je, že mi taky není jasný, proč se dveřníci od diskotéky vlastně za pozdějším střelcem vlastně pustili... To jim spíš vůbec nepřísluší, někoho honit po městě.



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#13 » pon 22. pro 2014, 12:35

Nikdo se ještě nepozastavil nad tím, že podle všech dostupných informací byl ožralej. OŽRALEJ!!! Takovej člověk nemá mít střelnou zbraň u sebe. Nařizuje to zdravej rozum ale hlavně zákon. Nechápu, co tu řešíte nějaký teorie. Prostě neměl mít zbraň u sebe, nestálo by to kluka život.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#14 » pon 22. pro 2014, 12:40

Alkohol ovšem nevylučuje institut NO. I opilý člověk má právo se bránit. Protiprávně jednal jen tím, že nosil zbraň pod vlivem, což je sice přestupek a asi by měl za to nést odpovědnost, ale institut případné NO alkohol vyloučit nemůže. Ono by to totiž nemuselo možná stát život mladíka, ale moho by to stát život "střelce". Ale to je spíše na jinou diskusi. Faktem zůstává, že se tam asi střílelo jak u verdénu...



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#15 » pon 22. pro 2014, 12:50

Víš, NO není svázaná s použitím zbraně. Proto to nevylučuje. Ale jen blb může tahat vožralej zbraň a jen blb nad tím může mávnout rukou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů