Střelba ve Vysokém Mýtě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#106 » úte 22. lis 2016, 17:42

No co mě trochu zaráží je fakt, že svědci z paneláků údajně verzi bratrů Svobodových rozporovali (to se v článku už nepíše). Stejně jako fakt, že místo kde jeden z nich zemřel (a měsíce se rozpadala hromada plyšáků) je od diskotéky (mimochodem hroznej pajzl) vzdálené víc jak 100 m. Takže pěkný kus na to, aby se chlapci proběhli a skočili po něm (což svědci potvrzovali).
Verzi o tom, že byl koblížek nahoře a mířil na ležící slyším (čtu) poprvé. Prostě na sebe padli blbouni (myslím obě strany) s nadbytkem alkoholu a testosteronu. Nebýt tam ta zbraň, tak si poležel chvíli v nemocnici Koblížek.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#107 » úte 22. lis 2016, 17:51

WalrusInAnus : No právě, že ty jsi u toho zřejmě byl. Já ne ale verze se značně rozcházejí a svědků moc není nebo se najednu objevují noví. Divné, ne?

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#108 » úte 22. lis 2016, 18:18

WalrusInAnus píše:Střelit někoho zblízka do hlavy když je pode mnou mi moc jako sebeobrana nepřijde.

Nevím o případu nic, ale v článku nikde nevidím žádnou zmínku o střelbě z blízka do hlavy. Podle článku byl jeden střelen do třísel a druhý do boku. O hlavě tam není nic.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#109 » úte 22. lis 2016, 18:32

nejhorší je ten rozptyl trestů
2roky s podmíněným odkladem na 2 roky -x- 15 let nepodmíněně
to nevypadá jako soud na základě důkazů ale jako že soudce tahá výši trestu z klobouku

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#110 » úte 22. lis 2016, 18:35

Nebo na objednávku.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#111 » úte 22. lis 2016, 18:42

DAveDOG píše:
WalrusInAnus píše:Střelit někoho zblízka do hlavy když je pode mnou mi moc jako sebeobrana nepřijde.

Nevím o případu nic, ale v článku nikde nevidím žádnou zmínku o střelbě z blízka do hlavy. Podle článku byl jeden střelen do třísel a druhý do boku. O hlavě tam není nic.

Už nevím kde jsem to čet. Propírá se to všude možně a co článek to originál.



Motyl
Příspěvky: 6

Příspěvek#112 » úte 22. lis 2016, 18:49

Podrobnosti o tomhle případu se daly dohledat na netu. Ale jak vidím, tak se objevují nové informace, které se šíří jaksi mimochodem a náhodně a přitom se u soudu neobjevily. Je vidět, že tlaky ze správných stran se vyplatily a už se šíří i šuškanda. Koblížek to podělal a udělal spoustu chyb, ale tohle všechno by dopadlo jinak pokud by si ranaři z baru nevzali do hlavy, že jsou ve městě zákon. Rána do hlavy je poprava a to by Koblížek dávno seděl. Tady bych se domníval, že je to rozhodnutí účelové a prosadila se "vyšší" moc.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#113 » úte 22. lis 2016, 18:52

WalrusInAnus píše:Už nevím kde jsem to čet. Propírá se to všude možně a co článek to originál.

A nepleteš si to náhodou s touhle kauzou?
viewtopic.php?f=10&t=7980

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#114 » úte 22. lis 2016, 19:41

To je ono. Tak teď jsem fakt zmatenej.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#115 » stř 23. lis 2016, 16:28

No to je třeba ale rozlišovat - takto se pak celkem snadno šíří fámy.

V Mejtě střílel městský strážník v civilu (pod vlivem alkoholu, poté co vyprovokoval vyhazovače a následně se bránil jejich reakci).
V Přerově střílel městský strážník ve službě (střízlivej, mířící na hlavu borca, kterej v tu dobu už nepředstavoval nebezpečí).

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#116 » stř 23. lis 2016, 18:07

Hlavně je podstatný rozdíl ve výši trestů! Ten, co to posral ve službě, dostal 2 roky. A ten, který byl na útěku, povalený a údajně se jen na zemi bránil přesile tří borců vyfasoval 15 let! Co na tenhle nepoměr můžou říci ti neomylní páni v talárech?

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#117 » stř 23. lis 2016, 19:32

Tohle je právě veliký problém našich soudů. Každý soudce se na to dívá jinak a tak padají totálně odlišné tresty.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#118 » stř 23. lis 2016, 21:13

Já bych řekl, že rozdíl je v tom, že u toho strážníka při zásahu se podle prvostupňového soudu neprokázal úmysl = není to vražda - sazba 10-18let, ale třeba usmrcení z nedbalosti - sazba 0-3 roky, u strážníka možná druhý odstavec se sazbou 1-6 let (což evidentně posoudí odvolací, protože státní zástupce chtěl vraždu) a u toho nalitýho změnil odvolací soud podmínku na 15let, protože podle svědků (citace z článku) mu ti vyhazovači řekli, že má počkat na PČR a na to začal střílet = vražda...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#119 » stř 23. lis 2016, 21:21

To jako v reakci na upozornění, že má počkat na PČR? To je divný, ne?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#120 » stř 23. lis 2016, 21:24

Je to v tomhle článku... Jak je to s důkazy ve spise, nevím...

https://www.novinky.cz/krimi/421375-z-p ... razdu.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů