Střelba v Přerově

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1 » sob 10. led 2015, 13:54

http://olomouc.idnes.cz/straznici-stril ... zpravy_kol

a aby toho nebylo malo, obchodnik vyhazoval zakaznika s pistoli
http://olomouc.idnes.cz/rvacka-mezi-zak ... zpravy_mip
zatim se neuvadi, jestli to bude reseno jako prestupek za neskryte noseni, nebo neco jineho



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#2 » sob 10. led 2015, 15:29

Pokud se ten obchodník bude nějak řešit, tak určitě ne jako neskryté nošení, protože to nebylo nošení, ale držení (uvnitř nemovitosti se souhlasem vlastníka nebo nájemce ...)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » sob 10. led 2015, 16:26

...zbran nenabita naboji v zasobniku a v uzavrenem prepravnim obalu



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#4 » sob 10. led 2015, 16:37

To co píšeš ještě pokračuje "zbran nenabita naboji v zasobniku a v uzavrenem prepravnim obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo"

V tomhle případě platí první odstavec:

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#5 » sob 10. led 2015, 17:19

ale drzenim asi neni mysleno mireni na nekoho v budove se souhlasem vlastnika

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#6 » sob 10. led 2015, 17:25

Serz: kašli na logiku, ber doslovné znění zákona



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 10. led 2015, 18:03

Míření na někoho zbraní je TČ § 353 Nebezpečné vyhrožování. Pokud byl ovšem spáchán za okolností vylučujících protiprávnost činu (KN nebo NO), pak je to dovolené jednání.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#8 » sob 10. led 2015, 18:08

Serz: A mířit na někoho je neskryté nošení? Psal jsem, že jestli se to bude nějak řešit, tak určitě ne jako neskryté nošení, protože při držení se nemusí viditelnost řešit. To míření by se mohlo brát třeba jako vyhrožování zbraní (což může uhrát jako součást NO při té potyčce). Ale kdyby v tom obchodě pobíhal celou dobu s bouchačkou viditelně u pasu a obsluhoval zákazníky, tak je to úpně v pořádku, protože jde o držení, takže žádné neskryté nošení. Stačí takové vysvětlení?

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#9 » sob 10. led 2015, 19:56

Tady - pokud vím - nejde absolutně o skrytost nošení vs. držení, apod. - ale o použití zbraně.
Takže bych spíš tipoval vyhrožování, nebo něco podobného - samozřejmě s teoretickou možností vyloučení protiprávnosti (NO).



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 12. led 2015, 10:28

K tomu střílejícímu strážníkovi - pokud je pravdivá verze, že zastřelený mladík poštval svého psa na strážníky, pak ta střelba (resp. její následek) mohla být Nutná obrana.



imperator_cz
Příspěvky: 48

Příspěvek#11 » úte 13. led 2015, 09:37

Trochu jiný pohled na střelbu v Přerově



Milanos
Příspěvky: 73

Příspěvek#12 » úte 13. led 2015, 12:28

no co jsem zahlédl i jiné svědectví tak to co říká ta přítelkyně se tak nějak schoduje např s tímto: http://www.denik.cz/olomoucky-kraj/byla ... -7ayz.html
Spíše mě zaráží když strážník střílel na psa jak mohl trefit toho chlapa do halvy? Odražená střela? nebo zrovna chlap upadl poblíž psa?
No hlavně já osobně by jsem si netroufl střílet v okamžiku kdy by za psem ve směru střelby stál dav lidí.
úprava: netroufl by jsem si střílet se střelivem které tu máme povolené.Dají se sehnat střely které mají velký zastavovací účinek a předají většinu energie cíli a prakticky se neodrážejí s těma by jsem si možná i troufl, ale ty tu jsou bohužel zakázané.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#13 » ned 1. úno 2015, 14:23

Těch verzí jak se tato událost stala je už opravdu hodně. Je tam zarážející fakt že na místě bylo cca 10 osob, několik přihlížejících náhodných svědků a dva policisté a přesto nikdo nedokáže říct na rovinu jak se to stalo.Byla na to povolána komise aby celou věc vyšetřila......Myslím si že když vyšla rána jistě se každý zarazil a viděl co se tam dělo a pamatuje si dobře kdo a co dělal v tu chvíli. Nechci strážníky odsuzovat ale na použití služební zbraně je jistě i postup a výstřel je už jen poslední možnost. Podle těch dostupných informací se celý příběh nějak záhadně vyvíjí a objevují se i nové skutečnosti. No těším se na závěry vyšetřovací komise zda navrhne i rekonstrukci na místě a pak bude někoho trestat či nikoli.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#14 » ned 1. úno 2015, 18:24

Obecně je celkem dobře známo, že lidská svědectví jsou nejméně spolehlivé důkazy. To není nic proti nikomu, ale tak nějak podivně pracuje prostě lidský mozek...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » ned 1. úno 2015, 18:49

kazdy vnima deni ponekud jinak. dokonce byl proveden pokus s lidmi co se ucastnili letecke/vlakove (nebo co ja vim jake) nehody a rozdil mezi prvotni vypovedi a vypovedi po roce od udalosti byl diametralni. vlastne tvrdili presny opak toho co poprve a verili tomu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů