Střelba v hospodě v Uherském Brodě 24.2.2015

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#226 » ned 1. bře 2015, 13:57

to není zřejmě jen problém policie ale celé společnosti, že?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#227 » ned 1. bře 2015, 14:17

Naštěstí ne všech. Nevidím to zase tak černě. Stačí se chovat tak, aby se člověk nemusel před sebou ani před druhými stydět.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#228 » ned 1. bře 2015, 15:01

Třeba tím, že nebude odsuzovat druhé, aniž zná přesně okolnosti, ve kterých se vyskytli? Nejnovější vyjádření státního zástupce hovoří o tom, že oběti byli mrtvé okamžitě. Pochybuju, že by to řekl, aniž by to měl podložené lékařskou zprávou atd. Takže informace od kuchařky, která odemkla zadní vchod ( čímž zachránila několik lidí a za to jí patří dík), ale pak její starej nesmyslně plká, že střelec zabíjel lidi postupně až když policajti přijeli jsou asi minimálně nepřesné že?

A proto mě hodně zlobí tihle Lukyové 22, Doolitlové, Ace Curlyové, Robocopové a Honzové z Liberce, kteří jasně vědí, že policajti to zvorali, za jejich daně se flákaj na služebnách a kvůli nim umřelo o bambilion víc lidí. :(

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#229 » ned 1. bře 2015, 15:28

Je dost dobře potřeba rozlisovat CO je pravda a v jake casove souslednosti je to pravda...
Stále mame malo informaci...
Stále nevime, jestli dedek nestrilel a nestrilel, nezranil kde koho, pak mel navstevu, kteroy vyhnal a v dalším amoku nedostrelil ty lidi di hlav... Tedy ty lidi tam mohli byt jen zraneni...
A nebo taky nemuseli...¨
A ti pollicajti jednu nebo druhou moznost mohli videt, nebo nemohli...
To jsou proste ěxě moznosti, které NEVIME.
Nevime, jiste jestli strelec ještě strilel nebo ne... Jestli se jednalo o uz/stale/jeste "aktivniho strelce" dle metod zasahu nebo ne...
Na druhou stranu by me zajimalo, jak nekdo po 24 hodinach muze urcit, jestli rana do hlavy prisla v 12:35 nebo ve 12:50... Policajti by se zaverama meli bejt mimoradne opatrni... Samy si muzou uskodit, pokud prohlasej nejakou spekulaci za fakt...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#230 » ned 1. bře 2015, 15:36

To Blacky:A to jsi nám chtěl sdělit co ? Že Pat a Mat během třicetisekundového čumákování za rohem věděli to co zástupce až po několika dnech ? Nebylo vůbec těžké domyslet jak to šetření bude probíhat. Vzhledem k tomu, co tahle firma podělala a zoufale kličkovala před zodpovědností bylo tohle jako poslední stéblo,kterého se mohli chytit. Tyto argumenty, kterými se neustále snažíte udělat z nouze ctnost, jsou na úrovni výmluv malých dětí ve školce, když rozbijou hračku. A kdo tomu tak asi věří, když by tenhle průser neohrozil jen obyčejné pěšáky, ale odhalil by nekompetentnost hlavounů. Že vám není hanba.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#231 » ned 1. bře 2015, 15:47

Blacky: A ty dva policajti v té době věděli, že "oběti byli mrtvé okamžitě" a že tam na 100% není už ani jeden živý nebo raněný člověk, který by potřeboval rychle pomoct nebo zachránit?

A vlastně minimálně jeden živý na záchranu tam byl, ten schovaný. Ano, přežil, ale kdyby ho ten střelec našel a vyřešil ránou do hlavy, tak by to asi bylo taky v pohodě, protože přeci "Nejnovější vyjádření státního zástupce hovoří o tom, že oběti byli mrtvé okamžitě.", takže nebylo koho zachraňovat?



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#232 » ned 1. bře 2015, 15:53

Každopadně po tomto fiasku vím že pokud se v takovehle situaci ocitnu jsem v tom sám a čekat na pomoc policiie nema smysl pokud se jim utočnik bude branit

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#233 » ned 1. bře 2015, 16:09

vždycky jsi v tom sám v tomto případě... kdybys byl rukojmí, byl bys rád za jakoukoliv zdrženlivost a vyjednávání.... samozřejmě to přítomní policisté měli všechno vědět jako to my "víme" teď.... kéž by byl život tak černobílej jako pro nějaké účastníky diskuze

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#234 » ned 1. bře 2015, 16:17

ace curly : mě zase přijdou jako řeči dětí ve školce tvé argumenty o tom, jak moc vysoké platíš daně a že si fakticky policii platíš pro sebe :-). Taky ti nesmí shořet dům, protože platíš hasiče. Nevím, proč mít vůbec pojistku, vše si platím z daní... No a když nejsem spokojen, nebudu platit daně nebo změním dodavatele služeb :-)

franta599 - souhlas, ale to snad víme, když máme ZP - rozhodně radši ať mě soudí, než aby mě nesli nohama napřed ...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#235 » ned 1. bře 2015, 16:46

Hasiči mě nezklamali. Už jsem to tady psal, že v tomhle případě dodavatele změnit nemůžeme. A z toho pramení to jejich chování. Nepřesvědčuj mě, že mám být s tímto stavem spokojen, nejsem masochista. Já si opravdu nedělám iluze o připravenosti a vybavení policie. Ale no a co ? Je to stále dokola, každý si hájí svůj zákop. Ale tady přece nejde o to kdo si prosadí svou. Vzpomínáš ? Problém byl nezásah policie. A z toho bychom se měli poučit a posunout se dál. Co člověk to názor, to je v pořádku. Ale není v pořádku to fatální selhání a hlavně vystupování Zlínského velitele a toho zoufalce Chovance. Jestli je někdo schopen tohle všechno hájit, tak do budoucna nepomůže ani lidem ani policii. To nechápete, že tím, že tento zákrok obhájíme, nikdo podmínky a vybavení obyčejným pěšákům nezlepší ? A tím pádem ani nepomůžou ohroženým občanům ?



Lucas96
Příspěvky: 58

Příspěvek#236 » ned 1. bře 2015, 16:49

Ono je tohle hodně těžký nechce se mi věřit, jak říkal státní zástupce že byli všichni hned mrtví (že by střelec dokázal každého takhle trefit) a taky jeden svědek říkal, že tam byl naprostý klid ani křik a nic a další zase že tam bylo naříkání…a co se týče té první hlídky, je rozdíl jestli tu situaci vyhodnotili tak že nejlepší pro všechny bude se stáhnout anebo se regulérně posrali a nešli by tam ani, kdyby tam lidi na zemi sténali a chroptěli…ale to by stejně věděli jen oni sami.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#237 » ned 1. bře 2015, 17:12

NE policajt bude pořád policajt. Až ty hrdino vezmeš na sebe mundůr a půjdeš do neznámeho prostru, kde na tebe někdo střílí, možná se posereš stejně jako ty dva a radši taky počkáš na zásahovku. Možná bys tolik neměl koukat na Chucka Norrise. :(

Buď v klidu, Blacky. Určitě bych se neposral. Vojenskou odborností jsem velitelem průzkumného družstva. Ti dva policajti patří vysvléct z uniforem. Ve válce by šli za zbabělost rovnou ke zdi!



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#238 » ned 1. bře 2015, 17:13

Jsem téměř přesvědčený o tom, že tento mega průser zůstane nevyšetřen. Nemohou si prostě dovolit říct lidem pravdu...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#239 » ned 1. bře 2015, 17:24

ace curly to napsal přesně: "To nechápete, že tím, že tento zákrok obhájíme, nikdo podmínky a vybavení obyčejným pěšákům nezlepší ? A tím pádem ani nepomůžou ohroženým občanům ?"

Přesně tak. Největším průserem je nepřiznání chyby. Obhajoba zpackané akce. Kromě toho, že policie bude nadále setrvávat ve stavu v kterém se nachází ještě navíc poklesne důvěra občanů v policii. Lidé v Uherském Brodě se pravdu stejně dozví, o to to bude vše bolestnější.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#240 » ned 1. bře 2015, 19:15

Radsi si pustte zaznam dnesni debaty u Moravce...
Nejvic perlil Bronislav Schwarz (ANO), citoval i Chovance (CSSD), Zaoralek (CSSD) a statni zastupce ze zlina Roman Kafka, ktery doslova LHAL: "valna cast nasilne trestne cinnosti je pachcna legalne drzenymi strelnymi zbranemi".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů