Střelba v hospodě v Uherském Brodě 24.2.2015

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#16 » úte 24. úno 2015, 17:40

Marcurba píše:A jestli tu hospodu vystrilel CZetou, tak bude mit i zbrojovka pekne po prdeli...


Řekl bych, že vliv značky zbraně, kterou použil je roven 0. Respektive si nepamatuju reportáž, kdy by se řešilo něco podrobnějšího než druh zbraně (pistole, revolver, ...). Zabil prostě několik lidí a je celkem jedno, jestli pistolí vyrobenou kousek od toho místa, nebo dovezenou z USA nebo CCCP. Jedinej vliv, kterej to může mít a zřejmě i má je na vnímání střelných zbraní veřejností. Však už se pár výkřiků v diskuzích pod články typu "je třeba zakázat... " opět vyskytlo.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#17 » úte 24. úno 2015, 17:48

Obávám se jedné věci - jak jste asi slyšeli, předseda vlády Sobotka pověřil ministra vnitra Chovance, aby ten dohlédl na podrobné a důkladné vyšetření tohoto případu... A Chovanec tam v podvečer letěl vrtulníkem z Ruzyně spolu s polic. prezidentem Tuhým. Čili vláda, potažmo Socdem z toho budou chtít vytřískat politické body. Normálně by to asi měla vyšetřovat krajská kriminálka, maximálně možná pod dozorem někoho z pol. prezídia (vzhledem k místu události-UB a tomu, že tam sídlí CZUB)... Ale jakmile se do toho navážejí politici... mno... :(



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#18 » úte 24. úno 2015, 17:53

novinařum se to splnilo z jiskrou oku ukazujou a informujou fotky z mista činu



jibarto
Příspěvky: 7

Příspěvek#19 » úte 24. úno 2015, 17:54

Bylo tam dost lidí...divím se,že nikdo nebyl ozbrojen....legálně...když jse před nedávnem někde četl,kolik lidí v ČR vlastní,drží a nosí zbraň....Já sám osobně jsem již majitelem ZP a i zbraně kterou nosím. Když o tom tak přemýšlím,asi bych neváhal....možná ale ano,pokud bych se do situace dostal...každopádně jsem zvědav,co přinese vyšetřování....

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#20 » úte 24. úno 2015, 17:56

Taky to byl držitel...



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#21 » úte 24. úno 2015, 18:05

Připojuji se k Markovi - nestrašit se předem a nemluvit (nepsat) předem negativně. Člověk zažívá, čemu věří.



hh
Příspěvky: 15

Příspěvek#22 » úte 24. úno 2015, 18:35

Podle ministra Chovance byl držitelem ZP :-(



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#23 » úte 24. úno 2015, 18:45

Za týden bych měl mít na policajtech vyřízen zbrojní průkaz + nákupní povolení na samonabíjecí pistoli a samonabíjecí pušku. Bydlím kousek od Uherského Brodu, tak jsem zvědav. Cítím se ale nějak blbě... skoro se tam bojím jít.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#24 » úte 24. úno 2015, 18:56

Luky22: v klidu. V UH jsou na policajtech rozumni. Tys ho k tomu nedohnal...



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#25 » úte 24. úno 2015, 19:00

hh píše:Podle ministra Chovance byl držitelem ZP :-(

To je špatné. Ale kolik asi bláznů a nezodpovědných lidí jsou držiteli ŘP? A těch 6-8 lidí jde autem zabít taky celkem bez problémů, viz Hepnarová. Každý rok kolem 600 mrtvých na silnicích a nikoho to netankuje, ale jak jde o zbraně tak už po pár hodinách se v některých diskuzích zase angažují pseudohumanisti.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#26 » úte 24. úno 2015, 19:04

Já vím, "mocimo". V UH jsou fajn poldové. Slušní a ochotní, všechna čest. Já vím, že s tím nemám nic společného, ale ten blbý pocit tu je. Pod tou restaurací je prodejna nábytku. Občas tam nakupujeme. Dnes jsme tam chtěli s manželkou jít. Každopádně, až budu mít zbraň, budu ji nosit všude. Člověk opravdu neví dne ani hodiny.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#27 » úte 24. úno 2015, 19:06

jibarto: asi 3% populace... ale ne kazdej nosi takze podle me muzes narazit tak na jednoho ze 100 a ma u sebe zbran... vic ani nahodou... jde spis o media a politiky aby nam tu nezacla sranda...



klabator
Příspěvky: 54

Příspěvek#28 » úte 24. úno 2015, 19:19

V tv: v čr je velké množství držitelů zbraní a celkově zbraní, měli bychom se pokusit je zredukovat... samé lepší :(



klabator
Příspěvky: 54

Příspěvek#29 » úte 24. úno 2015, 19:21

(řekl ministr vnitra)

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#30 » úte 24. úno 2015, 19:30

Hmm, předně se mě nechce věřit tomu, že pokud se choval jak se píše na novinkách, tak na něj nebyla někde hláška a nikdo si neprověřil jeho zdravotní způsobilost.

http://www.novinky.cz/krimi/362557-kdo- ... kazem.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů