Střelba v hospodě v Uherském Brodě 24.2.2015

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#196 » sob 28. úno 2015, 17:12

a museli by uznat svoji chybu to dneska ale neni v módě co že tam kuli tomu nejspiš zařvalo 8 lidi hlavne že dva policiste s výcvikem a zbranema zustali nezraneni

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#197 » sob 28. úno 2015, 17:33

franto599 - nebuď jak na novinky.cz - ti lidi umřeli, protože tam přišel magor s CZ75 a Alfou a zastřelil je. Možná kdyby ... kdyby byly v řiti ryby, nemusely by být rybníky.

Až bude vyšetřování uzavřeno můžeme to řešit. Ale ty soudíš podle neověřených zpráv a živý kluky pošpiňuješ, aniž bys tam byl... Možná bys tam ty ani nevlezl, tak si nech soudy o chybách ...

Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 32

Příspěvek#198 » sob 28. úno 2015, 17:37

Boudy, ale přiznej, že to podle všeho vypadá spíš jako vina pčr. Neřekl bych, že soudíme podle neověřených zpráv, ale naopak podle ověřených faktů....

http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/po ... mu-strelci



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#199 » sob 28. úno 2015, 17:43

Je irelevantní hodnotit frantu599 a i kohokoli z nás, zda by tam vlezl či nevlezl. To ovšem ti dva policajti dělají svoji práci, za kterou my je platíme, a mají nám pomáhat a chránit nás. A nyní svoji práci udělali špatně. Tak to prostě je. Měli by jít prodávat do marketu a ne chránit občana před zločinci, když mají strach.
(A je mi jedno, co říkala nějaká kuchařka, měli tam prostě jít kvůli těm postřeleným, protože opakuji, nemohli vědět jestli už jsou doražení nebo ne)



tom38
Příspěvky: 56

Příspěvek#200 » sob 28. úno 2015, 17:43

Dovolím si okomentovat pouze situaci, kdy hlídka OO PČR nezakročila proti střelci.

Asi před dvěma lety říkal "bojař" od PČR při výcviku v budově (nejsem u PČR), že při vyhlášení hesla AMOK, kdy se jedná o aktivního střelce (odkaz na cvičení policie sem někdo už dával) je úkolem první hlídky, která na místo přijede, vyhledat střelce a snažit se ho eliminovat. Nečeká se na posily, rozhodují minuty, ten člověk je lovec a prostě chodí a zabíjí.
Proto si myslím, že hlídka zakročit měla, minimálně tím, že mohla střelce "upoutat" svojí přítomností a občasnou střelbou na jednom místě a střelec by pak neměl další možnost pokračovat v zabíjení.
Krajský ředitel při tiskové konferenci obhajoval postup a ústup hlídky tím, že nevěděli, jestli jsou ti lidé živí, mrtví nebo ranění :!: Právě proto, že to nevěděli, měli udělat vše pro to, aby případní živí či ranění nemohli být znovu terčem pro střelce, kterého při jeho střelbě NIKDO ani neohrožoval :!: Navíc argument, že mu koukala jen hlava a ruka......to znělo jako špatný vtip :!:

Dovedete si představit, že by stejný pachatel vstoupil se stejným úmyslem do školy :?: A držel by celou třídu dětí :?: A ústup by hlídka obhajovala tím, že nevěděla, jestli jsou nějaké děti živé či ne a že pachatel jim ukázal jen hlavu.......



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#201 » sob 28. úno 2015, 17:53

Naprosto souhlasím. A první by měl odejít ten krajský ředitel, který vypustil z úst takovou kravinu, že nevěděli, zda jsou ti lidé mrtví, živí či zranění, a proto odkráčeli do bezpečí.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#202 » sob 28. úno 2015, 17:57

aula : co mám přiznat? Že je chyba na straně PČR? No, chyba byla prvotně na straně střelce ... Psát, že kvůli nim zemřelo 8 lidí je demagogie.
Já se nestavím na žádnou stranu. Je mi z tragédie smutno, soucítím s blízkými obětí, ale nemám rád žádné hony na čarodějnice...

Nejsem a ani jsem nebyl u PČR - nemám potřebu je obhajovat. Na druhou stranu si uvědomuji, že to jsou jen lidi...
Tito navíc byli na 99% u takové situace poprvé. Zkušenost prostě chybí.

Neříkám, že tam policie udělala vše skvěle. Na druhou stranu si přiznejme, že nemáme a nikdy mít nebudeme v nějakém Uh. Brodě (ani kdekoliv jinde) pochůzkáře, kteří budou "bojaři", protože by stáli z těch "našich daní" (na výcvik, vybavení, výplatu ...) tolik, že by jsme je vlastně ani nechtěli.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#203 » sob 28. úno 2015, 17:59

Jak rikam - podle me je svym zpusobem jedno, co je spravne a co ne - dulezite je to ponauceni...
Az prijde do hospody/skoly magor/terorista, jedine spravne reseni je si ihned pomoct sam, protoze nikdo jiny to neudela ;-(
A az mi zase bude nekdo na LOSu tvrdit, ze "jit dovnitr vystrilet bandu magoru je blbost, protoze se ma cekat" tak tady mame argument z praxe...
Presne si predstavuju tu situaci, kdy vecne nic nestiham, domluvim se s rodinkou na 12:30 na obed... Zena s deckem dorazi ve 12:25, ja jak je mym zvykem mezi 12:35 a 12:40 a vidim, jak zevnitr vybihaj zraneny a nervni lidi a kricej, ze se tam strili... Od prvniho zjistim, co se stalo, jak se dostali ven a kolik je jich vevnitr a vzhledem k 95% pravdepodobnosti, ze ta moje zena s deckem tam je tam proste pujdu... (coz nikomu nenutim jako povinnost - pisu ciste za sebe).

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#204 » sob 28. úno 2015, 18:04

Souhlas s cmk - až se zde bude dít (což nikdo nechceme) častěji, bude v tom mít policie rutinu. Takhle to prostě je. Proto mám i já ZP. Ne proto, že budu bezchybný, ale proto, že mám alespoň šanci zkusit se (někoho) zachránit ...

Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 32

Příspěvek#205 » sob 28. úno 2015, 18:16

Myslel jsem přiznat, že policie podle dostupných informací pochybila. Samozřejmě netvrdím, že kvůli nim zemřelo 8 lidí.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#206 » sob 28. úno 2015, 18:22

Boudy píše:franto599 - nebuď jak na novinky.cz - ti lidi umřeli, protože tam přišel magor s CZ75 a Alfou a zastřelil je. Možná kdyby ... kdyby byly v řiti ryby, nemusely by být rybníky.

Až bude vyšetřování uzavřeno můžeme to řešit. Ale ty soudíš podle neověřených zpráv a živý kluky pošpiňuješ, aniž bys tam byl... Možná bys tam ty ani nevlezl, tak si nech soudy o chybách ...


nevlezl protže nejsem policista pokud by tam byl ale nekdo z me rodiny vlitnul bych tam okamžitei možna bych si jeste oblekl vestu kdybych ji mel sebou a vubec bych neresil jestli se mi neco stane nebo ne to mi neznáš. Ano byl tam magor se zbranema ale policiste v přesile taky se zbranema navic mladsi s vycvikem radsi vycovali. Nemam klukum za zlé že nechteli riskovat zranení/zabití ale nás maji chránit a to neudělali. v přesile 2vs1 couvnuli ač tam byli ranení kteři bez jejich pomoci nemeli zadnou sanci zadnou
Naposledy upravil(a) franta599 dne sob 28. úno 2015, 18:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#207 » sob 28. úno 2015, 18:24

aula : Kdyby to mělo kterékoliv oběti pomoci, přiznám cokoliv ... Mé přiznání na tom, bohužel nic nezmění. Ale jo, možná pochybila. Ale nejde o hledání toho, kdo chyboval, jde spíše o ponaučení, jak se chovat pokud se to bude opakovat. Protože jak praví klasik - chybu může udělat každý, ale opakuje ji jen blb.

Není nutné paušálně PČR odsuzovat. Natož tvrdit, že může za 8 obětí toho magora ...

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#208 » sob 28. úno 2015, 18:27

to franta599 - nejsme v zásadním rozporu, jen mě trochu nastartovalo tvé tvrzení "že tam kuli tomu nejspiš zařvalo 8 lidi hlavne že dva policiste s výcvikem a zbranema zustali nezraneni"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#209 » sob 28. úno 2015, 18:30

dobrá, tak já jsem u PČR pracoval ať se přiznám a nechám zabít rovnou..... ale nedělal jsem fakt někde v kanceláři ale nevím jak bych se zachoval v dané situaci.... chci vstoupit do místnosti, je na mě vedena palba, vycouvám a vše utichne... možná má někdo jiné informace (TV NOVA jich má vždy spoustu) .... pokud to bylo takto, je reakce policistů zcela pochopitelná stejně jako následná snaha vyjednavače ze zásahové jednotky.... myšlenka, že zásahovka má být na místě v minutách je už naprosto zcestná.. to se prostě z logistických důvodů nedá

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#210 » sob 28. úno 2015, 18:58

Prave proto, ze je malo informaci (ne uplne malo, ale nemyslim, ze je jistota, co presne se stalo) se divim, ze tu lidi na 100% obhajuji ten ci onen nazor...
Muzu mit nejaky pocit... treba ze "AMOK=nastoupit a resit za kazdou cenu" apod... Ale nikdo z nas tam nebyl a hlavne se tahle pulka nikoho z nas netyka... Nas se to tyka z druhy strany a tu je dulezity uzposobit moznostem...
A pomerne pravdepodobna moznost je, ze policajti, ktery prijedou nejdriv nebudou mit dost informaci, pak jistoty, pak odvahy, pak poctu kolegu za zady a nakonec vybavy a zasahne az zasahovka po 1-2 hodinach... A je uplne jedno, jaky je predpis na AMOK...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů