Muž se zachoval statečně a s pistolí v ruce šel pomoc napadenému

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 21. říj 2015, 16:29

Asi hezký praktický případ, jak by to mohlo vypadat. Klučinovi respekt, že šel jenom s plynovkou a že vydržel tak dlouho, než ji vytáhl. Asi se zase ukazuje, že základ jsou svědci. Být to někde na odlehlém místě, lehce by se to mohlo otočit proti němu bohužel...

Btw: zrovna v sobotu večer jsem se pohyboval taky po Plzni, se SFP9 :P

http://www.krimi-plzen.cz/a/hrdinstvi-muz-se-zachoval-statecne-a-s-pistoli-v-ruce-sel-pomoc-napadenemu

Obrázek

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#2 » stř 21. říj 2015, 17:42

Jsem nadšený činem toho mladého muže, který projevil dost odvahy a solidarity, za to před ním musím smeknout. Také ale hodně riskoval, útočníci ho mohli klidně umlátit, neměl proti nim žádnou skvělou zbraň, těžko říct, zda by je dokázal oba plynovkou vyřadit, sám jsem plynovky vlastnil a život bych na ně dneska nevsadil. Navíc ve stejné situaci by i při shodném postupu a použití ostré zbraně nebylo podle mně moc pravděpodobné, že by svedl oba dva odhodlané útočníky vyřadit (kontaktní vzdálenost). Nechci tu ale nijak mudrovat (já jsem prostě srab, který je buď málo agresivní, nebo v případě nutnosti až moc agresivní), v tomhle konkrétním případě to ale tentokrát vyšlo a je to jen dobře, skvělá zpráva. Hrdinovi gratuluji.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#3 » stř 21. říj 2015, 18:08

Borec. Prů*er bude, až se ti dva dozví, že to byla jen plynovka a najdou si ho...



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#4 » stř 21. říj 2015, 18:36

tomu zachránci velký respekt, a policajtům nakopat do prdele za to, že ho spoutali a položili na zem. pokud jim vydal zbraň, tak k tomu nebyl přece žádný důvod! toto mě vždycky tak naštve, když obránce je perzekuován policií a útočníci se u toho akorát smějí!



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#5 » stř 21. říj 2015, 18:46

Taky potlesk... Navíc se občanovi prakticky nic nestalo. Ale k poldům chci podotknout: Jestliže dostanou hlášku, že někde někdo pobíhá s pistolí, to jako maj přijít a pokorně se zeptat, jestli by nebyl člověk s pistolí tak laskav a neodevzdal ji, aniž by věděli, kdo je kdo, jakože při příjezdu to opravdu objektivně nevědi? Sorry, ale jak se píše, základem je eliminovat největší riziko. Pro občana je v jeho největším zájmu spolupracovat, klidně se nechat i zpacifikovat a neklást žádný odpor... Ono se to vysvětlí, což se taky stalo, a pak se mu jistě dostane i aspoň omluvy... Ale v daný okamžik je situace jasná: Nebezpečný je ten s pistolí.. ne ten, kdo utíká...

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#6 » stř 21. říj 2015, 18:59

No, víte, kdyby mě po odevzdání zbraně nasadili pouta a ještě mě vyváleli po zemi, tak by mi určitě pouhá omluva nestačila.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#7 » stř 21. říj 2015, 19:11

Carloss: já chápu, že ho musí odzbrojit. Ale jak píšu výše, pokud zbraň dobrovolně vydá a spolupracuje s policajty, tak proč ho válet po zemi? To by mě osobně hodně naštvalo a příště bych si třeba takové pomáhání rozmyslel. To je totiž přesně podle rčení "za dobrotu na žebrotu". Pomůžeš napadenému, útočník tě zmlátí, po příjezdu spolupracuješ s policií a oni tě za to místo poděkování spoutají a vyválejí po zemi? já samozřejmě nevím, jak to bylo, ale v článku je to tak popisováno. A to teda děkuji, nechci.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#8 » stř 21. říj 2015, 19:13

Nechci Ti brát iluze, ale v našem státě je omluva spíše maximem, čeho se ti coby satisfakce dostane. Ke klukovi každopádně respekt - nevím zda bych se dokázal zachovat stejně.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#9 » stř 21. říj 2015, 19:16

janpolasek píše:Carloss: já chápu, že ho musí odzbrojit. Ale jak píšu výše, pokud zbraň dobrovolně vydá a spolupracuje s policajty, tak proč ho válet po zemi? To by mě osobně hodně naštvalo a příště bych si třeba takové pomáhání rozmyslel. To je totiž přesně podle rčení "za dobrotu na žebrotu". Pomůžeš napadenému, útočník tě zmlátí, po příjezdu spolupracuješ s policií a oni tě za to místo poděkování spoutají a vyválejí po zemi? já samozřejmě nevím, jak to bylo, ale v článku je to tak popisováno. A to teda děkuji, nechci.

To je pak spíš otázka, v jakém pořadí to bylo... Jestli kluka nejdřív vyváleli a pak se ptali, nebo obráceně... Myslím, že kdyby to bylo jak píšeš, tak by ho snad opravdu neváleli po zemi... Proto si myslím, že to bylo obráceně... Ale nevím, nebyl jsem tam...



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 21. říj 2015, 19:28

Ve článku jsem se nedozvěděl, kdo byl oznamovatel...
Možná by se policajti chovali jinak, kdyby tam jeli s tím, že oznamovatel je ozbrojený, držitel ZP a v případě NO prostě zakročí...

Každopádně kloubouk dolů ;) Toho útočníka ididota, co tam začal dělat strašnou scénu, jak po něm/nich chtěl střílet bych odstřelil rovnou...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#11 » čtv 22. říj 2015, 09:21

Hmm dobrý. Jen skoda, ze tohle se do TV NOVA nedostane. Hlavne ze maji cenu M. Veliška.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#12 » čtv 22. říj 2015, 10:23

To by se musel nechat zabit a pravdepodobne beze zbrane

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#13 » čtv 22. říj 2015, 11:22

janpolasek: standartni zajistovaci technika...



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#14 » čtv 22. říj 2015, 11:47

Vsak to zname, rozkaz znel jasne... nebyl cas lamat si hlavu, kdo je kdo...

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#15 » pát 23. říj 2015, 22:54

No taky bych viděl raději koncovku jako na tom videu https://youtu.be/AhLmjUZB5V0 od 2:30 zhruba.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 4 hosti