Mnichov - Olympia 2016

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#46 » sob 23. črc 2016, 20:04

jinak k tématu, protože tohle je o útoku německýho Iránce na lidi v Mnichově - podle německé policie se vlastně vůbec nejedná o teror- tedy pokud vystřílím 300 ran ( dle ČRo), zabilju 9 lidí a kolem 30 zraním, tak se nejedná o teroristický čin, ale "pouze o akci psychicky narušeného jedince" a už vůbec to nemá nic společného s přistěhovalci. OMG.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#47 » sob 23. črc 2016, 20:05

mám teorii - nenašel pokémona v tý nový přiblblý hře a to ho rozrušilo a jemně radikalizovalo...Chybu nese samozřejmě většinová společnost, protože mu nepodala pomocnou ruku.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#48 » sob 23. črc 2016, 20:39

Podle většiny definicí teroru a je jich hodně, musí mít teroristický útok nějake politické pozadí. Pokud se jedná např. o kriminální čin,nebo útok vyšinutého jedince bez politického důvodu, nejedná se o teror. Ale těm mrtvým lidem je to samozřejmě jedno...



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#49 » sob 23. črc 2016, 21:26

těm mrtvým je jedno už cokoliv. Spíš těm živým, co po nich zůstali - mámy, tátové,rodiny a přátelé atd. by se měli ptát, jak je možné, že slušný Němec nesmí mít u sebe ani nůž a 17ti- letí afghánci, kterým je 25 a jsou z Pákistánu mlátěj lidi sekerou ve vlacích a vyšinutí němci z Iránu střílej lidi s Glockem 17 a oni nemají absolutně možnost a právo se jim účinně bránit. Vzhledem k tomu, že po eliminaci útočníka z vlaku ještě německý sluníčka řvaly, že to bylo nelidské a nehumánní po té co vystartoval i proti policajtům usuzuji, že ten národ je už zpracován a ztracen.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#50 » sob 23. črc 2016, 23:18

Sedmej píše:vysvětlí mě někdo proč se tu tak často opakuje izraelský model nošení zbraní? cituji co jsem našel o vydání licence na držení zbraně na Tyden.cz: "Licence se vydávají osobám, u nichž je držení zbraně opodstatněné. Žadatelům musí být více než 21 let a občany Izraele musejí být nejméně tři roky.
Požaduje se také zdravotní a psychiatrické vyšetření, prověřuje se minulost, žadatelé musejí projít výcvikem ve střelbě. Osoba může vlastnit jenom jednu zbraň a s ní jednorázově dostane padesát nábojů. Každé tři roky se musí žádat o prodloužení licence a osoba musí projít dalším testem na střelnici. Je také nezbytné, aby prokázala, že má doma bezpečné místo k uložení zbraně."

Po tomhle tu tak moc voláte?

(ještě tam píšou, že zaměstnanci ozbrojených složek si mohou zbraň brát domů)

řekl bych,že tím myslí spíše než samotný princip držení a nošení legislativu - tedy ,že když tam někdo sundá palestince útočícího nožem tak se nemusí bát toho,že z něj bude odstrašující případ na nově za řevu sluníčkářů,neziskovek a jiných dobroserů

jinak ohledně izraelského modelu je asi více info zde http://gunlex.cz/48-zbrane-a-legislativa/legislativa/542-izrael-zbrane-vsude-ale-pod-prisnou-kontrolou
tam se dočteš ,že nárok na držení mají i osadníci v ohrožených oblastech a např. i řidiči mhd a spousta dalších.je to docela zajímavé čtení

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#51 » ned 24. črc 2016, 00:35

Jen k tomu Izraeli:

https://en.wikipedia.org/wiki/Overview_ ... ion#Israel

Je tam v podstate vse, co tu jiz bylo receno, ale je to na jednom miste a v kontextu. Ja bych tady jejich zbranove zakony mit nechtel. Ano, za likvidaci teroristy tam asi protesty od Zelenych nepadaj, ale drzeni zbrani tam podleha urcite prisnejsim podminkam, nez tady.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#52 » ned 24. črc 2016, 09:12

zedik píše:řekl bych,že tím myslí spíše než samotný princip držení a nošení legislativu - tedy ,že když tam někdo sundá palestince útočícího nožem tak se nemusí bát toho,že z něj bude odstrašující případ na nově za řevu sluníčkářů,neziskovek a jiných dobroserů


Ano, přesně toto je to, co vidím jako dobré pod tzv. izraelským modelem a co jsem měl, nejen já, ale má i asi každý jiný, na mysli pod tímto termínem a pro co také jsem. Více bych v tom nehledal a proč také???

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#53 » ned 24. črc 2016, 09:40




JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#54 » ned 24. črc 2016, 09:45

To je zase vyblitek, neveril jsem svym ocim a hlavne jsem nenasel, kde je ta dira v zakone co umoznila magorovi opatrit si glocka s vybrousenym cislem...



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#55 » ned 24. črc 2016, 10:06

Ta dira v zakone je to, ze zakon resi legalni zbrane a on mel nelegalni :)



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#56 » ned 24. črc 2016, 10:37

Dohledal nekdo autora? Odkazuji ten vyblitek na CTK ale tohle CTK neni.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#57 » ned 24. črc 2016, 12:05

http://m.liveleak.com/view?i=67f_1469270696&comments=1

Odesláno z mého thl 5000 pomocí Tapatalk



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#58 » ned 24. črc 2016, 12:13

ten podle Vás výblitek však bohužel naprosto pregnantně vystihuje přístup německa vůči zbraním. Slušný člověk musí projít kolotočem sraček a jak vidno, stát mu to ještě chce ztížit a čmoud si zkrátka pořídí géčko bez numera a stovky nábojů nelegálně. A tento přístup chce EK implementovat do celé EU. Samozřejmě je třeba, aby opět politikové vyjádřili své znepokojení, na místo činu se donesou kytičky a obrázky s nápisy "Warum?" , Eifelovka se nasvítítentokrát do německý trikolory, novináři vyblejou články o tom, jak obětmi byli i muslimové, jak muslim při útoku zachránil 1586000 lidí tím, že nechal odemčeno na záchodcích a počká se na další průser.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#59 » ned 24. črc 2016, 12:44

Nerad bych se dočkal, aby byka Eifelovka nasvícena do české trikolory. Začíná se mluvit tak nějak ležérné rezignovaně o dalších budoucích průserech, že si na to mame zvyknout. Ten pohár s nevinnými mrtvými jednou přeteče a v Evropě dojde k totálnímu průseru v boji o holý život.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#60 » ned 24. črc 2016, 14:34


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů