Zeman u vojáků vyzkoušel útočnou pušku

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#61 » ned 27. lis 2016, 22:40

ppindian: Ani voják nemůže mít zbraň a střelivo do ní doma. Je to pěkně všechno zamčené na rotě ve skladu zbraní, a hlídá to dozorčí roty. Aspoň u vojsk Waršavské smlouvy za mých časů to tak fungovalo. Zbraň dostal voják do ruky jen při výcviku a při poplachu.



bubinekj
Příspěvky: 21

Příspěvek#62 » ned 27. lis 2016, 22:46

A pokud máš k tomu E,B i A tak není nic co by jsi si nemohl koupit.



bubinekj
Příspěvky: 21

Příspěvek#63 » ned 27. lis 2016, 22:49

Voják má hromadnou zbrojní licenci,proto nemůže se zbraní a střelivem nakládat jako vlastník ZP

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » pon 28. lis 2016, 06:42

Ppindian: vážně si mohl vzít pušku?
Tak to byla houfnice, grippen na nádvoří...
Posunul jsem to od konkrétní situace s nábojem do obecné roviny možnosti držení a používání zbraně a munice prezidentem (držením nemyslím termín s obsahem dle ZoZS - to už tu bylo vysvětleno). Až na pár výjimek (díky za ně) jen snůška keců. Chlapci, buďto ty své výlevy zkuste nějak odsourcovat, ať z toho někdo něco má nebo... ok, nebo dělejte dál, na co stačíte.
Zkusím získat informace jinde.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#65 » pon 28. lis 2016, 06:58

Luky22: no, a kdo velí? ;-) a kdo de iure definuje onen předpis? ;-). Myslím že Vrchní velitel může, a když mu hrábne a nedají mu papíry na hlavu tak není nic co by mu v tom mohlo zabránit, i kdyby si k tomu měl vzít nějakou jednotku která mu tu houfnici (graver) bude obsluhovat.

Ale je to naprosto fuk, protože Zeman přesně věděl kde je kamera a jestli na ní svítí červené světýlko. Kdyby tam žádná kamera nebyla tak se s takovou blbostí nebude obtěžovat ;-)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » pon 28. lis 2016, 08:23

ppindian píše:...která mu tu houfnici (graver) bude obsluhovat..

Piggy píše:Klidně by mu mohli přidělit houfnici k osobnímu užívání.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#67 » pon 28. lis 2016, 08:31

Tipuju, že ti to nikdo podle tvých představ "neodsourcuje", protože zákonodárce nepředpokládal, že by se někdo chtěl takovýma zcela bezvýznamnýma hovadinama zabývat a řešit je.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#68 » pon 28. lis 2016, 09:03

graver píše:Zkusili byste připustit, že diskuse je o náboji, nikoliv o Zemanovi? Nebo vám to tak vyhovuje, abyste ostatní mohli mít za "pošuky jako ostatní" (předpokládám, že sebe mezi ostatní neřadíte)?
A k tématu nic nemáte?

Což tak nějak nejde, když ta debata je o Zemanovi, jeho střelbě z pušky a tomu, že chtěl na památku náboj. Navíc informační zdroje se rozcházejí. Někde se uvádí, že dostal vystřelenou patronu na památku a někde, že chtěl ostrou. Relevantně to neposoudím, protože jsem tam nebyl a o kvalitě našeho zpravodajství mám velké pochybnosti.
A navíc se řeší vrchní velitel ozbrojených sil.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#69 » pon 28. lis 2016, 13:08

narazil jsem na to náhodou jinde, cituji

§ 279 Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakoni ... ragraf-279

Že to nechápe soudruh redaktor z TV Zvratky, to se nedivím, tady by to mohl snad pochopit každej.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#70 » pon 28. lis 2016, 13:20

Takže "střelivo ve větším množství" znamená více než jeden. Více jich vidět nebylo. A řeč se vedla také pouze o jednom náboji. Tím je to pro mne uzavřená věc. Ale mám stále dotaz, zda někdo ze znalých identifikoval z čeho se to střílelo. Byla to původní 805? Je to tedy celkem jedno, z čeho nechali prezidenta bouchnout, jsem jen zvědavý.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » pon 28. lis 2016, 15:48

Ještě mě napadlo: držitelé modré knížky byli vyřazováni i ze záloh. Jaký je jejich dnešní status - jsou to nevojáci? Může být nevoják vojenskou osobou?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#72 » pon 28. lis 2016, 16:32

Kde je ten Graver, který měl příspěvky vždy dost odborné k tématu? Politiku bych sem netahal.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#73 » pon 28. lis 2016, 16:55

§ 279 Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo,
Takže v klidu, jeden náboj není nedovolené ozbrojování :twisted: ale jen přestupek a i kdyby, tak si dá amnestii a je vymalováno :mrgreen:

edit: ahhh, příspěvky byly ještě na další stránce, Sans byl rychlejší :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#74 » pon 28. lis 2016, 17:30

graver píše:Ještě mě napadlo: držitelé modré knížky byli vyřazováni i ze záloh. Jaký je jejich dnešní status - jsou to nevojáci? Může být nevoják vojenskou osobou?

Podobne jako ministr obrany
Btw prezidentovi uz taky davno zanikla branna povinnost...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#75 » úte 29. lis 2016, 08:33

měli jsme taky ministryni obrany, která nerozeznala Gripena od lochnesky.
Jinak se mi líbí názory, že vojáci měli prezidentovi odmítnout dát náboj. Možná by bylo zapotřebí někomu připomenout, jak funguje armáda. Tam se dávaj rozkazy a nediskutuje se o nich. A prezident je vrchní velitel. Kdyby na střelnici prezident oznámil, aby mu kvér zabalili do vánočního papíru, že si kvér bere sebou domů, všichni zúčastnění, včetně případných armádních generálů, můžou akorát říct Provedu!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů