České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#91 » stř 4. led 2017, 14:46

Chip má pravdu.... to nemluvě o situaci , kdy by to šílenec spustil v uzavřeném prostoru, nečekaně s automatickou zbraní , nářek, zmatek, šok do toho vytáhne někdo glaocka 42 nebo Kevina a zažne dělat "pořádek"... ha ha ha...Rogerson
Příspěvky: 47

Příspěvek#92 » stř 4. led 2017, 15:42

To je vsechno pravda a nikdo nevi, ani trenovany clovek, jak by ho to v dane chvili polozilo nebo ne.Nicmene, kazdy by mel mozna v danou chvili rad vedle sebe takoveho Chipa s Kevinem.:-)beda
Příspěvky: 218

Příspěvek#93 » stř 4. led 2017, 15:54

jarynn
lepší někdo s kevinem než všichni s prázdnejma rukama
je možnost to zkusit, nebo čekat až se šílenec dostane až k Vám

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1270

Příspěvek#94 » stř 4. led 2017, 17:15
Pablo.gs
Příspěvky: 442

Příspěvek#95 » stř 4. led 2017, 18:57

Reakci jednotlivce neodhadne nikdo, každej jsme originál a stejně se může sesypat teoreticky nadrilovaný policista jako civilista. V U.Brodě policajti selhali, naopak se našel borec z lidu, kterej po tom úchylovi hodil alespoň židli. Kdyby měl pistoli, možná to dopadlo jinak, to už dneska nikdo neposoudí. A nebo to může samozřejmě dopadnout obráceně, ve prospěch policistů.
Výcvik je bezesporu ohromný plus, ale ještě větší plus je přímá motivace při ohrožení vlastního života (života rodiny). V historii i současnosti je mraky příkladů, kdy motivovaní a ohrožení bez výcviku, smetli naduté uniformy s výcvikem. A policista nikdy nebude mít tu motivaci jako člověk kterému jde o kejhák, těch srdcařů ochotných položit život za bližního zase tolik procent není. Nejsou to Cizinecké legie (kde se člověk vzdává osobního života), ale normální lidi, kteří se chtějí vrátit každý den domů k rodině, na tom není nic nepochopitelnýho.
To nic nemění na tom, že si práce dobrých policajtů vážím.robokop
Příspěvky: 203

Příspěvek#96 » stř 4. led 2017, 19:05

MV a specielně Chovanec nehájí zájmy státu, neblbněte. Ten člověk se veze na vlně odporu lidí proti EU a její nesmyslné snaze o odzbrojení všech. Volby budou brzy.
To nám ovšem nemusí vadit, protože pokud zákon projde, budeme mít na své straně výhodu v boji proti EU.SansLogique
Příspěvky: 1042

Příspěvek#97 » stř 4. led 2017, 20:16

hele, co dal Babišdnes na titulku. Ano, i takoví lidé mají volební právo.
http://svobodamichal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578306

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 537

Příspěvek#98 » stř 4. led 2017, 20:26

Tak to je perla
Já osobně - pokud bych měl tedy akceptovat další alternativu aktivní obrany státu a veřejnosti - bych byl pro,aby každý držitel,který si chce nárokovat toto ústavní právo, povinně podstoupil aspoň rok studia na policejní,nebo vojenské akademii,protože stále naivně věřím,že všichni učitelé nejsou stejní a někteří opravdu studenty něco naučí.
Zdroj: http://svobodamichal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578306

To by zrovna chtělo zavést na řp sk B něco jako profesáky s psychotestama a Cčka radši vůbec nedávat, vždyť kamiony jsou koneckonců nebezpečnější než zbraně :!: :!: :idea:

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 857

Příspěvek#99 » stř 4. led 2017, 20:42

Stejně nechápu, o co jde. Právo nabývat a nosit zbraň máme. Právo bránit sebe i druhé máme. Jak je nakládáno s obráncem je věc zcela jiná a pochybuji, že by se schválením zákona situace okamžitě změnila. A evropské nařízení je nadřazené zákonům, i ústavním. Tak v čem schválení představuje výhodu a neschválení problém?dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#100 » stř 4. led 2017, 21:33

Neschvaleni znaci problem, ponevadz by to prinejmensim znamenalo (ciste dle meho):

a) nevyuziti sance na zpevneni pozice vuci smernici;

b) nahlodani stavajiciho odporu politicke reprezentace vuci smernici. At uz je ten odpor predvolebni nebo realny;-).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1270

Příspěvek#101 » stř 4. led 2017, 21:52

Lynx píše:Stejně nechápu, o co jde. .... A evropské nařízení je nadřazené zákonům, i ústavním. Tak v čem schválení představuje výhodu a neschválení problém?


No právě že prý jde o výjimku v Lisabonské smlouvě, kde ve věcech vnitřní bezpečnosti ta nadřazenost neplatí. V tom se ovšem musím spolehnout na poučenější, ale je to třeba i stanovisko Lexu. Každopádně i jako výraz odporu vůči EK ze strany našeho establishmentu bych to ocenil.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2295

Příspěvek#102 » stř 4. led 2017, 23:02

má smysl psát Chovancovi, že podporuji tento jeho krok, aby věděl, že má podporu veřejnosti? ?
(i když teda mnohé jiné jeho kroky v minulosti odsuzuji)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 857

Příspěvek#103 » stř 4. led 2017, 23:06

Možná to nebude nic platné, ale určitě tím nic nepokazíš.Piggy
Příspěvky: 1299

Příspěvek#104 » stř 4. led 2017, 23:33

Piggy píše:Je zajímavé, že ústavní právník - profesionál hovoří o státním monopolu na násilí a nevhodnosti přenášení takového práva na občany, jakoby mu uniklo, že navrhovaná novela to nezavádí, jelikož to už dávno máme v podobě NO a KN; jo a také jakoby toto právo nebylo v naprosté většině právních systémů již tisíce let delegováno prostřednictvím obdobných institutů.
Teď jsem si to teprve celé pustil a zaujalo mě, že pan docent ústavního práva ve vyjádření k trestnímu právu používá výklady o přiměřenosti NO, které jsou podle všech mně dostupných učebnic trestního práva (ne, nejsem právník) od r. 1976 až do dneška vadné.Piggy
Příspěvky: 1299

Příspěvek#105 » stř 4. led 2017, 23:34

Piggy píše:Je zajímavé, že ústavní právník - profesionál hovoří o státním monopolu na násilí a nevhodnosti přenášení takového práva na občany, jakoby mu uniklo, že navrhovaná novela to nezavádí, jelikož to už dávno máme v podobě NO a KN; jo a také jakoby toto právo nebylo v naprosté většině právních systémů již tisíce let delegováno prostřednictvím obdobných institutů.
Teď jsem si to teprve celé pustil a zaujalo mě, že pan docent ústavního práva ve vyjádření k přiměřenosti NO používá výklady, které jsou podle všech mně dostupných učebnic trestního práva (ne, nejsem právník) od r. 1976 až do dneška vadné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: lukowicz a 2 hosti