České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#181 » úte 28. úno 2017, 10:52

Zajímala by mě jedna věc. Všechno se nakonec pose., dopadne to nejhůř, jak to dopadnout mohlo. (Pravděpodobný scénář). Dojde k totální zbraňové restrikci, lidé budou odevzdávat i vzduchovky. Co když dojde k masivní občanské neposlušnosti? Že prostě odevzdaných zbraní bude minimum? Co se stane? Obsadí nás Bundeswehr? Bude vyhlášeno stanné právo, prohledávány chalupy a za nalezenou zbraň bude koncentrák? Kdysi to tak bylo... Dějiny by se jen opakovaly.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#182 » úte 28. úno 2017, 11:51

ne koncentrák ne, ale pokuty a exekuce
ale ne najednou, jako nebude omezení najednou a asi ne hned potom co se zbraně měli odevzdat. ale asi tak s ročním odstupem
zákony se budou postupně zpřísňovat
nejdříve samonabíjecí pušky co mají vzhled vojenské - to přece nikdo nepotřebuje a máme přece policii a armádu
pak samonabíjecí zbraně včetně pistolí
brokovnice pumpy
revolvery
vícerané kulovnice
atd atd
až k obraným sprejům

a vždy se najde dost pelikánů a dienstbierů co to budou podporovat a dost idiotů hlasitě řvoucích
co budou chrochtat blahem jak se zvyšuje bezpečnost a jak stát s těma hajzlama zatočil



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#183 » úte 28. úno 2017, 12:26

Co nastane, na to se lze informovat v nasi historii, a to jak tesne predvalecne,tak tesne povalecne. EU neslibuje nic nevyzkouseneho, ale naopak vyzkousene postupy.

Bavit se o "co s tim a jak to obejit" na verejnem foru je imho nesmysl.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#184 » úte 28. úno 2017, 16:45

Sysop: Tos mě možná špatně pochopil. Já se nechci bavit o tom "co s tím" a nedejbože "jak to obejít". Já jsem si jen dovolil trochu zaspekulovat "coby, kdyby". :)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#185 » úte 28. úno 2017, 16:52

Nastane přesně to, co si lidi nechají líbit...to je celý :idea:



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#186 » úte 28. úno 2017, 17:47

Hm, to nezní moc optimisticky.



fangli69
Příspěvky: 64

Příspěvek#187 » úte 28. úno 2017, 18:43

Lidi si,bohužel nechají líbit všechno úplně všechno.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#188 » čtv 2. bře 2017, 12:17

Na výzvu LEXu jsem napsal mail na úřad vlády k pondělnímu projednávání návrhu novely ústavního zákona č. 110/1998 Sb. Dnes jsem obdržel následující odpověď:

"Vážený pane Kaucký,

z pokynu kabinetu pana premiéra potvrzuji, že se pan premiér seznámil s obsahem Vašeho dopisu ve věci změny ústavního zákona č. 110/1198 Sb. (sněmovní tisk č. 1021/0). Kabinet pana premiéra pověřil kabinet pana ministra Chvojky, aby evidoval veškeré argumentace v této věci jako podklad pro blížící se hlasování poslanců v Poslanecké sněmovně.

S pozdravem

Jana Strunecká
Ředitelka Odboru kabinetu ministra a předsedy Legislativní rady vlády | Director of the Cabinet of the Minister for Human Rights, Equal Opportunities and Legislation
Odbor kabinetu ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu | Department of Minister of the Czech Republic's Government for the Human Rights, Equal Opportunities and Legislative's Office


Úřad vlády České republiky | Office of the Government of the Czech Republic
nábřeží Edvarda Beneše 4
CZ Praha 1 - 118 01
T +420 224 002 481
M +420 725 716 484"

Vypadá, že psát jim dopisy s argumenty, proč změnu prosadit nemusí být úplně zbytečné ...

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#189 » čtv 2. bře 2017, 20:05




Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#190 » čtv 2. bře 2017, 20:45

Jenze tady se na racionalni argumenty vubec nehraje. Cela ta valka okolo ES je o prihrivani nejruznejsich polivcicek. Jeden chce byt hezkej vuci EU, protoze odtud mu tecou dotace, druhej zase doufa v bruselskou trafiku, az ho s vajglama vymetou z parlamentu, atd. Oni vedi, jak se veci maji. Vedi to moc dobre. Ale sleduji jen svoje zajmy.

Nicmene je to dobra argumentace pro volice. Pro ty, co nejsou jeste uplne rozkyvani, ale rozkyvat se jeste daji. A volici jsou zatim to jedine, na co jeste soudruzi urednici v parlamentu slysi. Alespon pred volbama.



Libor48
Příspěvky: 10

Příspěvek#191 » čtv 16. bře 2017, 17:25

Je potřeba, aby se člověk měl možnost v případě ohrožení života, bránit a nebyl zato ještě souzen. Souhlasím s názorem Můj dům Můj hrad, protože kde už by se člověk měl cítit bezpečněji, když ne doma.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#192 » čtv 16. bře 2017, 19:04

Nazor EK je ale diametralne jiny a Juncker se nechal v tomto smyslu slyset hned nekolikrat. Ovcan nema proc mit zbrane, na obranu jsou ozbrojene slozky statu. Predpokladam, ze vyjde smernice, ze v aute nikdo nesmi vozit lekarnicku, protoze od toho jsou spitaly a take je zakazan hasicak, protoze od toho jsou prece hasici.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#193 » čtv 16. bře 2017, 19:35

V autě mám hasičáky dva - 1kg v kabině a 2kg v kufru, zdravotnickou brašnu vz. 60 a několik reklamních lékárniček, sekeru, pilku, mačetu, polní lopatku, spoustu šňůr a několik igelitových pytlů.
Nehodlám na tom nic měnit. :twisted:

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#194 » čtv 16. bře 2017, 19:37

Přidej nehašené vápno a máš krásou výbavu :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#195 » čtv 16. bře 2017, 19:39

Koukám že jsi schopen nejen efektivně pomoci, ale v případě nezdaru se zachraňováním rovnou i pohřbívat. ;)
Snad radči ani nemyslet, co bys mohl dělat s tou mačetou a pilkou :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů