České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#196 » čtv 16. bře 2017, 19:41

No to zalezi asi na tom, jak velke ma ty pytle :-P Pribalil bych jeste mensi motorovou pilu :-P
Abychom nebyli jen tak OT, je nejaka predstava co a cca kdy se bude v teto veci dit? Nejake hlasovani atp?
Jinak si teda nemyslim, ze by nejaka takovato zmena nejak zvlast pomohla, hlavne lidem jako ja, co na vojne nebyli pro neprekonatelny odpor ke zbranim :-P (ale casy se meni a jsme od 90. let uplne jinde...)
Naposledy upravil(a) JardaB dne čtv 16. bře 2017, 20:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#197 » čtv 16. bře 2017, 19:49

No, já k tomu mám trvale nabalené trubky s terči, baggy, pozorovací dalekohled a další věci na střelnici, které se mi nechce pořád přenášet a nespadají pod zákon.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#198 » čtv 16. bře 2017, 20:12

Re: Piggy

Hele te, teroristu. Vlastne jeste ne, ale az s dalsi novelizaci Smernice.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#199 » čtv 16. bře 2017, 20:15

JardaB:

Pokud ministerstvo obrany, nebo vnitra neco zplodi, tak snad modra s tim nema nic spolecneho, ne? Aktivni zalohy si jedou po svoji lajne. Co by treba delaly zenske, ktere maji ZP a ve spenatu nebyly? Pokud vubec tato ministerstva zplodi neco pro lidi, pak to musi fungovat na soucasny stav, kdy je fura nevojaku a bude jich cim dal tim vice.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#200 » čtv 16. bře 2017, 20:19

Sysop :Tvl, zrovna včera jsem nechal v autě nezabezpečenou nebezpečnou pažbu a dva zásobníky. :D



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#201 » čtv 16. bře 2017, 20:23

:shock: možná by ses měl zamyslet, co kdyby ti to někdo odcizil, víš kolik mohlo být mrtvých ovčanů



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#202 » čtv 16. bře 2017, 20:37

Pazba je jasny Acko za dva roky po dalsi novelizaci. Chladna zbran, ktera svym tvarem nepripomina ani nuz, ani macetu. A jeste k tomu do ni jdou urcite narvat ty dva zasobniky, takze jde skryt i fakt, ze je to pazba. Svinstvo non plus ultra.

Koncim s OT, jinak => hospoda viewtopic.php?f=50&t=8449



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#203 » pát 17. bře 2017, 08:53

Měl jsem dojem že se mělo o tom dodatku buď jednat, nebo hlasovat ve středu 15.3. - ale nikde žádná zpráva. Tak jak je to teda s tím ústavním dodatkem - děje se něco nebo ne?



Libor48
Příspěvky: 10

Příspěvek#204 » ned 19. bře 2017, 15:44

Mám strach, že u nás bude kdejaký migrant ozbrojen samopalem, a čecháčka budou u zkoušek ždímat a dusit proto, že misto pojistky vypnul kohoutek. Zatím mám jen tuhle zkušenost. Až dojdu jiným zkušenostem, určítě se zde zmíním.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#205 » stř 12. dub 2017, 20:10


Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#206 » stř 12. dub 2017, 20:28

Byl jsem ve Sněmovně a bylo to velmi zajímavé, excelovala poslankyně Černochová, která opravdu jede a ví o čem mluví, dobrý byl Marek Benda, dobrý byl pochopitelně poslanec Váňa a někteří další, hodně trapný byl tradičně Kalousek, který pateticky hřímal, že nám vlastně nikdo nic nebere a nechce vzít a on, jako držitel tří krátkých kulových zbraní, nemá žádný problém a že se jen vyvolává hysterie a aby se všichni seznámili s tím, co vlastně návrh říká - další poslanec ho uzemnil s tím, že to vlastně on (Kalousek) asi pořádně nečetl, protože nezná ani terminologii a tím hovoří o něčem jiném. Naštval mě Stropnický a Pilný (oba za ANO), kteří Kalouse podpořili. V každém případě bylo přímo řečeno (Kalousem), že TOP09 návrh v žádném případě nepodpoří (dle Kalouska je to pitomost - tedy dávat dodatek do Ústavy), dá se dle vystoupení lidí z ANO čekat, že i zde bude problém.
Galerie byla zcela plná a další čekali venku až se jim uvolní místa, takže jsem během jednání bohužel odešel, ale bylo to tak dohodnuto. Nicméně naše účast byla velmi přínosná, protože se o ní poslanci zmiňovali (na plnou galerii nejsou asi moc zvyklí), dokonce i sám velký Kalous hovořil přímo k nám na galerii :shock: :o :shock:



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#207 » stř 12. dub 2017, 20:59

Kdy bude to druhe čtení a (ve sněmovně asi rozhodující) další hlasování?



HonzaH
Příspěvky: 7

Příspěvek#208 » stř 12. dub 2017, 21:12

Přepis jednání z poslanecké sněmovny leží tady:
http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot ... 056204.htm
Shodou okolností jsem měl v té době schůzku s paní poslankyní z TOP09. Domluvit schůzku s poslanci lze celkem jednoduše, stačí na to 1-2 maily. Obvykle navrhují setkání v Poslanecké směmovně, v pracovní době. Myslím, že každá taková schůzka má smysl.
Závěr jednání je: návrh zákona byl přikázán ústavněprávnímu výboru jako garančnímu, dále výboru pro bezpečnost a lhůta pro projednání ve výborech byla zkrácena na 54 dnů - aby se to stihlo.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#209 » stř 19. dub 2017, 22:20

Gabal hapal na hlavičku.

https://www.novinky.cz/domaci/435486-po ... brane.html

Další bodík pro nás.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#210 » čtv 20. dub 2017, 05:55

Patton: Jako jestli si nekdo myslel o tomhle individuu neco dobreho tak po tomhle snad uz oci otevrel.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů