České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


RIVL
Příspěvky: 86

Příspěvek#106 » čtv 5. led 2017, 11:03

Já si myslím, že Chovanec říká A a už méně říká B. Bude v tom určitě nějaký hák. Radši by měli nejdřív udělat zákon "Můj dům, můj hrad", třeba jako je v Maďarsku. Následně by se měl trochu změnit zákon o přiměřené obraně, který chrání agresora. To bych viděl jako užitečnější. Kdo nosí a uviděl by něco jako teroristický útok, tak by asi tu zbraň pudově použil i bez Chovancova povolení.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#107 » čtv 5. led 2017, 11:14

RIVL: Jenže bez toho Chovancovo návrhu za pár let nebudeš nosit nic... :( To samé s mým hradem...

Teď to chce vyšvekovat kravinu z Brusele...

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#108 » čtv 5. led 2017, 14:16

«P.V.» Přesně vyhodnoceno.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#109 » čtv 5. led 2017, 16:22

RIVL, co chceš měnit na nutné obraně? Ten paragraf lépe už napsat nejde, je v pořádku. V pořádku nejsou soudci, kteří podle něj ne-soudí. A můj dům - můj hrad se pod tu nutnou obranu také bez problémů schová. Opakuji, právně je to v pořádku, je to dobře napsané. Ale špatně souzené :( A to nějaká úprava zákonu nezmění.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#110 » pon 9. led 2017, 14:36

tak se nám vyjádřil i pan Baxa předseda nejvyššího správního soudu
http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/ ... e--1686791
pan Josef Baxa se projevil jako idiot
(a reportérka taky)
bohužel si není schopen ani přečíst návrh zákona, ale v rádiu plácá nesmysly
nikde se nenavrhuje nic z toho k čemu se vyjadřuje
vyjadřovat se bez znalosti věci na základě článku v novinách no to je soudce potěš koště

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#111 » pon 9. led 2017, 14:56

Bohužel mi přijde, že na podobném základu jsou postaveny i připomínky k návrhu z resortů :roll:



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#112 » pon 9. led 2017, 18:19

Zatím to vypadá, že si Chovanec stojí za svým:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/je-nesmysl-brat-lidem-zbrane-kritizuje-chovanec-evropu-a-zko/r~e2eefc9ad5d811e6b035002590604f2e
A říká už natvrdo, že je to obrana proti EU.



Apollo
Příspěvky: 11

Příspěvek#113 » pon 9. led 2017, 18:47

Články se bohužel dělí na Ozbrojovače, Odzbrojovače a přitom jde o udržení stávajícího stavu ;). Divná vyjádření, nekompetentní, bez znalosti legislativy. Někdy mám pocit, že články jsou psané na zakázku. No, alespoň běží debata a to není k zahození.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#114 » pon 9. led 2017, 18:54

"Stát má garantovat bezpečí. Ozbrojování lidí, aby brali bezpečnost do svých rukou místo státu, je selháním, nikoliv cílem sociálnědemokratické politiky," přidal se Dienstbier.

Ano, správně, bezpečnost má zajišťovat stát. Připusťme tedy, že ponechat lidem možnost aktivně se bránit je selhání. V tom případě by ale měl Dienstbier vyrukovat s lepším plánem. Třeba jedna hlídka PČR na jednu každou ulici, mimo obec na hektar, to by snad mělo jít. Jestliže má život můj a mých blízkých být závislý na rozhodnutí státu přiznat selhání nebo rezignovat na bezpečnost, pak mi míň vadí selhání. To dává šanci na nápravu v budoucnosti. Rezignace má budoucnost jistou.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#115 » pon 9. led 2017, 19:42

Lynx: :thumbup: :clap:



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#116 » pon 9. led 2017, 22:56

Zas to tomu Chovancovi až tak moc nežerte/-me pánové.

Ten chlap je v podstatě jen jakási hloupá bezpáteřní rychlokvaška z Plzně, dělal i v minulosti různé veletoče a podrazy ...
Prostě mu PR volební agentura ČSSD poradila, že u 300k držitelů ZP by dal urvat nějaký ten hlas ... Toť asi tak celé ... :)
Naposledy upravil(a) kiv61 dne pon 9. led 2017, 23:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#117 » pon 9. led 2017, 22:58

Zatím se snaží (nebo to aspoň bylo v prvních zprávách) to prosadit do voleb. Ať je to předvolební fígl na hlasy nebo ne, tak tahle snaha je v náš prospěch. A zatím tu nikdo nepsal, že ho za to bude volit.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#118 » úte 10. led 2017, 06:32

Lynx píše:Připusťme tedy, že ponechat lidem možnost aktivně se bránit je selhání.
Nepřipouštějme!
Stát zajišťuje bezpečnost různými způsoby a jedním z nich je stanovení podmínek pro svépomoc - ostatně v tom se nemá nic měnit a to je právě smysl a účel navrhované úpravy.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#119 » úte 10. led 2017, 07:05

kiv61 píše:Zas to tomu Chovancovi až tak moc nežerte/-me pánové.

Tak o Chovancovi a dalších vládních politicích si dělá iluze asi málokdo. Ale jistá naděje je v tom, že je to chlap co má zbroják a chodí střílet na střelnici. Tudíž si chrání i svůj zájem a zřejmě může být i pod tlakem okolí, své střelecké komunity. A tito lidé si svoje zájmy chránit umí. Což je pro nás dobře, já mu přeju, aby ho to střílení hodně bavilo a aby měl v tomto koníčku zainteresovaných spoustu kamarádů a příbuzných.
Kromě toho, proti té novele ústavního zákona tvrdě vystupuje Dienstbier s Pelikánem, čím máme téměř jistotu, že je to krok správným směrem :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#120 » úte 10. led 2017, 07:42


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů