České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#151 » čtv 2. úno 2017, 14:26

Piggy: Ty jeden detailisto bez fantazie. Výraz "epicentrum" je použitelný všeobecně. Kromě epicentra exploze může existovat třeba epicentrum bídy, epicentrum rozkoše, epicentrum zla... atd.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#152 » čtv 2. úno 2017, 14:47

Ne, "epicentrum" znamená "nad centrem" a obecně je to bod na povrchu (nejčastěji Země, ale vlastně čehokoliv), ležící nad centrem daného procesu. To by šlo aplikovat i na tu rozkoš. :D
Naproti tomu Hirošima se nenacházela v epicentru ani v centru, nýbrž v hypocentru jaderného výbuchu.
Všem se omlouvám za těžké OT.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#153 » čtv 2. úno 2017, 19:56




Pezot
Příspěvky: 21

Příspěvek#154 » ned 5. úno 2017, 12:58


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#155 » pon 6. úno 2017, 19:07

chovanec to dnes pustil do leg. procesu (zdroj: tyden.cz). nevíte link nebo číslo tisku? nemůžu to na psp.cz najít. Abychom si přečetli, jak to myslel...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#156 » pon 6. úno 2017, 19:19


Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#157 » ned 19. úno 2017, 17:59

Pratele, potrebuji pomoc. Je to cca rok, kdy jsem snad tedy nekde na internetu videl clanek ci reportaz o aktivnich zalozacich, kteri usporadali seznamovaci akci pro civilisty, jakysi kurz, na kterem se ucastnici seznamovali s sa 58 (CZ 858 Tactical). Pokud to nekomu z vas neco rika a pamatujete si vic nez ja, nevedeli byste neco blizsiho, idealne odkaz?

Sem to davam proto, ze pisu nejake pojednani pro nase poslance a docela by se mi to hodilo do konceptu.

Dik!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#158 » ned 19. úno 2017, 18:34

Podrobně jsem si přečetl návrh ústavní novely zákona (ten jeden nový odstavec) a zda se mi, že to je chovancuv globální podraz na druhou mocninu http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=1021&CT1=0



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#159 » ned 19. úno 2017, 19:12

audis: a přečetl sis krom toho jednoho odstavce taky kompletní důvodovou zprávu?



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#160 » ned 19. úno 2017, 19:18

tuton: a nebylo to v rámci toho to projektu: http://www.pokos.army.cz/ takových akcí je teď hodně, sice hlavně na školách ale některé jsou i pro veřejnost.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#161 » ned 19. úno 2017, 19:34

Ne. Proč?
Naposledy upravil(a) audis dne ned 19. úno 2017, 19:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#162 » ned 19. úno 2017, 19:35

audis píše:Podrobně jsem si přečetl návrh ústavní novely zákona (ten jeden nový odstavec) a zda se mi, že to je chovancuv globální podraz na druhou mocninu http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=1021&CT1=0

Nevím, četl jsem to i s důvodovou zprávou, kde je to rozpitváno, a nezdá se mi v tom nic tak špatného...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#163 » ned 19. úno 2017, 19:51

Apep: Dik za tip!

Bohuzel to neni ono. Skoda, kdyz jsem to cetl/videl, neprislo mi to tak dulezite, abych si zapsal odkaz. Na druhou stranu, svoje povidani napisu i bez toho.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#164 » ned 19. úno 2017, 23:01

Pro zajímavost, doporučuji na CT 24 shlédnout dnešní "Týden v justici" od cca 22:35 do 22:45 s Pavlem Svobodou (KDU-ČSL) , Předsedou výboru pro právní záležitosti EP, údajně jedno ze 40 nejvlivnějších europoslanců, o šanci na úspěch návrhu ústavního zákona od Chovance .
Relativně věcná debata a ač je to k nevíře, musím kvitovat připravenost a fundovanost moderátora.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#165 » ned 19. úno 2017, 23:31

audis píše:Podrobně jsem si přečetl návrh ústavní novely zákona (ten jeden nový odstavec) a zda se mi, že to je chovancuv globální podraz na druhou mocninu http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=1021&CT1=0

text novely ze sněmovního tisku:
(přidán další odstavec do stávajícího zákona) „(3) Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Toto právo může být zákonem omezeno
a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu
práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo
pro předcházení trestným činům.“.


Bude-li toto schváleno, tak moc zákonodárná poté bude moci snadněji zavést např.
- (novým nebo úpravou jíného) zákonem více omezit zbraně než dnes, s odkazem na tento ústavní paragraf s oduvodněním, že když všichni mají právo se podílet na bezpečnosti, tak se omezení vztahuje na všechny nabyvatele, držitele a nositele. Omezení at již na zbraně, tak na občany.
- ~"kdo je oprávněn se podílet na bezpečnost", nově musí splňovat pro nás nevýhodné nové povinnosti, omezení povinnosti na osobou. Kdo v budoucnu nesplní, odebrat zbraně. Má přece možnost se podílet, takže bude muset splnit. At již té možnosti využije (je využit), nebo ne.
- ~"kdo je oprávněn se podílet" ... další podmínky .. nezbytné ... veřejného pořádku .. atd". Krásné gumové formulace, kam schováte jakoukoliv buzeraci, omezení, povinnosti, cokoliv, ústavně zakotveny. Poté, pravděpodobnost na opětovné zlepšení budoucí blbé situace, díky definici v ústavním zákonu, šance menší než změny obyčejných zákonů.

V nejhorší mé teorii: celé mi to připadá jako dobře promyšlené divadlo a nezbytný prvek k zavedení omezení z EK, aby se nikdo u nás necukal. Dnes lidem ukážeme odstavec (3), že jim zaručujeme nabývat zbraně a že to je potřeba kdo chce a bla bla bla. A zároveň dává návrh tuto novou věc možnost v budoucnu kdykoliv omezit, zcela zrušit a dokonce na jejím základě i omezit a zhoršit stávající stav.

Já Chovancovu návrhu již nefandím a jsem proti návrhu sn. tisk č. 1021.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů