České ministerstvo vnitra chce umožnit lidem sáhnout po zbrani

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#301 » čtv 17. srp 2017, 13:09

Až uvidí nové zákony nebo úpravy stávajících, které na tuto ústavní změnu naváží, věřím, až pak jim dojde (nebo to nudou muset uznat), že to může fungovat. Zatím využívají toho, že toto funkční spojení není, k tomu, aby to poplivali.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#302 » čtv 17. srp 2017, 13:15

Přece nikoho nezajímá, jestli to je dobře, špatně, může / nemůže fungovat. Navrhlo to Ministerstvo vnitra, takže Chovanec, takže kdo není z ČSSD nebo není osobně interesován (Černochová), tak je samozřejmě proti. Dobroseři a vlezdobruselisti jsou proti samozřejmě z principu. Jak prosté...



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#303 » sob 19. srp 2017, 06:06

cmd_ píše:Mimochodem, už delší dobu mi vrtá hlavou jiná věc. Kromě článku Lexu, kde je popsán právní mechanismus dopadu změny ústavního zákona, všude jenom čtu, že to tak není...

Asi tak. Na začátku přípravy toho ústavního zákona se argumentovalo tím, že vnitřní bezpečnost členského státu je jako jediná nadřazená regulacím EU, a proto ústavní zákon "zachrání" české střelce.

V různých popisech mechanizmů vydávání a účinnosti regulací tohle ale marně hledám — všude vidím jen variace na "povely z EU jsou absolutní, se s tim smiř".

Může někdo najít a posunout sem zdroj toho, čím se Chovanec, Černochová i LEX oháněli?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#304 » sob 19. srp 2017, 08:27





Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#306 » úte 22. srp 2017, 11:24

A je to tady... Už jsem to psal jinde. Průšvih je prostě na spadnutí.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#307 » úte 22. srp 2017, 11:38

No tak ze serveru česká justice bych to jako bernou minci nebral...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#308 » úte 22. srp 2017, 12:11

Já to četl i jinde. Ale kde... to už fak nevim.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#309 » úte 22. srp 2017, 12:41

Je to v souvislosti s přípravou nových zákonů o zbraních. Namísto jednoho zákona mají vzniknout tři zákony. A podle projednávaného zákona mají mít vybrané sportovní organizace na starost státní dohled nad udělováním vyjímek na zbraně kategorie A sportovním střelcům. Podle návrhu mají být výjimky tzv. klouzavé, tedy výjimku dostane sportovec jen na určitou dobu a prodloužení bude muset každý opakovaně obhajovat. Organizace bude neustále kontrolovat, zda u něj důvod výjimky stále trvá.



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#310 » pát 25. srp 2017, 11:48

Slezman: Dík, konečně jsem to byl schopný dohledat i v oficiálním znění Smlouvy. Docela by mě zajímalo, jak to koliduje se sdílenou pravomocí EU, kdy EU pravomoci sdílí s členskými státy (viz článek 4 Smlouvy o fungování EU; členské státy smějí jednat pouze tehdy, neučiní-li tak EU)...



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#311 » úte 29. srp 2017, 04:26

Bohužel, stále ta samá jména. Senát zjevně zvolil metodu "hry" na zdrženou.

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=447505&sId=&mId=

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#312 » úte 29. srp 2017, 08:59

Malé doplnění - v článku se bez udání data píše o odevzdaném stavu o 40.000 podpisech (v tu dobu asi jo). V sobotu (26.8.) jsem měl možnost popovídat si s D. Karáskem (LEX) a už je to přes 90.000 podpisů a na stránkách http://www.peticezbrane.cz/cs/? je k 7.7. stav 95 147.

Po dobu co jsem tam byl a kecal s ním, tak lidi okolo jdoucí se zastavovali podepisovat, tak jen houšť.

Co se zdržovačky týče, no co k tomu dodat... Po rozhovoru s Davidem jsem ale odcházel s lepší náladou ohledně tohoto. Tak nezbývá než "nám, mu, si" držet palce.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#313 » úte 29. srp 2017, 20:03

Kde to můžu podepsat Link? Pokud jsem ti neponepsal již před půl rokem.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#314 » úte 29. srp 2017, 21:40


Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#315 » úte 3. říj 2017, 19:36

AVPZS: K novele zákona 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky

Zveřejněno: 3. říjen 2017

Novela zákona 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, budí stále pozornost. Nyní, jak se zdá, se projednávaný text zasekl v Senátu Parlamentu České republiky a s jeho projednáváním je zřejmě vyčkáváno na dobu po volbách do Poslanecké sněmovny. Je to poměrně zlověstný signál, signál svědčící o tom, že nikdo nechce zlikvidováním této novely ztratit politické body před volbami s tím, že zamítnutí návrhu novely v době po volbách bude již bez okamžitých politických následků.
Zkopírováno ze stránek LEXU.

Zřejmě budem v ř..ti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů