Streľba v dome Milana Kňažka!

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1 » stř 11. led 2017, 10:45

https://www.cas.sk/clanok/496688/vieme- ... na-knazka/
Podľa exkluzívnych informácií Nového Času sa mala v stredu v skorých ranných hodinách udiať dráma ako z akčného filmu!
Do bratislavskej vily expolitika Milana Kňažka sa mal dostať neznámy muž. Presné podrobnosti incidentu nie sú zatiaľ známe, ale podľa našich informácií sa mal expolitik brániť so svojou legálne držanou zbraňou a nevítaného návštevníka postreliť.

Muža s postrelenou nohou previezli do nemocnice. Samotný Milan Kňažko Novému Času incident potvrdil. ,,Nebudem sa k tomu vyjadrovať, kým nebude vyšetrovanie ukončené. Áno, strieľalo sa, ale viac vám k tomu nepoviem nič," reagoval bývalý politik.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#2 » stř 11. led 2017, 11:57

No je to na prd, Kňažkovi nezávidím. Princip "můj dům, můj hrad" na Slovensku neplatí, zloděj bude na sto procent tvrdit, že byl už na odchodu, pana Kňažka nijak neohrožoval, že šlo z jeho strany o pomstu. A vymyslí si dalších x věcí, třeba že na něj křičel "ja ťa zabijem, ty zasran". Bude to ještě zajímavé.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#3 » stř 11. led 2017, 12:03

To je ta pesimistická stránka.
Optimistická může být: legálně držená zbraň zachránila majetek a možná i život pana Kňažka.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#4 » stř 11. led 2017, 12:10

Luky22 píše:Princip "můj dům, můj hrad" na Slovensku neplatí,
zákon 300/2005 Z.z., Trestný zákon píše:§ 26 Oprávnené použitie zbrane
(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#5 » stř 11. led 2017, 17:41

Piggy píše:
Luky22 píše:Princip "můj dům, můj hrad" na Slovensku neplatí,
zákon 300/2005 Z.z., Trestný zákon píše:§ 26 Oprávnené použitie zbrane
(1) Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
(2) Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.


Tak zase je tam kulišárna- kdyby ho zastřelil tzn. že stačí přestřelit stehení tepnu čímž by nejspíš darebák vykrvácel tak bude mít Kňažko nejspíš problém páč podle výše popsaného zákona způsobil smrt a jestli to vezme soud jako úmyslné či neúmyslné to je asi už věcí toho jak velkej bude soudce ,,sluníčkář"

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#6 » stř 11. led 2017, 18:00

Je tam napsáno "úmyslně způsobit smrt". To není totéž jako "způsobit smrt". A mrtvý proti vám vypovídat nebude.

Jestli v tom není jiný zákonný zádrhel, mají to Slováci moc pěkné udělané. :-)

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » stř 11. led 2017, 18:28

>audis víš jak to bývá -úmysl je to vždy (přece na zloděje nebo útočníka nestřílím omylem) -právník pozůstalých řekne že pokud na někoho namíříš kvér-rozuměj na vitální zóny např. na hercnu-(ono mnohdy není čas vybírat místo kde to hodně bolí ale nezabíjí) a zmáčkneš ,je to úmysl zabít,protože tam je to tutovka i z malorážky. Nerad jsem pesimista ale dokud nebudou soudit roboti tak je tam vždy ten lidský prvek soucitu s gaunerem který vlastně nic neprovedl jen omylem zašel do jiného bytu a ve zmatku prohledal -taky omylem cizí skříně.



Apollo
Příspěvky: 11

Příspěvek#8 » stř 11. led 2017, 19:28

Antony30011 píše:To je ta pesimistická stránka.
Optimistická může být: legálně držená zbraň zachránila majetek a možná i život pana Kňažka.


Přesně, víc bych v tom nehledal a rozhodně není známo nic, co by bylo pro obránce přítěží. Pozn.: ta slovenská verze "můj dům ....." se mi líbí.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#9 » stř 11. led 2017, 21:42

To je zajímavé, takže na Slovensku, pokud zloděj vnikne neoprávněně do domu, vezme nějaký majetek, třeba mobil ze stolu - a utíká, můžu mu to u dveří napálit do zad, jen ho nesmím zabít. Nevíte, zda už tam něco takového proběhlo a co na to soudce?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#10 » pát 13. led 2017, 13:12


Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#11 » pát 13. led 2017, 13:17

No takhle by to mělo vypadat..

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » pát 13. led 2017, 13:54

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#13 » pát 13. led 2017, 16:57




beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#14 » pát 13. led 2017, 17:09

pan Kňažko teda kurevsky strhává

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » pát 13. led 2017, 18:09

Soud to oceni :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů