Magor se zbraní

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


midlos
Příspěvky: 100

Příspěvek#1 » pát 9. črc 2010, 10:53

Spor o způsob jízdy skončil ve čtvrtek v Šenově u Ostravy fyzickým incidentem mezi dvěma řidiči, při kterém jeden z nich dokonce vytáhl na druhého střelnou zbraň. Pistolí měl přitom ohrožovat nejen druhého šoféra, ale také jeho děti a manželku. :shock: Poté, co vystrašená žena zavolala na tísňovou linku, agresivní řidič z místa ujel. Policie po něm nyní pátrá.

http://www.novinky.cz/diskuse?id=204391 ... ectionId=3

No nevím, nevím, jak bych se zachoval, kdyby někdo ohrožoval se zbraní v ruce moji manželku a děti.
Pravděpodobně bych se ho snažil "vypnout", ale radši nemyslet, ať k tomu raději nikdy nedojde.
Naposledy upravil(a) midlos dne pon 27. pro 2010, 22:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 9. črc 2010, 11:16

myslim že pojem radši nemyslet je na místě. Kdyby ses do té situace dostal, je pravděpodobné, že bys ho vypnul a pak by ti to teprve došlo. Ale většina lidí by asi při ohrožení svojí rodiny vidělo červeně



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#3 » sob 10. črc 2010, 06:25

Tolerance ,ucta a slusne chovani je mozme jenom kdyz kazdy bude mit za pasem petactyricitku .
Nejvetsi problemy na svete maji ty zeme ktere zakazuji svym obyvatelum zbrane ,vsechny totalitni staty sveta a podivejte se na reakci tech obycejnych magoru :lol:
Jenom bych chtel dodat ,ze nacisti pobili 1,7 milionu obcanu CSR ktere vlastne vlada Masaryka a Benese odzbrojila to same se delo za komunismu a deje se dodnes ,zkuste mne poslat k psychologovi, nebo jak se ten vul jmenuje :lol:

Uživatelský avatar
Vilém
Příspěvky: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 10. črc 2010, 09:42

No já si myslím, že buď měl "jen" plynovku (páč to jsou ti, kteří se vážně rádi chlubí tím, jak jsou ozbrojení a nebezpeční) a nebo to byl nelegál. Normální člověk s ZP přeci není takové máčo.

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#5 » úte 16. lis 2010, 23:34

Teď jsem to schytal pepřákem do tlamy 3výstřely asi z 2 metru myslel jsem si, že jsem borec, hovno 5 minut absolutní dezorientace, trochu jsem si i stříknul do trenek, potom jsem vyplách očí a dobrý, ale je to soda.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 18. lis 2010, 09:13

trošku podrobností ne? ale jinak buď rád, že to byla jen plynovka

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#7 » pát 19. lis 2010, 23:42

b52 píše:Teď jsem to schytal pepřákem do tlamy 3výstřely asi z 2 metru myslel jsem si, že jsem borec, hovno 5 minut absolutní dezorientace, trochu jsem si i stříknul do trenek, potom jsem vyplách očí a dobrý, ale je to soda.

a jak se ti to stalo?to ste to zkoušeli?:-D

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#8 » pát 6. kvě 2011, 12:05

Dalsi "magor"? http://www.novinky.cz/krimi/232688-duch ... l?ref=boxE
Lec hovinka musime brat samozrejme s rezervou, kdo vi jak to bylo.

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#9 » pát 6. kvě 2011, 14:53

Pokud to byl jeho pozemek, neměl tam dotyčný co dělat. A "vetřelec" byl řádně vyzván megafonem, aby odešel. Což neudělal a pokračoval v obsírání cizího pozemku svým psem.
Jiná věc by byla, kdyby to nebyl jeho pozemek.

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#10 » pát 6. kvě 2011, 14:59

No prave, to je otazka... Na hovinkach pisou, ze byl mimo pozemek strelce, ale verme tomu.

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#11 » pát 6. kvě 2011, 15:04

Ne, píšou tam, že byl mimo _oplocený_ pozemek střelce a že byl na poli. Komu pole patřilo, to radši nepíšou.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » pát 6. kvě 2011, 15:28

Nicméně obrana může směřovat i proti útoku na majetek třetí osoby. Třeba když trotl s čoklem skáče po sousedově čerstvě osetém poli, a nereaguje na výzvu k opuštění, tak pár hlasitých signálů (dělobuch, plynovka nebo výstražný výstřel) může být obrana a ani nemusí být zcela zjevně nepřiměřená. Takže já bych si počkal na další informace…

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#13 » pát 6. kvě 2011, 16:57

No ale ted trochu blbneš....

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#14 » úte 10. kvě 2011, 11:51

Neblbne. Nutná obrana je možná i proti útoku na třetí osobu (její život, zdraví a majetek), jak by jinak bylo možné např. pomoct znásilňované slečně v rámci NO? O přiměřenosti a dalších věcech se budou samozřejmě vést spory, nicméně jak už jsem prezentoval mockrát a hodlám to opakovat znova a znova, dokud to lidi nepochopí: na cizím pozemku nemá nikdo bez svolení majitele co pohledávat. Takže pokud to pole nebylo toho pejskaře, jednalo se podle mě o NO. O její přiměřenosti se můžeme bavit a patrně se neshodneme, ale to je jiná věc. Pokud by po okraji pole vedla veřejná cesta, kteroužto jsou některé pozemky zatíženy coby věcným břemenem, a pejskař byl na cestě, tak to NO není. Pokud tam cesta nebyla a on rajtoval po poli bez svolení majitele pozemku -> NO.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů