Ostřelovač zakopl při projevu Hollanda, omylem postřelil dva lidi

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#46 » stř 1. bře 2017, 14:17

Luky22 : Kolik máš praktických zkušeností? On se v ostré akci mění každý. Profík je naopak trénovaný aby se měnil co nejméně, čili se choval přirozeně a nepo.... se.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#47 » stř 1. bře 2017, 14:47

Ostré zkušenosti nemám. Ani o ně nestojím. Jinak praktické mírové dva roky u průzkumného praporu tankové divize ve Vimperku. Kasárna "U sloupu". Moc fajn lokalita. :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#48 » stř 1. bře 2017, 14:55

Tak zkus víc důvěřovat lidem, kteří je mají. Třeba Chipovi. :D



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#49 » stř 1. bře 2017, 14:59

kolombo: Kolega už odpověděl částečně za mě. Jestli se na střelnici pohybuješ s nabitou nezajištěnou zbraní, tak jsem rád, že se pohybuji na jiných střelnicích:) Pokud ovšem nemíříš stále do bezpečného prostoru nebo není zbraň v pouzdře, pak bych neměl námitek. Ani jedno v tomhle případě nebylo evidentně splněno.

Nedovedu si práci takového odstřelovače představit, ale jestli s nabitou zbraní kontroluje přes puškohled dav s prstem na spoušti, tak je to docela síla a Hollande musí mít opravdu důvod...

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#50 » stř 1. bře 2017, 15:15

Jo a kdyz si zrovna neni jisty zda ma nabito, tak zamiri na stenatko a stiskne spoust.
Ty nektere konstrukce tady mi prijdou fakt absurdni - ten clovek byl urcite mnohem zkusenejsi, nez vetsina kritiku tady a i pres to se mu stal takovy pruser. Tak budte se svymi vyroky opatrni, protoze az se neco podela vam, tak si taky spousta lidi rado plivne.

Kdo vi co se stalo. Nekdy je clovek schopny velmi blbe zakopnout i o vlastni nohu a holt, kdyz zakopnete, tak reakce je dat ruce pred sebe - mozna tu flintu chtel v podstate chytit a chytil ji dost blbe, ale to uz je taky konstrukce. Mohlo to byt vselijak, ale reci o neschopech si muzete usetrit...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#51 » stř 1. bře 2017, 15:24

Pelanj: Byl jsi někdy na nějakém kurzu ? Tam se běžně manipuluje tak, že se tasí a skrývá nabitá zbraň. Jen prostě musí všichni stát vedle sebe, v jedné řadě. A mířit, při tasení, stále do bezpečného prostoru prostě nejde.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#52 » stř 1. bře 2017, 15:56

marinakus: Však já důvěřuju. Zvlášť pokud o nic nejde a nic mě to nestojí. :D

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#53 » stř 1. bře 2017, 16:00

Nepřijde Vám divné, že se kolem francouzského prezidenta stříli a ten mamlas stojí na podiu, dívá se, proč se tam ti lidi svíjejí na zemi a ta tlupa mamlasů kolem něho - rozuměj ochranka - taky čumí a nikoho nenapadne sundat toho hlavního mamlase z podia?



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#54 » stř 1. bře 2017, 16:04

Protoze ta skupinka mamlasu okolo hlavniho mamlase doufala... :lol:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#55 » stř 1. bře 2017, 16:10

Jo jako že dávali šanci na druhou (lepší) ránu jo? No i tak by se to brát dalo. :D



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#56 » stř 1. bře 2017, 16:20

kolombo: To se nevylučuje s tím, co jsem psal. Při tasení na nikoho nemíříš. Tohle je spíš ekvivalent stavu, kdy si někdo hraje s pistolí, když jsem u terčů...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#57 » stř 1. bře 2017, 19:04




Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#58 » stř 1. bře 2017, 20:42

mikymoto píše:Jo jako že dávali šanci na druhou (lepší) ránu jo? No i tak by se to brát dalo. :D


Profici davaji double-tap, ne? :)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#59 » stř 1. bře 2017, 22:11

To je fakt síla, ten Kazbunda. Jediný, kdo za ten výstřel může, je jasně majitel prstu, co zmáčkl spoušť. Je to katastrofální selhání, ale jsou to jenom lidi, že. Jako my...stát se tohle obyčejnému člověku, co omylem někoho postřelí, tak ho média rovnou označí za skorovraha.

A motat do toho zbraně, co po pádu samy vystřelí...to se mi snad zdá.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#60 » stř 1. bře 2017, 22:21

Major Haluška by k tomu možná řekl toto: Poviem vám, Kefalín, je to voláko čudné. Nechceli oni tého, oného Hollánda náhodou odstreliť? A celé to poje..., boha jeho.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů