Střelba v Chomutově - zastřelený údajně najížděl autem do lidí

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#136 » pát 20. dub 2018, 15:57

Já jsem říkal od začátku, že mu podle mě ruply nervy (možná nějaký to nabouraný auto bylo jeho).
To nic nemění na vystřelení 20 ran za 4 vteřiny. Z toho 13 do pohyblivýho cíle. Zkoušel jsi někdy vystřelit 20x z pistole stylem "mačkám jak dovedu nejrychleji"?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#137 » pát 20. dub 2018, 16:40

SansLogique: 20 ne, ale 10 ano. Do 4 sekund to bylo hrave. Pokud to bylo na me. Na cca 12 m byla vetsina mimo terc. :-) ale ja jsem lojza co neumi strilet. Necetl jsi nekde na jakou vzdalenost na to auto strilel?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#138 » pát 20. dub 2018, 16:54

Mě by docela zajímaly ty videozáznamy.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#139 » pát 20. dub 2018, 18:31

No znicit si zivot kvuli zfetovaneho cikana a jeho problemum s jeho zfetovanou rodinou je slusny epic fail. Na druhou stranu bude mit jiste hodne fanousku.



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#140 » pát 20. dub 2018, 19:55

Dle výpovědi okoli byl "zachrance" jinych. Asi proto verohodne ze to nechape jako umysl. (Ano muze hrat).
Co jsem cetl 9mm bereta, nabil 20, zasahl 13 (cekal bych 13 strel).
Vzdalenost od auta 6-8m dle novin/soudu. Proto argument ze na nej nenajizdel a neslo o NO.
Neschvaliju vzit zakon do vlastnich rukou - mel volat PCR.
Na druhou stranu (hypoteticky): Je noc. Venku krik jak kdyz nekoho morduji. Nekdo vam rekne ze tam nekdo najizdi dodavkou do lidi. Za prve v evrope se z toho stava hoby teroristu. Pominu rasistické narazky ze preci slo o sousedskou hadku beznou (urazite mensinu, vzdyt sou sporadani obcane co rano vstavaji do prace). Vyhodnotil to jako obranu civilistu. Dale v noci 3-4h kdy nekdo opakovane krouzi s autem a snazi se nekoho zabit neni dobrej cas na prebirani situace. Stejne jako venku - buh vi kdo sedi za volantem. Jen v evrope je tusim 2500 tisice zasazenych terorismem. A dalsi, venku si asi pred jedouci dodavku i s kverem nikdo nestoupne. Sice jel 8-10km/h, ale za jak dlouho zrychli na 30-50km/h? Nejsem znalec, nevim. A co bych dodal - neni to osobak, nakupni taska. Dodavka ma cca 6-8m dle verze. Staci stocit volant a dat plnej. Sezvejkne vas bok dodavky pac muzete byt v radiusu motani bokem.
Ano zni to nepravdepodobne, ale nezapominal bych na jiny pohled a zvlast kdyz je v pohybu, je noc a vy mate sekundy k rozhodovani, ani mozna to ne. Dobre se tady soudi u PC od stolu, ale ja tam nebyl.
A po verdiktu soudu, i dalsich urcite nebudu. Sic je sance nulova, ale v pripade ze nekdo i byt provede jasny teroristicky utok u me, budu se jen divat v pripade ze to bude mimo me ohrozeni.
Nerad bych dopadl jako tenhle - ja si tady jen tak krouzim, najizdim do lidi, aut, ale ted uz jsem vazne chtel po 2 koleckach jet pryc.
Zvlastni vzkaz lidem. I ty reakce dalsich k tomu smeruji.
Chapu ze odsoudi borce co mu rupnou nervy a kusi streli utikajiciho zlodeje do zad, ale tohle neni dle me sto pro. Zvlast ne od PC v teploucku doma.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#141 » pát 20. dub 2018, 20:16

Neznam do detailu specifika bydleni v těchto lokalitach, ale michat se do ciganskych problemu a navíc s kverem, to uz je majstrstyk... Je to každého boj ale do toho bych proste nesel. Obrana jen v pripade utoku na mne, nebo na nekoho blízkého, kde si to clovek v nejhorsim odsedi aspoň s nejakym dobrym pocitem...



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#142 » pát 20. dub 2018, 21:11

Vsak samozrejme, taky souhlasim. Zvlastne u etnika co zaclenujeme 100 let a stale neuspesne. To jinak dopadnout ani nemohlo. I kdy by misto zbrane mel lekarnicku...
Spis jestli taky si ti co uz maji jasno uvedomuji. 12 let v base - co jsem cetl cca 60% romove, dale 2,5 mio dluh. Dela skladnika... Nic ve zlem, ale at tak ci tak je odepsanej. V zaznamech vrazda a 2,5mio dluh.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#143 » pát 20. dub 2018, 21:17

100 let? Přitlač. A hodně.
Jako je to samozřejmě tak či tak od něj blbost. Řev poloopic ve vyhlášené lokalitě - spím dál (nebo se snažím), nebo volám PČR, rozhodně neřeším s pistolí v ruce.
Nicméně těch 20 ran za 4 vteřiny mi furt nesedí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#144 » pát 20. dub 2018, 21:30

SansLogique: já teda našel, že vystřelil 13krát. nebylo to náhodou tak, že měl 20 nabito, 13krát vystřelil a z toho 8krát zasáhl řidiče? a 13 ran podle mě za 4 sekundy dáš.



expres
Příspěvky: 600

Příspěvek#145 » pát 20. dub 2018, 22:49

ja cetl ze mel zasobnik 20 a 13x zasah, mel soustrel na to ze se hybala dodavka.. Ale kolik bylo do opravdy. Proc 4s? To se mu pocitalo od dveri kdy jej sejmula kamera do ceho?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#146 » úte 24. dub 2018, 04:53

http://dfens-cz.com/ostudny-rozsudek-na ... -strelcem/ k zamysleni asi dobre, sam nevim, jestli bych se s tim ztotoznil.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#147 » úte 24. dub 2018, 07:48

JardaB: pokud se neprokazalo, ze v dobe strelby auto nekoho ohrozovalo, pred tim nikoho neprejel a nic neukazovalo na to, ze by k tomu nebyt strelby doslo, pokud to cele vypada na nejaky trest za dlouhodobe ruseni nocniho klidu nez nejakou ochranu spoluobcanu, adi “muze byt rad” za spodni hranici te sazby.
Na jednu stranu nu preju snizeni trestu v odvolani, na druhou stranu delat z nej hrdinu me prijde smesne a mel by nejake nasledky nest.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#148 » úte 24. dub 2018, 08:22

Sedmej: Tady asi nejde o to dělat z něj hrdinu,ale myslím,že tak nějak všichni cítíme že úmyslná vražda to prostě nebyla

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1857

Příspěvek#149 » úte 24. dub 2018, 08:55

zedik: reaguju tim na ten clanek. kde tenhle pripad je davan do kontextu s pripady z Francie nebo z Izraele, kde terorista najizdel na lidi nekdo je zastrelil.
a jinak vsichni ne. pokud to nevydrzel s nervama, mohl jit ven uz s tim cilem to takhle ukoncit. ale pravdu zna jen on. o tom se tu muzeme dohadovat roky.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#150 » úte 24. dub 2018, 09:19

sedmej
ty máš všechny informace?
můžeš hodit odkaz na rozsudek, kde je popsán kompletně sled událostí?
a to od doby kdy feťák naskočil do dodávky až do chvíle, kdy ho zastřelil?
otáčel se ? couval ?
jak dlouho probíhalo to "odjíždění" a proč mu to odjíždění trvalo tak dlouho? (že vystřílel 20 ran za 4s je pro soudce podstatná informace, jak dlouho se dodávka motala mezi lidma podstatná informace není)

jednu babu přejel (přejel ji nohu)
do aut boural

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host