Střelba v Chomutově - zastřelený údajně najížděl autem do lidí

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#166 » stř 29. srp 2018, 17:52

Tak základní ponaučení konkrétně z tohoto případu je, že do sporů "spoluobčanů" se míchá jenom blbec.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#167 » stř 29. srp 2018, 18:00

audis: mě se hele líbil tehdy komentář celého případu co napsal Jan Korecký. Dovolím si citovat předposlední odstavec:
"V případě chomutovského střelce je potřeba si přiznat, že zvolil špatné řešení. Možná kdyby on sám si to přiznal hned na začátku, mohl odejít od soudu s 3 lety za zabití. Jenže jeho ego (stejně jako ega zmíněných křiklounů) je vyšší, než sebereflexe a analytický pohled a tak si svými výpověďmi sám naběhl a dostal takovou pálku, jakou dostal.
Lidsky je mi ho líto. Snažil se pomoct a takhle to dopadlo."

já se ztotožňuji s tím, že se rozhodl špatně a udělal to špatně. když si to navíc ani zpětně nedokáže přiznat a ještě někde prohlásí, že by se zachoval znovu úplně stejně, tak na základě toho píšu, že bych mu ZP už nikdy nedal. a jasně, je to jen můj názor vytvořený na základě asi ne úplně všech informací do posledního detailu. ale ty tu nejspíš nemáme nikdo.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#168 » stř 29. srp 2018, 18:29

Pochopil jsem správně, že dotyčný žil ve svých odhadem čtyřiceti letech sám s matkou? To by totiž leccos vysvětlovalo...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#169 » čtv 30. srp 2018, 07:14

vysvětlovalo co ??
může být potřetí rozvedenej a jeho matka může být fyzicky nesamostatná
a z loosera je naráz vzornej syn ? :idea:

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#170 » pát 31. srp 2018, 08:49

Podle dostupných popisů vzal "analýzu situace" od matky jako hotovou a nebyl schopen ji během relativně dlouhé doby přehodnotit. Nesnažím se z něj udělat pitomce, hledám odpověď na to, zda jde o obecnou tendenci nekriticky důvěřovat nejbližším nebo se na tom v konkrétním případě podílel nezdravě závislý vztah.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#171 » pát 31. srp 2018, 09:23

Obecně má člověk tendenci brát info od "autority" jako dogma a dále ji neověřovat...

V tomto případě vidím osobně problém střelce v tom, že v okamžiku kdy stiskl spoušť už útok netrval ani nehrozil, auto jen pomalu jelo, ale nikdo nebyl přímo ohrožen. Vycházím z toho co jsem si přečetl ve volně dostupných zdrojích a nemusel jsem číst vše... takže můj závěr může být i chybný....



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#172 » pát 31. srp 2018, 19:56

scink píše:Obecně má člověk tendenci brát info od "autority" jako dogma a dále ji neověřovat...

To bych bral jako v pořádku u vojáka nebo policisty, na tom stojí hierarchie velení. U civila - držitele zbraně, tuto vlastnost naopak vidím jako velký průser.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#173 » pát 31. srp 2018, 20:00

Mám dojem že to bývalý policista nebo tak něco.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#174 » pát 31. srp 2018, 21:57

vězeňská stáž pokud si dobře pamatuju



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#175 » sob 1. zář 2018, 13:36

Jo, ale pistoli měl civilní podle ZOZ a nikoli podle služebního zákona. A pokud tohle nedokáže rozlišit a navíc identifikovat velící autoritu, tak potěš koště. Ale to jsou už jen spekulace.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#176 » sob 1. zář 2018, 20:56

Ani podle sluzebniho by to neproslo



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#177 » sob 1. zář 2018, 21:59

Pravda, nejspíš neprošlo.
Avšak skončilo leda tak "odchodem po dohodě" a max. tak podmínkou a nikoli sedmi lety natvrdo ..

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#178 » ned 2. zář 2018, 07:21

k věci.....



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#179 » pon 12. lis 2018, 15:14


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#180 » pon 12. lis 2018, 20:11

Pozůstalým musí Benda uhradit zhruba dva miliony korun.

Zdroj: článek výše. No ty vole. To je potupa. Do sporů jistého etnika se opravdu ale opravdu nepleteme!

Jméno státního zástupce který podal dovolání? V článku není. S také chybí, o co mu jde. "Trest příliš nízký není odůvodnění". Stejně já říkám, že on dělá špatně svou práci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů