Střelba v Chomutově - zastřelený údajně najížděl autem do lidí

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#31 » ned 4. čer 2017, 18:27

Tak to čumím. V událostech právě odvisílali svědka, který prohlásil, že nebýt střelce je on a jeho dva známí po smrti.

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#32 » ned 4. čer 2017, 18:31

Taky jsem to zaregistroval... Zato baba na balkoně myslí, že mu ruply nervy...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#33 » pon 5. čer 2017, 17:24

Na všechny tyto informace v tv bych byl opatrný. Tam může mlít pantem každý co ho napadne, bez jakéhokoliv rizika postihu. To není jako před soudem.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#34 » pon 5. čer 2017, 17:30

Nekteri melou i pred soudem, vlastni zkusenost



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#35 » pon 5. čer 2017, 22:54

Ano, ale tam alespoň probíhá nějaké dokazování a pokud se prokáže že ten svědek mlel naprosto z cesty, (třeba na místě vůbec nebyl) následuje trestní postih. Před televizí si může plácat co mu slina na jazyk přinese a pravdivost nikdo nezkouma. Proto jsem před takovými televizními svědky skeptický. Vlastní zkušenost ze 17. let služby u PČR.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#36 » stř 14. čer 2017, 10:28

Ahojte, narazil jsem na zajímavý rozbor události ...
http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/st ... rz-veznice



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#37 » stř 14. čer 2017, 19:26

Tak tenhle článek je spíš ostuda. Autor si plete pojmy nutná obrana a krajní nouze, operuje u NO subsidiaritou a proporcionalitou která je pouze u KN. Grrrr! Něco takového je ostuda ozbrojených složek.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#38 » pon 19. čer 2017, 08:55

Hmm mě ten článek byl přeposlán, tak sem ho tu hodil, páč to je k tématu. Jinak mě to přišlo tak půl na půl (nejsem právník), když jsem se ale podíval na ostatní články na serveru, tak mi to přijde spíš jako zdroj vyhraněnější (diplomaticky řečeno). Zajímalo mě co mají skutečně společné s ozbrojenými složkami ČR, ale nepídil jsem se po tom.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#39 » úte 20. čer 2017, 07:28

Myslím, že to je fanouškovský web, spíš než oficiální komunikační kanál ozbrojených složek.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#40 » úte 20. čer 2017, 08:00

AČR, resp. Obrana má web army.cz, tento člověk má jen nějaký armyshop a podobné aktivity. Nezahlédl jsem nic, co by dokládalo jeho kvalifikaci.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#41 » úte 27. čer 2017, 17:53

http://usti.idnes.cz/video-kulturista-z ... pravy_vac2

Jak může policie někoho vyšetřovat pro podezření ze schvalování trestného činu, když se v tuto chvíli teprve vyšetřuje, zda střelba v Chomutově byla trestným činem?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#42 » úte 27. čer 2017, 19:55

oldlamehand píše:http://usti.idnes.cz/video-kulturista-z-plzne-vyhrozovani-romum-chomutov-pfr-/usti-zpravy.aspx?c=A170627_2335462_usti-zpravy_vac2

Jak může policie někoho vyšetřovat pro podezření ze schvalování trestného činu, když se v tuto chvíli teprve vyšetřuje, zda střelba v Chomutově byla trestným činem?

Tipnu si, že jako každé jiné oznámení. Když policie přijímá TO, tak snad nikdy neví, jestli došlo tomu, co oznamovatel říká, to vyplyne z dalších šetření. Stejně to bude v tomto případě. Ale pokud soud řekne, že šlo o jednání v souladu se zákonem, doufám, že bude následovat žaloba na ochranu osobnosti. Jen přemýšlím, z čí kapsy by šla případná finanční kompenzace. Pravděpodobně z prostředků Romea, čili z dotací, potažmo i z mé kapsy.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#43 » stř 28. čer 2017, 07:42

Nejsem pravnik, pripoustim moznost mylky, ale u schvalovani trestneho cinu mozna neni ani tak dulezite, zda se onen schvalovany cin doopravdy stal, ale subjektivni vnimani "schvalovatele". Proste, schvaluji-li domnelou vrazdu, ktera se nakonec ukaze, ze nebyla vrazdou, nemeni to nic na trestnosti meho jednani.

Toto je obecna uvaha, nehodnotim tim tady probirany konkretni pripad, byt se k nemu ma uvaha vztahuje.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#44 » sob 5. srp 2017, 13:35

Dobrý den pánové. Nezalozime fond obhajoby střelců? Ja sice neznam detaily, stejne jako většina nezúčastnenych, ale myslim si, že si zaslouží minimálně stejnou obhajobu jako Rath, nebo Dalik. Neznáte někdo kontaktní osobu, ženu, matku nebo tak? Kdyz dame kazdej 20 kc(4lugry) tak ma pan Sokol zase kšeft. Co si o tom myslíte?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#45 » ned 6. srp 2017, 17:43

Radši to nechat na právníkovi znalého trestního práva. Když to udělá správně, obránce dostane náhradu výdajů od státu a tudíž fondu mu netřeba. Někde na gunlex.cz byl rozhovor s panem Jančíkem, ten tam o tom celém martyriu mluvil a podle mne je lepší vzít odborníka na nutnou obranu než jít jen po známém (a drahém) jménu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti