Výpověď policisty po střelbě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#16 » stř 7. čer 2017, 20:55

Chip: přesně tak, je to něco za něco. Policisté pro nás pracují ve volném čase zadarmo, tak zvýšená ochrana je minimum, co jim za to můžeme přiznat. Stejně jako když někdo pomůže policistovi, požívá v daný okamžik stejnou ochranu.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#17 » stř 7. čer 2017, 20:55

Ale oni ho nemydlili jako policajta. Oni ho mydlili jen jako chlapa, co jde z kina. Fakt mne ten zakon prekvapil, ze lze zamestnani vytahnout jako za totace. Chlap behem nakladacky nekde v podchodu prohlasil, ze je predseda MNV a v tom okamziku koncila sranda. Je to uplne to stejny.

Doktor ma taky mimo sluzbu povinnost odborne pomoci zranenemu, ale kdyz mu da nekdo po cuni, tak mu abrakadabra doktor moc nepomuze.

Zasahovky neresim, to je tema samo o sobe, protoze kdejaka parta zlodeju zarve "policijeeeee" a lidi jsou stronzo. To je v podstate neresitelne a je to extrem. Taky kdyz nekdo nekoho streli pres dvere ve zrejmem domneni, ze to zadna zasahovka neni, tak se to bere v potaz. Ale nechci byt OT.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#18 » stř 7. čer 2017, 20:59

Sysop : Lynx ti to našel i v zákoně. Oni začali mydlit chlapa a on se prohlásil za policistu aby jim dal zřejmě najevo, že právo je na jeho straně. Navíc asi skutečně nechtěl proti nim použít drženou zbraň a doufal, že příslušnost k policii zabere. Když nepomohlo ani to, není mi těch zmetků vůbec líto a je jedině dobře, že budou posuzováni v přísnějších podmínkách.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#19 » stř 7. čer 2017, 21:02

Me jich taky neni lito, ozraly polsky hovada. Jen jsem zminil, ze mne prekvapilo, ze tento princip pouzivany za minule totality prezil do dneska. Je dobre vedet, ze kdyz nekdo jen tak zahulaka, ze je policajt, ze treba nekeca. Mozna. Ja jsem toto nevedel.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#20 » stř 7. čer 2017, 21:02

Ale kdyby po jeho prohlášení, že je policista, hned přestali, tak obviněni z útoku na veřejného činitele nebudou. A není to stejné, protože jen policie se prokazuje zvoláním. No, asi ještě BIS a pár dalších výjimek.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#21 » stř 7. čer 2017, 21:06

Ale toto skutečně není totalitní přežitek. A není to z daleka jen u policistů. I ten tebou zmíněný lékař požívá zvýšenou ochranu svojí osoby, když bude zasahovat v rámci svých povinností a bude napaden. A nebude na sobě muset mít oděv ZZS ale také postačí, když zařve "jsem lékař".

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#22 » stř 7. čer 2017, 21:13

Mě teda zaráží slova pana obhájce
Dva výstřely považuji za neadekvátní. Údajně kvůli bezpečnosti mířil pod nohy. Přitom mohl vystřelit varovný výstřel do vzduchu bez toho, že by někoho ohrozil,“ řekl obhájce obžalovaného Smyraka Vladislav Šinták.

Většina trochu rozumných lidí ví, že střílet v obydlené zástavbě do vzduch je pěkná hovadina.

to Sysop: ven to, že je to jeden z benefitů, co ti mizerně placená,veřejností nedoceněná práce poskytuje. Když už máš za povinost sloužit ikdyž nejsi v práci. Já si pamatuju, jak nám kdys jeden starej praktik na škole říkal: chlapci nemyslete, že služba pro vás končí sundáním čepice z hlavy. Četník je ve službě každý den 24 hodin.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#23 » stř 7. čer 2017, 21:14

Lynx: co mi zabrani zahulakat to taky, ackoli policajt nejsem?

Moje svagrova je doktorka a tu zvysenou ochranu ma POUZE, kdyz jede k pripadu sanitkou, tady kdyz je ve sluzbe.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#24 » stř 7. čer 2017, 21:16

Re: wigum

obhajce je placenej za to, aby kopal do protistrany, i kdyby to byly hovadiny. Horsi je, kdyz se toho chyti soudce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#25 » stř 7. čer 2017, 21:17

Nebrání ti nic. Kromě toho, že to pak bude náležitě oceněno. A s tou lékařkou dnes už podruhé nemáš pravdu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#26 » stř 7. čer 2017, 21:18

Sysop píše:Lynx: co mi zabrani zahulakat to taky, ackoli policajt nejsem?

Jiný zákon. Trestní zákoník pamatuje na přisvojení si pravomoci OVM v § 328. http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni- ... agraf-328/
Sysop píše:Moje svagrova je doktorka a tu zvysenou ochranu ma POUZE, kdyz jede k pripadu sanitkou, tady kdyz je ve sluzbe.

Skoro bych řekl, že máš pravdu. Bohužel.
Naposledy upravil(a) Lynx dne stř 7. čer 2017, 21:18, celkem upraveno 1 x.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#27 » stř 7. čer 2017, 21:18

Tvrdila mi to svagrova asi tak pred tremi lety, kdyz jeste jezdila s rychlou. Neoveroval jsem si to.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#28 » stř 7. čer 2017, 21:21

Je to tam samozřejmě složitější, stejně jako u dalších povolání ale veřejný zájem ochrany tam je.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#29 » stř 7. čer 2017, 21:24

ať klidně policista chráněn i mimo službu, když se za policistu prohlásí,
proč civilista ve stejné situaci má víc jak 60% šanci že skončí ve vazbě?



Piggy
Příspěvky: 1877

Příspěvek#30 » stř 7. čer 2017, 21:38

U Ublížení na zdraví je vyšší sazba mimo jiné při spáchání
"na zdravotnickém pracovníkovi při výkonu zdravotnického zaměstnání nebo povolání směřujícího k záchraně života nebo ochraně zdraví, nebo na jiném, který plnil svoji obdobnou povinnost při ochraně života, zdraví nebo majetku vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona"
čili pokud zachraňuje životy a zdraví, platí ochrana vždy a všude.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů