Výpověď policisty po střelbě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#31 » stř 7. čer 2017, 21:46

Když už tohle téma rozebíráme, "někde" se říká, že stejná ochrana se poskytne tomu, kdo takovým lidem (policistům, záchranářům...) při jejich zásahu pomáhá. Fakt teď nevím, který zákon to může být, resp. mě napadá hned několik, ale procházej to, kdož se nudíš... Nevíte někdo, který zákon to je?



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#32 » stř 7. čer 2017, 21:47

Re: Piggy

Ktery je to § ktereho zakona? Ja jsem prosel aktualni trestni a tam je rec o ochrane prave behem toho vykonu, kde "povolani nebo zamestnani" smerujiciho... atd.

Zrejme mi to svagrova rikala v dobe, kdy neplatila nejaka novelizace. Podle toho, kde jsi to nasel.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#33 » stř 7. čer 2017, 22:03

Myslím že je to v Trestním zákoníku. "Útok na úřední osobu" Maličko vařím z vody protože statnice z trestního práva jsem dělal ještě za platnosti 140/1961. Takže 40/2009 už tak dobře neznam. Tam to bylo v útoku na veřejného činitele, v druhém odstavci.. "stejná ochrana je poskytována i osobám které vystoupí na jejich ochranu" Vzpomínám si, že to bylo i častým námětem klauzurních prací z trestního práva. Jak přijdu domů, podívám se do UZ.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#34 » stř 7. čer 2017, 22:09

Dík za navedení, pro oči už nevidím, přitom jsem koukal kolem :) Kdyby to někoho zajímalo, je to v § 327 TrZ, který říká, že "Ochrana podle § 323 až 326 se poskytuje také osobě, která vystoupila na podporu nebo na ochranu orgánu státní správy, územní samosprávy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci anebo úřední osoby."

Takže až bude bitka, osoba A se prokáže jako policista, osoba B řekne "jo, nechte ho, je to policista" a osoba C se rozhodne zchladit si zlost na osobě B, pak se osoba C může dopustit násilí proti úřední osobě.
Naposledy upravil(a) Lynx dne stř 7. čer 2017, 22:13, celkem upraveno 1 x.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#35 » stř 7. čer 2017, 22:13

Sysop: sorry , ale ženeš to absurdna to je jako kdyby doktor co jde kolem někoho kdo zkolabuje si řekl sem po 24tce mam toho dost nepomáhám protože nemam bílej plášť



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#36 » stř 7. čer 2017, 22:14

Už to mám. Je to $ 327 Trestního zákoníku. "Společná ustanovení" Ochrana je poskytována i osobě která vystoupila na podporu nebo ochranu orgánu statní správy atd...



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#37 » čtv 8. čer 2017, 06:20

Zaujalo někoho jinýho tahle věta v článku?

Paradoxní je, že si muž svého zranění vůbec nevšiml. Že je postřelený, zjistil až na služebně.


Čím to ten policajt střílel?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#38 » čtv 8. čer 2017, 06:40

Více než dvě promile, to je střední až težký stupeň opilosti, takže to mne ani moc nepřekvapilo.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#39 » čtv 8. čer 2017, 07:08

Dobře, ale snad i z ožralých lidí teče krev.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2526

Příspěvek#40 » čtv 8. čer 2017, 07:09

Sysop má asi něco proti policistum, nebo mu bylo ublizeno. Jinak nechapu, jeho argumentaci.

Proste pokud na nekoho utocis (nebo ses ve sporu, protoze te nacapal, jak krades) a on zacne volat, ze je policajt, tak toho nechas. Pokud on bude utocit bez duvodu na tebe i kdyby volal, ze je panbu, tak ho sejmes. Pak se ukaze, co je a neni. Pokud bylo jednání osoby, co volala, ze je policajt, opravnene a on byl skutecne policajt, tak to odseres ty. Pokud nebyl policajt a rval to jen tak a tys nedelal nic protizakoneho, odsere to on.

A holt, pokud bude volat ze je policajt i ikdyž nebude, ty se zaleknes a on ti nabanci, tak smula. To je stejny, jako ze se daj legálně (což me sere) koupit hadry s napisem policie a drban, te zastavi a okrade. Bohuzel i takove pripady se obcas mohou stát. Nu co, svět není ideální.

Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 70

Příspěvek#41 » čtv 8. čer 2017, 07:36

Střílel 9mm browning. Postřelenej měl vypasovaný rifle a po průstřelu nebylo ani vidět, že by krvácel, teprve po sundání kalhot se uvolnila noha a začalo to téct. Kalhoty fungovali jako stahovací obvaz.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#42 » čtv 8. čer 2017, 07:48

Jen posledni prispevek, jinak hospoda.

notobi: spatne jsi to pochopil. Nikde jsem nepsal, ze nekdo nema pomoct.

Blacky: mam osobni zkusenost s clovekem, ktery cerstve absolvoval fizlarnu a velmi rad se prave schovaval za to, ze jemu nikdo nic nemuze, protoze on je policajt furt. Ja jsem si tehdy myslel, ze bohapuste keca. Byl hajzlik neskutecnej, provokoval, stengroval a kdyz uz to vypadalo, ze dostane po cuni, tak zacal vykrikovat, ze on je polda. S oblibou si svuj mindrak resil na diskotekach. Tehdy zrovna nejak byla Havlova amnestie a po te cuni od nejakeho mukla dostal a fest, nakonec toho mukla nenasli, protoze ten krikloun ho nebyl schopen ani poradne popsat.

Mam hodne kamaradu mezi vojaky a policajty, zcela pohodovi kluci, nic proti nim nemam. V tomto konkretnim pripade ale mi prijde byt absurdni, ze tem ozralum prisiji utok na verejneho cinitele, kdyz neni prukazne, ze to vedeli. To, ze ten napadeny to rekl, je fajn, ale oni mu vubec nemuseli rozumet. Ze je to jejich problem mi prijde byt spatne, protoze pak se treba muze stat, ze budu nekde na dovolene treba v Barme, tam mi nejaky Barman v kratasech bude neco vykladat, ja mu houby rozumet a ve finale mne odsoudi za to, ze jsem neuposlechl jeho vyzvy? Ze mne zamachluji, ok. Pokuta, ok. Ale ambasador by mne z toho snad mel vysekat, protoze nelze tvrdit, ze jsem vedome neuposlechl vyzvy, ktere jsem nerozumel od nekoho, kdo ani vzdalene nepripominal poldu.

Ti Psonci by meli dostat tresty za nasili, o tom zadna. Taky toho meli nechat, kdyz napadeny vystrelil, tohle funguje vsude na svete. Ale ze jim neco cesky vykladal v tricku a dzinach? Psonek tomu mohl rozumet, ze dotycny PCR zavola, ne ze policajt je. Proto nad tim kroutim hlavou.

Nicmene je mozne, ze byli obvineni, ale nebudou za tuto drobnost potrestani. Dostanou to plnotucne za ten zbytek a to by bylo jen dobre. To je cele, o cem jsem psal. Za totace by sel sedet i hluchy, kdyby ve strkanici predseda partaje rekl, ze je predseda partaje.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#43 » čtv 8. čer 2017, 08:04

Tohle už nemá s původním příspěvkem nic společného. Zamykám.



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#44 » čtv 8. čer 2017, 08:24

Sysop: jen poznamka k tomu, zda tomu napadenemu rozumeli, kdyz se oznacil za policistu - i kdyby mu nerozumeli, tak nepredpokladam, ze na uzemi ČR ma policista za povinnost kricet, ze je policista, v jinem jazyce, nez ceskem, neb tento jazyk je u nas dosud jedinym urednim jazykem, ne? Akceptaci slovenstiny pomijim. Cili z hlediska nasich zakonu svou povinnost splnil, jestlize se cela udalost sebehla, kterak jim byla vylicena. To, ze mu opili Polaci nerozumeli, by mel byt jejich problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů