Střelba při přepadení prodejny zbraní v centru Prahy

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#46 » čtv 27. črc 2017, 11:21

OT: Jsou k dispozici čísla k těm tvrzením, že skryté nošení je výhoda oproti open carry a že by pak stouply pokusy o krádež zbraně? Třeba z US států kde open carry mají? Nebo je to plácnutí do větru stylem "mám dojem..."?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#47 » čtv 27. črc 2017, 11:53

kolombo píše:Mimochodem, kromě odkazovaného článečku z MFDnes je tam ještě jedna stránka, kde čtenářům vysvětlují, jak se tento případ zcela vymyká tomu, co nastane při běžném přepadení a že paní střílí lépe něž většina Policistů a že ostatní majitelé zbraní by to prostě zvládnout nemohli.

Máš někde odkaz? Celkem by mě to zajímalo. Díky.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#48 » čtv 27. črc 2017, 11:58

Na FB stránce LEXu ten článek odkazovali...

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#49 » čtv 27. črc 2017, 12:04

stope píše:OT: Jsou k dispozici čísla k těm tvrzením, že skryté nošení je výhoda oproti open carry a že by pak stouply pokusy o krádež zbraně? Třeba z US států kde open carry mají? Nebo je to plácnutí do větru stylem "mám dojem..."?

Ona by ta čísla stoupla, to je bez debat. Protože v současné době je těch pokusů cca 0, tak i jeden je nárůst.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#50 » čtv 27. črc 2017, 12:42

"Open carry" si nechte do jiného vlákna, zde pouze k dané události.



elbandito
Příspěvky: 10

Příspěvek#51 » čtv 27. črc 2017, 14:08

DJ Die píše:
kolombo píše:Mimochodem, kromě odkazovaného článečku z MFDnes je tam ještě jedna stránka, kde čtenářům vysvětlují, jak se tento případ zcela vymyká tomu, co nastane při běžném přepadení a že paní střílí lépe něž většina Policistů a že ostatní majitelé zbraní by to prostě zvládnout nemohli.

Máš někde odkaz? Celkem by mě to zajímalo. Díky.


Bylo to v tištěné MFDnes. Snad je to čitelný:
IMG_20170727_145355.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#52 » čtv 27. črc 2017, 14:25

Docela by mě zajímalo, proč je tam napsané "Život za výstřel"? Když už, tak střelbou byly zachráněny bezprostředně dva životy (ale pravda je, že byly dva). Jestli se jedná o život mrtvého kriminálníka, tak je to od novinářů dost hnusné.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#53 » čtv 27. črc 2017, 14:50

Na Lexu "Život za výstřel" publikovali.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#54 » pát 28. črc 2017, 06:39




Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#55 » pát 28. črc 2017, 07:12

Nemám vůbec žádné námitky proti střelkyni, naopak jen respekt za perfektní provedení, ale tohle se mi fakt nelíbí. Politici si teď na tom případě budou leda přihřívat polívčičku ... Kdyby to byl případ zastavení nějakého "šíleného terorstřelce", tak nenamítnu půl slova, neb to by bylo i na státní vyznamenání. Loupežných přepadení je v ČR v průměru 4 denně (zdroj ČT), a to že jedno skončilo pro agresora špatně, není důvod k politické exhibici. Proč se nikdo nepostaví za chomutovského střelce??? (jasně, tam to je hodně na hraně). Ještě mě napadá, že kdyby se to stalo na malým městě, tak by to ocenění bylo pro mě možná méně kontroverzní (přece jen v Praze je ta "komunální" politika o hodně velké moci).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#56 » pát 28. črc 2017, 07:31

No, že se na tom svezou politici mi taky není příjemné, ale na druhou stranu - pokud to přispěje ke zlepšení vnímání střelecké veřejnosti a zbraní vůbec, je to jen v náš prospěch. Je to i signál soudcům atd., jak jsou věci vnímány.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#57 » pát 28. črc 2017, 07:52

Pravda! Souhlas. To je ta druhá strana mince a ty jsou všude :)



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#58 » pát 28. črc 2017, 07:59

nechci být OT, ale ona nezabránila přepadení - ona zastavila vraždu ukončenou ve stádiu pokusu a takových jsou v ČR jen 2 týdně

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#59 » pát 28. črc 2017, 11:05

peggy píše:No, že se na tom svezou politici mi taky není příjemné, ale na druhou stranu - pokud to přispěje ke zlepšení vnímání střelecké veřejnosti a zbraní vůbec, je to jen v náš prospěch. Je to i signál soudcům atd., jak jsou věci vnímány.

Souhlasím. Za mě klidně ať toho využiji a zviditelnění se. Bude to v náš prospěch



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#60 » pát 28. črc 2017, 12:01


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů