Neadekvátní přístup ze strany PČR se zbraní v ruce?

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#76 » ned 8. říj 2017, 06:46

Pokud jsi četl mé příspěvky v celém vlákně, nechápu proč hovoříš o nějaké hysterii a nemožnosti se shodnout. Každý lump je odsouzeným až po vynesení verdiktu odpovídajícím subjektem. Proč by to u policisty mělo být jinak?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#77 » ned 8. říj 2017, 07:12

Nechápu, proč mluvíš o "jinak". On tu někdo požaduje okamžitý trest bez vyšetřování? Já tedy ne. Můj názor (opakuji: názor) je, že už jen za to, co je vidět na videu (bez omáčky, výmluv typu "ve zpětném zrcátku jsme viděli, jak sahá pro zbraň"...) by měli opustit řady policie nebo jít aspoň šlapat chodník - nejlépe pod kuratelou. Postavení mimo službu do vyšetření případu by mělo být automatické - to není trest, ale preventivní opatření. Jsou tací sprostí podezřelí, kteří sedí ve vazbě, dokud se neprokáže jejich (ne)vina. To je taky Lynč?
Udělej si takový test: odpověz si sám na otázku, jestli chceš (jako občan, ne jako policajt), aby takoví exoti byli u policie. A máš jasno.
Jinak zbytečná polemika - tady opravdu nemůže nastat shoda.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#78 » ned 8. říj 2017, 07:18

Já celý případ a všechny okolnosti neznám. Názor je jedna věc a zákon věc druhá. Věřím, že jejich nadřízení jednají dle zákona. Postavení mimo službu se děje většinou jen při podezření ze spáchání trestného činu. Třeba ho v tomto jednání někdo vidí. Co chceme je něco jiného než co můžeme.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#79 » ned 8. říj 2017, 08:05

Mohl by tu ty sprostaky admin umravnit treba banem na par dni? Takove vyjadrovani nema uroven, co by na to rekla verejnost treba. Jde mi o to, ze kdyz PCR nevymeruje vsem stejnym metrem, tak alespon at tady tomu tak je. Dekuji.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#80 » ned 8. říj 2017, 08:10

Honzajan: nečetl jsem celou diskusi - můžeš prosím hodit odkaz na konkrétní vulgarismy, zasluhující ban? Vyhvězdičkované citace policejních gentlemanů nepočítám. Díky.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#81 » ned 8. říj 2017, 09:09

Sloužil, jsem velmi dlouho venku a ted jsem v Kanclu a to co se děje poslední roky, tak rovnou říkám.... jsem rád, že nemusím nosit uniformu protože by mne hanba fackovala. K policii ,se dostává neskutečný odpad, protože schopní lidí jsou odrazeni zdlouhavým a totálně nesmyslným martiriem a platem.
Začalo to černýma brejlema a vousama jak ZZ-top, přes aroganci a nevychovanost a tohle je výsledek. Jestli chce někdo zachránit to co z dobrého jména policie zbylo ,pokud zbylo tak je vyhoděj a zdurazněj pro všechny že výsluhový příspěvek PAPA... Toto je nepřijatelné----



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#82 » ned 8. říj 2017, 09:34

(1) Příslušník musí být propuštěn, jestliže

d) porušil služební slib tím, že se dopustil zavrženíhodného jednání, které má znaky trestného činu a je způsobilé ohrozit dobrou pověst bezpečnostního sboru,

služební slib zřejmě porušili, zavrženíhodného jednání se dopustili-jestli má znaky TČ se dá těžko říct(každopádně stačí mít znaky TČ, nemusí to být ukončeno uznání vinným z TČ), ohrozili dobrou pověst sboru-rozhodně ano.
Je před volbami-záleží moc na tom, jak se to bude chtít řešit radikálně....a samozřejmě na služebním funkcionáři s kázeňskou pravomocí...

Já jsem toto ustanovení v praxi použít viděl, za hrubou nedbalost (blbou a závažnou), ale nedbalost a příslušník byl propuštěn bez nároku.... :-(



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#83 » ned 8. říj 2017, 17:22

Dneska se mi přihodilo něco podobného, ne tak razantního ale i tak to naštve.
Jedu Blankou, u výjezdu u Malovanky je vždycky padesátka. Jedu padesát. Zezadu se lepí nějaký trouba a bliká. Po vjezdu do tunelu jedu 70, tam je povolená. Když je místo zalezu do pravého pruhu. Zoufalec za mnou mě předjede a vybrzdíl, a ještě u toho zapnul výstražný světla (blinkry). Asi chtěl abych v tunelu zastavil!!
Abych mě někdo nenabořil tak jsem ho objel levým pruhem. Pak se zařadil za mně a držel se mě než jsem vyjel z tunelu a při první příležitosti zase zasel před mě a znova vybrdzdil. Než aby se s ním honil tak jsem volal 112. Chtěl jsem po operátorce jeti to auto je policejní když z neoznačeného auta leze týpek s pípem policie na rukávu. Operátorka drobet mlžila a když jsem se natvrdo zeptal jestli to tedy není policejní tak řekla že mě přepojí na policii. Nakonec jsme se domluvili že pošle nějakou hlídku.
Hlídka dorazila, týpek ukázal nějakou placku, něco jim řekl a zmizel. Hlídka byla v pohodě, dali mi dýchnout a pak jsme si povídali jak to vlastně bylo. Z hlídky vypadlo že mě ten zoufalec zastavil že prý jsem záměrně zdržoval provoz, prý jsem jsem jel dvacítkou. Policista z hlídky byl zjevně inteligentnější, řekl že to jsou dvě verze a z jeho pohledu jsem nic neprovedl.
Pak mi ještě volal policista z nějakého operačního střediska a znova se ptal na to samé. Ten zoufalec vybrždovač musel být tak vykulený z toho co jsem mu řekl, že jim to popsal všechno nějak obráceně.

Ale v Blance jsou kamery snad po 100 metrech. Neplatím daně aby si na mě kdejaký zoufalec mastil ego.
Navíc si myslím že nejel v neoznačeném služebním autě policie a nebyl ve službě, protože jel sám a na sebe sám vykecal neměl v autě kameru. To asi všechny policejní auta standardně mají.

Takže jdu psát žádost o prošetření.

A ten frajírek jel v černé (nebo tmavě hnědé) Octavii a spz 8A9 ..... Jestli ho potkáte tak bacha, je to vybržďovač.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#84 » ned 8. říj 2017, 18:32

K tomuhle 112 opravdu není. Když máš problém s policií volej 158.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#85 » ned 8. říj 2017, 19:11

Ve stresu volám to na co si vzpomenu. Je to snad IZS ne?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#86 » ned 8. říj 2017, 19:15

ppindian, to je nějáké divné? Moc to nechápu on tě zastavil nebo co? Mluvil jsi s ním nebo dojela hlídka? Měl na rameni pásku? Nebo co ? Jinak je to jasný... Mohl jsi to s tou hlídkou řešit.... takže moc nechápu proč to píšeš tady.... Oni se s tím zabejvat nebudou pokud to nebudeš chtít řešit....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#87 » ned 8. říj 2017, 19:21

Jenže na 112 sedí většinou hasič. Navíc má pod sebou velkou oblast, kterou většinou moc nezná. Bohužel jsem snad ještě nezažil aby z linky 112 došla relevantní informace, se kterou by šlo pracovat bez dalších zjištění a upřesnění.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#88 » ned 8. říj 2017, 19:36

Pavluso píše:ppindian, to je nějáké divné? Moc to nechápu on tě zastavil nebo co? Mluvil jsi s ním nebo dojela hlídka? Měl na rameni pásku? Nebo co ? Jinak je to jasný... Mohl jsi to s tou hlídkou řešit.... takže moc nechápu proč to píšeš tady.... Oni se s tím zabejvat nebudou pokud to nebudeš chtít řešit....

No, připadalo mi divné že mě napřed někdo chce vybrzdit v tunelu, pak za mnou jede pres celou Prahu a nakonec mě zablokuje, v neoznačeném autě. A zřejmě to policajt byl podle toho jak se k měnu chovala hlídka. Myslím že policajt, kdyby mě chtěl zastavit v tunelu, tak by měl použít běžnou signalizaci, a ne mi vlítnout před auto.
Naštěstí hlídka byly profíci a neměli potřebu předvádět jaký jsou borci, jako ten hlupáček v autě. A takový kecy že mě zastavil protože jsem jel v tuneli dvacítkou ... policajt který si vymýšlí aby mohl obviňovat, to mi docela vadí. ¨
Každopádně pozor na černou Octavii kombi s spz začínající 8A9 .

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » pon 9. říj 2017, 06:11

Říkal jsem si, kdy se k těm dvěma gaunerům pod přísahou vysemení DF. Vzhledem ke kalibru kauzy bych čekal, že se rozvášní o něco víc.
http://dfens-cz.com/kurva-ty-kundo-policie-plzen/



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#90 » pon 9. říj 2017, 17:22

Přečetl jsem celé vlákno, video viděl. Kdyby se takhle choval s pistolí civil, všichni by tu okamžitě navrhli ať mu seberou ZP. Kdyby to bylo opačně a policejti seděli v tom autě s kamerou a civil na ně vyběhl s bouchačkou tak ho hned zastřelí. Pokud ne tak by ho určitě vzali do vazby a pak na dlouho zavřeli. Takže nechápu jak může někdo psát že vyhození od PČR je lynč a presumpce neviny a podobný sr...ky.
To Marinakus: normálně tu míváš velice kvalitní a hodnotné příspěvky, ale v tomhle vláknu opravdu nejsi soudný. Sorry.
Chtěl bych vidět jak se ti dva chovají k podezřelému, když takhle se chovají v tak banální situaci. To musí být mazec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů