Další magor s plynovkou

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1461

Příspěvek#1 » úte 12. pro 2017, 13:58
Niaz
Příspěvky: 135

Příspěvek#2 » úte 12. pro 2017, 14:38

Magor měl štěstí, že nikdo z přítomných nenosil ostrou. Plynovku od ostré nejde poznat a osobně bych střelbu vyhodnotil jako život ohrožující.mikymoto
Příspěvky: 1253

Příspěvek#3 » úte 12. pro 2017, 15:58

Mám to pochybné štěstí znát dopravní situaci v Mejtě. Pro neznalé se jedná o oblíbený koncept města rozděleného na dvě části hlavní silnicí. Provoz je skutečně hustý jak mlha u Rákosníčka a není výjimkou, že ve špici auta stojí v koloně dlouhé i kilometr.
Na celou délku města jsou pouze 4 místa, kde lze bezpečně přejít na druhou stranu:
- světelná křižovatka a přechod u bazénu - od sebe cca 160 m
- podchod u Nekláku a u Gymplu

Všechny ostatní místa k přecházení na délce cca 1,6 km jsou bez světel - včetně toho, kde se tato událost stala (toto místo je konkrétně hodně debilní). Systém dopravy je následující - všichni jedou nalepený jeden na druhým (hlavně nepustit nikoho z vedlejší) po hlavní dokud je nezastaví červená (někteří jedou dál i na červenou). Po bliknutí oranžové se honem rozjíždějí aby stihli druhou zelenou na druhých (a posledních) světlech. Aby se pak dále ploužili v koloně na konci města, kde začínají amatérské závody o předjetí řady kamionů. Šanci na přecházení mají jen ti dostatečně otrlí na to, aby vlezli do některé z mála mezírek a doslova si vynutili přejití na druhou stranu. Z řidičů pouští skutečně jen málokdo.

Proč to vlastně píšu. Není tu den bez nějakého excesu, neb lidem prostě tečou nervy. Každá kravina pak už jen funguje jako katalyzátor pro spektakulární vyvrcholení potlačovaných emocí. Buďme rádi, že šlo "jen" o blba s plynovkou. ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2198

Příspěvek#4 » úte 12. pro 2017, 16:19

Nezhorsila se ještě víc situace s kolonami od doby, kdy u shell postavili ten rondel, kdy před ním tam byla obyčejná křižovatka s několika vlastními odbocovacimi a pripojovacimi pruhy, které pomáhaly pretnout nebo napojit se na hlavní ?JardaB
Příspěvky: 1114

Příspěvek#5 » úte 12. pro 2017, 17:59

Dovolim si citovat příspěvek z diskuse - nemohlo to byt tak a pak by strelba byla i celkem pochopitelna?

Celý příběh má podivné, až podezřelé trhliny. Komu byla střelba z poplašňáku "do vzduchu" určena? Chodcům? Kdo volal policii, chodci? Jak to, že je potom policie nezná? A kam vlastně ti chodci zmizeli? I ten scénář děje na přechodu je podivný. Nebyl to náhodou pokus jisté skupiny obyvatel o výdělečný proces na úkor řidiče? Pak by to toho ta střelba (při obraně napadeného řidiče) a následné "zmizení" chodců naprosto zapadaly.mikymoto
Příspěvky: 1253

Příspěvek#6 » úte 12. pro 2017, 18:28

audis píše:Nezhorsila se ještě víc situace s kolonami od doby, kdy u shell postavili ten rondel, kdy před ním tam byla obyčejná křižovatka s několika vlastními odbocovacimi a pripojovacimi pruhy, které pomáhaly pretnout nebo napojit se na hlavní ?


Ač jsem tomu moc šancí nedával, tak kruháč pomohl plynulosti a bezpečnosti. Dříve byl téměř bez šance odbočit od Shellky doleva směrem na Litomyšl, teď už je to mnohem lepší (nějaká skulina mezi vozidly na kruháči se dycky najde). Sekundární efekt je ten, že díky kruháči závodníci od Litomyšle musí přibrzdit a za kruháčem už udržují +- 50 km/h, což dává šanci na přecházení na nejbližším místě (kde dřív většina lítala i přes 70). Současně to samozřejmě "pomáhá" v případě hodně husté dopravy ke tvorbě kolony. Každopádně průchodnost kruháče je mnohem větší a plynulejší než světelné křižovatky ve městě, která zastaví vše klidně až k tomu kruháči.

Blbé je, že někteří řidiči nepochopili, že i když má kruháč na jedné polovině 2 pruhy, tak stejně platí nutnost dát přednost tomu, kdo na kruháči jede. Někteří dost debilně pochopili ten druhý pruh jako připojovací bez nutnosti dávat přednost a tak to tam občas připomíná carmagedon. Mě už jeden šíšula napálil zadek auta, pač prej ten pruh měl vyhrazenej pro průjezd (sem absolutně nechápal jeho myšlenkové pochody). Vodorovná plná čára, vodorovnej trojúhleník ani svislej trojúhelník prej neznamená nic oproti pikrogramu průjezdu kruháčem.

ad JardaB
S ohledem na minimum informací těžko hodnotit, co se tam stalo - vypovídali evidentně jen řidiči, zatímco pejskaři vzali čáru (asi věděli proč). Asi bych počkal až na oficiální verzi, která bude vycházet z výpovědí těch, co tam počkali na PaChy.SansLogique
Příspěvky: 1042

Příspěvek#7 » úte 12. pro 2017, 18:54

Mně na tom neskutečně s... ten titulek. Za to by ti "novináři" měli dostávat přes držku.Niaz
Příspěvky: 135

Příspěvek#8 » úte 12. pro 2017, 18:58

Hromadná hádka mezi řidiči a chodci na přechodu vyvrcholila střelbou


Co je na něm špatně nebo nepravda?mikymoto
Příspěvky: 1253

Příspěvek#9 » úte 12. pro 2017, 19:41

Špatně je navádějící-zavádějící titulek. Při přečtení v člověku hrkne, že je tu další Uherskej Brod - až teprve ve článku se dozvíš, že se vlastně nic nestalo (kromě zastaveného provozu) a že si tam někdo ze samotné radosti zastřílel do vzduchu plynovkou.

Ti rozumní pochopí a neřeší - ti navedení budou dneska večer U Pinkasů nadávat na ty magory, co chtěj vyzbrojovat všecky - dyk se to dneska na dálným východě na přechodu všecko postřílelo! Že je to Déčko bez zbrojáku na občanku už tak nějak zapadne.Niaz
Příspěvky: 135

Příspěvek#10 » úte 12. pro 2017, 21:05

Já tam vidím přesně popsanou situaci. Nadpis má být krátký a zaujmout pro přečtení článku.

Nijak to nezavání dalším Brodem, to by v nadpisu měli místo pro počet obětí. Jasně, nepíší tam nic o tom, že se jednalo o plynovku, ale to by tam mohli napsat rovnou celý článek. Plynovku máš zmíněnou poté hned v úvodu. Přestaňte hledat duchy, tam kde nejsou.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 327

Příspěvek#11 » stř 13. pro 2017, 12:15

NIaz: tak to jsi asi osamocen kdo nevidí manipulativně napsaný titulek. Ostatně většina si přečte titulek a víc je nezajímá. A že presstituti se snaží jít proti zbraním kdekoliv a kdykoliv je věc, která je asi všem jasná.. bráníš svůj stav Niazi?mikymoto
Příspěvky: 1253

Příspěvek#12 » stř 13. pro 2017, 13:57

Tak malá vsuvka - je to tedy jedna paní povídala (Ti co mi to říkali u toho sami přímo nebyli), ale údajně k pokusu o přejití došlo mimo vyznačený přechod. Což je v tom úseku bohužel dost běžné. A střílející údajně střelbou rozháněl začínající rvačku. Jak dobrej nápad to byl (asi neeee) a jestli se to tak opravdu stalo budeme muset počkat.pavelg
Příspěvky: 2320

Příspěvek#13 » stř 13. pro 2017, 14:39

Niaz píše:
Hromadná hádka mezi řidiči a chodci na přechodu vyvrcholila střelbou


Co je na něm špatně nebo nepravda?


Špatně je ta střelba, ale není to tak úplně vina redaktora. Čeština je v tomto trochu nešikovná. Za střelbu označujeme jak vypouštění např. šípů z luku, kamení z praku, tak i střel z pistole. Střílí se ze střelných zbraní - potud je to logické, protože z nich vyletují střely.
Když ale žádnou střelu nevypustíme, ale jen vyloudíme zvuk, který skutečnou střelbu jinak doprovází, označujeme to taky za střelbu, když jde o palnou zbraň. Brnkání na tětivu luku nikdo za střelbu označovat nebude.

Takže v novinách pak poměrně často čteme o střelbě na ulici, přitom ale žádné střely nelítají, jen to tam práská jak u Verdunu.
Jasně, všichni chápeme, o co jde, jen prostě mám dojem, že novináři to implicitní zaměňování funkční palné zbraně za vyluzovač akustických efektů podporují tak nějak cíleně.
A samozřejmě to podporuje ten fakt, že plynovky jsou vzhledem ke svému tvaru považovány za zbraně - jsou to věrné imitace těch skutečně palných.

Řešením by byla jedině kázeň autorů, aby rozlišovali mezi hračkou, plynovkou a skutečnou palnou zbraní. Problém je, že i kdyby neměli v úmyslu nějak poškozovat obraz střelců, tak stejně to napíší tak, aby přitáhli pozornost a tu přitáhnou "střelbou", která na první pohled vzbudí dojem skutečné střelby s projektily.Niaz
Příspěvky: 135

Příspěvek#14 » stř 13. pro 2017, 17:46

Plynovka není megafon a lítá toho z ní víc, než jen zvuk. Ale jinak souhlas, bohužel ale v češtině žádný vhodnější výraz pro střílení plynovkou není. Titulek je tedy správně.

DanielX: Svůj stav? Myslíš jako jestli jsem novinář, či nějaký jiný pisálek? K tvojí smůle nejsem. ;)

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 321

Příspěvek#15 » stř 13. pro 2017, 19:33

Si nejsem úplně jistý tím, že z expanzních zbraní nelétají střely.

Zákon o zbraních, příloha 1, Vymezení zbraní a střeliva. část II odst. 6 píše: Hromadná střela - těleso nebo látka ve skupenství tuhém, kapalném nebo plynném, určená k zasažení cíle nebo vyvolání jiného efektu, která se po opuštění hlavně rozdělí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti