Pejskař napomenul v Praze muže s dětmi kvůli petardám, ten po něm vystřelil

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1 » stř 27. pro 2017, 17:33

https://www.novinky.cz/krimi/458922-pejskar-napomenul-v-praze-muze-s-detmi-kvuli-petardam-ten-po-nem-vystrelil.html

Bozi vědí jak to bylo, ale jestli po něm skutečně "jen tak" prásknul tím Rugerem co je na fotce, je to další podpásovka pro slušné legální držitele zbraní. U těchto příběhů ale většinou jaksi chybí konec, alespoň jsem nějak nepostřehl závěr údajného vyhrožování zbraní starším řidičem dodávky mladšímu, kterého měl před tím vybržďovat.
Naposledy upravil(a) ren dne stř 27. pro 2017, 17:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » stř 27. pro 2017, 19:05

vtipné poznámky a fantastické scénáře smazané, jestli má někdo informace k případu tak sem s nimi.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » stř 27. pro 2017, 19:39

Bez dalších informací těžko určit, co se opravdu stalo. Ale téměř jisté je, že na počátku incidentu byl přestupek střelce. Vyhláška v Praze zakazuje bez povolení odpalovat pyrotechniku mimo 31.12. a 1.1. Existuje několik málo míst, kde je to povoleno, ale zmiňovaný park mezi ně nejspíše nepatří.
Pokud se pejskař ohradil, byl tedy v právu. Samozřejmě je možné že to s reakcí přehnal a střelce ohrožoval, ale i kdyby se jednalo o nutnou obranu, což v tomto případě nepovažuji za příliš pravděpodobné, střelec není úplně "čistý".

ren: na uzavření vybrždovacího případu je asi brzy. I střelba v Opletalově ulici, což byl případ, který vypadal poměrně jasně, byla jako nutná obrana uzavřena až za několik měsíců.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#4 » stř 27. pro 2017, 21:50

No, asi se cítil hodně ohrožen :-(

"Hlídka u něj kromě pistole ráže 9 mm našla teleskopický obušek, slzotvorný prostředek, nůž a nůž typu motýlek. "

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 27. pro 2017, 21:52

Pánové, prosím co kdyby jste respektovali moderátora a psali fakta a ne subjetivní soudy na základě subjektivního článku na novinky.cz, kde jsou označeni podezřelí i když vyšetřování ani nezačalo a dle fotky evidentní multitool je nůž typu motýlek...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#6 » stř 27. pro 2017, 22:49

No podezřelý je při prověřování, při vyšetřování (po vydání usnesení o zahájení tr. stíhání) je to obviněný, po přečtení obžaloby (návrhu na potrestání) obžalovaný a pak nevinný nebo odsouzený... :angel:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » čtv 28. pro 2017, 08:38

Opět vyčištěno, nepoučitelní odměněni.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#8 » čtv 28. pro 2017, 11:37

Mame nejake blizsi informace jak se to opravdu odehralo? To jak to je zverejneno na novinkach mi nesedi.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 28. pro 2017, 13:15

"Policie událost prošetřuje pro podezření z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. „Už nyní je zřejmé, že držitel zbraně nepoužil legálně drženou pistoli přímo proti druhému aktérovi. Pokud by tak učinil, byla by tato událost kvalifikována jinak,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan."

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#10 » čtv 28. pro 2017, 13:24


Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#11 » čtv 28. pro 2017, 18:00

juraj1 píše:Mame nejake blizsi informace jak se to opravdu odehralo? To jak to je zverejneno na novinkach mi nesedi.

Mě by zajímalo kdyby někdo věděl co to bylo za psa a zda byl venčen na vodítku nebo na volno.
Jinak žádné info k tomu nikde není :cry:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#12 » čtv 28. pro 2017, 18:12

Mělo to být štěně beagla, bez záruky.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#13 » čtv 28. pro 2017, 18:53

Četl jsem v nějaký diskuzi, že to jsou údajně sousedi a prej tu petardu hodil schválně, když byl s tím psem blízko. Ale to je fakt agentura JPP.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#14 » čtv 28. pro 2017, 21:04

Nemyslím si, že se jedná o nůž typu motýlek... pokud u sebe mám kudlu (ESEE-4) nebudu tahat kudlu motýlek.. Myslím, že to je něco na způsob Leathermana...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » čtv 28. pro 2017, 21:20

To uz psal mcfly :-)
Kdo tohle dokaze oznacit za motylka, asi nikdy nepochopim

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů