Koronavirus a situace v ČR

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
DZimmy

Příspěvek#1 » úte 17. bře 2020, 20:35

Zdravím kolegy!
Vím, že je toho všude kolem až až, ale stejně bych rád vlákno, kde se k tomu lidé vyjádří. Hodně je tu propírané vlákno "Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti" a tohle je doufejme tomu nejbližší stav, ke kterému se kdy dostaneme.
Nechci to zlehčovat a nebo tady prudit s tím, co je všude kolem, ale situace je vskutku zajímavá.
Proč to zakládám? Zajímaly by mě vaše zkušenosti s opatřeními, které nyní probíhají.
Mám totiž dojem, že tohle je stav na který se bude ještě dlouho "vzpomínat".

Pojďte do mě!
DZimmy

Letec 12

Příspěvek#2 » úte 17. bře 2020, 20:48

Až do příští krize..
Poznatek ze zasažené oblasti Uničovsko-Litovelské. Do oblasti lze dovážet osobně zboží, jídlo i léky. Ven nic. Dovezeš to na hranici, vyložíš na zem, nebo do kufru policejního auta, odejdeš a přijde si pro to člověk v karanténě, odebere si to a jede domů. Policie při tom asistuje zpovzdálí..

DZimmy

Příspěvek#3 » úte 17. bře 2020, 20:53

Řekl bych, že všichni doufáme, že další takovou krizi minimálně nezažijeme.

Tušíš jak moc je to celé obšancované?
Slyšel jsem, že Litovel nakazili dva manželské páry. Vrátili se z Itálie a vybodli se na karanténu. Prý se tam obecně ví, kdo to byl. Nechtěl bych být na jejich místě.

kk

Příspěvek#4 » úte 17. bře 2020, 21:16

Jestli tot ak je s temi pary, tak na deb*la narazis vsude, a nejake lyncovani by se dalo i cekat. Nedejboze jeslti nekdo umre na to tam...

kk

Příspěvek#5 » úte 17. bře 2020, 21:18

Jinak nevim kam jinam to dat, takze to hodim sem, prislo mi dneska mailem:

Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Vážený pane, vážená paní,

z důvodu šíření nákazy virem SARS-COVID-19 („koronavirus“) byl v České republice nařízen nouzový stav podle § 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb. Vláda průběžně nařizuje opatření směřující k omezení šíření nákazy, a to zejména prostřednictvím snížení četnosti fyzických kontaktů mezi obyvatelstvem.

Jedním z vládních opatření je omezení činnosti správních orgánů, včetně omezení osobního kontaktu zaměstnanců s adresáty veřejné správy na nezbytně nutnou úroveň. Úkony podle zákona o zbraních nepatří mezi neodkladné úřední záležitosti a proto, až na výjimky, budou podání podle zákona o zbraních vyřizována až po ukončení nouzového stavu. Vzhledem k povaze přijatých opatření, bude možné u všech lhůt podle zákona o zbraních prominout jejich zmeškání podle § 41 odst. 1 správního řádu.

Bližší informace o omezení provozu příslušných pracovišť služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a některá doporučení k postupu pro vyřizování neodkladných záležitostí naleznete na https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx.

Na tento e-mail neodpovídejte!

E-mail byl rozeslán automatem na E-MAILOVÉ ADRESY VEDENÉ V informačním SYSTÉMU CENTRÁLNÍ REGISTR ZBRANÍ.

Policejní prezidium České republiky

Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál

DZimmy

Příspěvek#6 » úte 17. bře 2020, 21:21

@kk: Co se týče těch deb*lů. Já si říkám, že je spíš problém ve společnosti, které se obecně zajímá víc o peníze než o zdraví. Třeba se jen báli o zaměstnání. V žádným případě se jich ale nezastávám.

K emailu už někdo vlákno založil. viewtopic.php?f=33&t=12151&p=214046#p214046
Ale hodí se to i sem.

Letec 12

Příspěvek#7 » úte 17. bře 2020, 21:26

Je to obšancované snad dostatečně, během včerejška hlídky ještě posilovaly, protože pár "chytrých" chtělo prorazit po polní cestě.. Fotka toho člověka už koluje po FB. Je to prý poměrně známý místní podnikatel co rychle zbohatl a dává to dost okatě najevo. Své "oblíbence" si teď po okolí jistě našel.. Po návratu se chlubili, jak se jich žádná karanténa netýká a jsou to lidi docela aktivní, takže těch fanoušků co nakazili je fakt hodně.. (masáže, restaurace, oslavy, návštěvy přátel, dětské kroužky...)

pavelg

Příspěvek#8 » úte 17. bře 2020, 21:53

Ti, co to dotahli, maji tuseni od koho a jak to chytili? A sami jsou nemocni nebo bezpriznakovi?

Letec 12

Příspěvek#9 » úte 17. bře 2020, 22:00

Chytili to v Itálii na lyžích. Bez příznaků je člověk jen prvních pár dnů a nebo bacilonosič. Pokud byla dvojice na sjezdovce týden-10 dnů, tak to asi nechytla poslední den v poledne, ale dříve a po návratu už museli cítit, že to není ono. Nechci se pouštět do drbů, skazky jdou různé a nejsou vůbec pěkné.

pavelg

Příspěvek#10 » úte 17. bře 2020, 22:03

Mne jde o to, jestli u nich nemoc propukla nebo jsou jen bezpriznakovi prenaseci.
Nijak je nechci soudit, jen mi jde o ten mechanusmus jak to chytili oni, jestli vedi a jak to predali dal.

Letec 12

Příspěvek#11 » úte 17. bře 2020, 22:16

Jak píšu výše, předávali to osobním kontaktem kudy chodili tudy trousili.. Lékařskou péči vyhledali až jim o týden později začalo být fakt zle. Ještě zašli osobně k lékaři do ordinace... a teď jsou v karanténě... a s nimi dalších 24 000 lidí. Karanténa Olomouce byla zatím odložena.

Indian

Příspěvek#12 » úte 17. bře 2020, 22:48

Zajímalo by mne, co kdyby tyhle blbečky někdo z těch nakažených kvůli jejich bezohlednosti zažaloval o náhradu ušlé mzdy, možná i poškozeného zdraví a psychické újmy celé rodiny. Muselo jim být jasné, že byli v nakažené oblasti, všude se o tom mluvilo, ale oni nedbali na nic a na nikoho.

MojeTikka

Příspěvek#13 » stř 18. bře 2020, 00:10

Hele, ono to neni az tak uplne jednoduchy. Ano, v pripade vyletnika, ktery vedome a DOBROVOLNE jede do zamorene oblasti a nasledne nenastoupi NUCENOU karantenu, jde jednoznacne o bezohlednost a minimalne o presdrzku.

Ale, mas tady 50000 pendleru, kteri nemohou proste do prace nejit. Jo, vyplacaji nejakou dovolenou, ostatne treba ted potrebuji hlidat deti a co pak? Nenastoupit do prace a tedy hrubym zpusobem porusit pracovni smlouvu? Proc, kdyz nase vlada toto podporuje? Proc by pendler mel praci sabotovat, kdyz clovek pracujici v Cesku nemusi a pritom v te praci klidne uz mohou byt nakazeni lide?

Kdyby vlada zasperovala hranice, pak by byl pendler z obliga. Stacilo naridit pendlerum karantenu a byli by z hlediska zakona nemocni, coz v pripade Nemecka je 100% plat. Jasne, zrejme by to skoncilo nekde u mezinarodniho soudu. Pokud by nase vlada prokazala opravnenost, pak by byla z obliga a nemecka firma by zrejme dostala kompenzaci od vlastni vlady.

Takhle? Nic. Denne 50000 lidi jede do zamoreneho Nemecka a pritom kdesi na Hane by chteli lyncovat ctyr debily.

pavelg

Příspěvek#14 » stř 18. bře 2020, 07:27

Letec: a jeste kdy odjeli a kdy se vratili?

Letec 12

Příspěvek#15 » stř 18. bře 2020, 08:18

Jsem mimo karanténní oblast, dotyční nejsou mí přátelé, ani známí. Bližší informace k těm dvěma už bohužel nemám.. Co jsem ještě zaslechl, tak infikovaných v oblasti je snad k tisícovce, ale nikdo je netestuje, není čím. Karanténa Olomoucka zatím není. Domnívám se osobně, že by to byl obrovsky logistický a bezpečnostní problém. Ukázalo se to při zavření Uničovska-Litovelska. Zaměstnanci nemůžou dojíždět do práce a ochromen je tím mimo další i provoz nemocnic a lékáren v i mimo zasaženou oblast.

Zpět na