Zbraňová cenzura na Facebooku a internetu

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#16 » ned 8. lis 2020, 19:04

No vidíš to? Piggy a já myslel, jak nejsem sarkastickej, ironickej a originální :-D



GeorgeP
Příspěvky: 28

Příspěvek#17 » ned 8. lis 2020, 21:04

Pozitivní na tom je, že si možná víc lidí uvědomí, že jsme na stejné lodi. A přístup typu "my máme svůj olympijský sport a ti kropiči, militaristi, paranoici a nimrodi nás nezajímají" se z dlouhodobého hlediska nevyplácí.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#18 » ned 8. lis 2020, 23:56

Mezinárodní federace snad má dost finančních prostředků, aby měla svoje oficiální webové stránky, jako hlavní vývěsní skříňku a nemusela se spoléhat na nějaké pofiderní sociální sítě. Ono si už hodně lidí plete internet a FB. Cenzura zbraní, alkoholu, násilí a podobně mají ve svých ujednáních od samého začátku, osvícený admin přece musí počítat i s touto možností. Snad se z toho poučí i ostatní ....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#19 » pon 9. lis 2020, 06:16

Proč by někdo chodil cíleně na něčí oficiální stránky, když se mu všechny informace odevšad agregují hezky na Fb? Jako firma tam prostě potřebuješ být, protože je tam naprostá většina publika. Pro ovce je to pohodlné a že se pár jedinců vzteká kvůli kontroverznímu mazání, je ovcím jedno.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#20 » pon 9. lis 2020, 11:43

Protože vím, že na stránkách si dám, co uznám za vhodné a jak si to tam dám. A doménu mám zaplacenou a to doménové jméno mi nikdo nemůže jen tak zcizit. Jistě, něco to stojí, ale je to tak trochu i moje vizitka. Pokud jsem "lama", myslím si, že FB je celý vesmír a kdo tam není, jako by nebyl. Při tom je to ve skutečnosti akorát prokrastinační prostředek jak utápět volný čas, stejně jako tady. Také mi někdo najednou umaže část příspěvku, nebo celý, přendá ho .... .



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#21 » pon 9. lis 2020, 11:52

Tady jde videt, zes nikdy nemel co docineni s propagaci nebo nejsi treba youtuber.
FB, youtube jsou stredobodem vesmiru, tak to proste je. Lama jsi, kdyz si myslis cokoliv jineho.
Kdyz jsi youtuber a mas videa na vsech moznych platformach, tak pocet shlednuti na youtube bezne dela dvojnasobek souctu shlednuti na jinych platformach. To same je i FB profil.
Muze se ti to nelibit, ale to nemeni nic na faktu, ze kdo neni na FB, jakoby nebyl. Nemuzes to samozrejme brat optikou zaostaleho cechacka.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#22 » pon 9. lis 2020, 11:52

Milkyway píše: A doménu mám zaplacenou a to doménové jméno mi nikdo nemůže jen tak zcizit.


Mladý pane, viděl jste někdy důl?
https://youtu.be/DSeOT1uGdAw?t=350

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#23 » pon 9. lis 2020, 12:45

Milkyway píše:Mezinárodní federace snad má dost finančních prostředků, aby měla svoje oficiální webové stránky...

ISSF samozřejmě stránky má - https://www.issf-sports.org/, ale jak už napsali jiní - účet na FakeBooku, Instagramu nebo Twitteru je pro mnohé základ. Příklad máš i u nás - novináři sledují twitter politiků, místo oficiálních webů ministerstev a stran. Taková je holt doba.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#24 » pon 9. lis 2020, 13:01

Osobně si myslím, že rušení účtů je metoda příliš jednorázová a hrozící odchodem nepřátel někam mimo vliv.
Mnohem lepší jsou mazání příspěvků a tresty dočasné blokace, ale jen do té míry, aby daný subjekt neodešel. Šikanou mu nastavit autocenzuru tak, že nebude psát, co je nežádoucí, ale nezmizí. Chce to vybalancovat a mám dojem, že většina se prostě podřizuje a ještě to obhajuje, aby si nějak uchovali tvář nebo co...
Masivní rušení důležitých účtů by pak signalizovalo spíš nadcházející ofenzivu. Třeba kdyby byli schopni blokovat komunikaci i mimo svoje platformy.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#25 » pon 9. lis 2020, 13:07

Mohlo jít i o něco takového, co popisují Konzervativní noviny - hodně aktivistů nahlásí závadný obsah a stránka je automaticky zablokovaná. Pak záleží na tlaku a postavení protistrany, aby se domohla nápravy.
Viz: https://www.konzervativninoviny.cz/nikoliv-cenzura-ale-vyakcnovani-kardinala-z-twitteru/



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#26 » pon 9. lis 2020, 13:21

To je standardní metoda aplikovaná na malé a střední ryby. U profesně a sociálně závislých pak jde útok na zaměstnavatele a sociální okolí. Připadlo mi, že ISSF už je přece jen organizace, kterou než sejmou trvale, že se o tom nějak poradí, není to osobní stránka nějakého rebela, kterého můžou označit za rasistu nebo islamofoba.

Ono zase na druhou stranu, kdo se domnívá, že mu neomarxisti budou provozovat jeho výkladní skříň, když ví, že ho nenávidi a chtějí ho zničit, a založí si na tom svůj bysnys, tak takové chování taky vypovídá hodně o tom, jestli s takovým pitomce jít do partyzánského odboje nebo ne...

U nás v ČR máme jeden přímo výstavní příklad tohoto přístupu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#27 » pon 9. lis 2020, 14:17

Honzajan píše:Tady jde videt, zes nikdy nemel co docineni s propagaci nebo nejsi treba youtuber.
FB, youtube jsou stredobodem vesmiru, tak to proste je. Lama jsi, kdyz si myslis cokoliv jineho.
Kdyz jsi youtuber a mas videa na vsech moznych platformach, tak pocet shlednuti na youtube bezne dela dvojnasobek souctu shlednuti na jinych platformach. To same je i FB profil.
Muze se ti to nelibit, ale to nemeni nic na faktu, ze kdo neni na FB, jakoby nebyl. Nemuzes to samozrejme brat optikou zaostaleho cechacka.

Bez debat, Facebook má nejvíc uživatelů. Ale jsou i platformy s uživateli, kteří preferují kvalitu před kvantitou. Takže záleží na úhlu pohledu.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#28 » pon 9. lis 2020, 19:05

Honzajan píše:Muze se ti to nelibit, ale to nemeni nic na faktu, ze kdo neni na FB, jakoby nebyl. Nemuzes to samozrejme brat optikou zaostaleho cechacka.


:lol: Dobra ironie.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#29 » pon 9. lis 2020, 19:10

Honzajan: jako by nebyl kde?
Jako zaostalýmu čecháčkovi mě dalo dost práce svoji digitální stopu minimalizovat a odnaučit přátele a známé mě označovat na fotografiích na téhle studnici všech fízlů světa.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#30 » pon 9. lis 2020, 19:13

Milkyway píše:Při tom je to ve skutečnosti akorát prokrastinační prostředek jak utápět volný čas, stejně jako tady. Také mi někdo najednou umaže část příspěvku, nebo celý, přendá ho .... .


Jasne, vsak taky tady jsi v cizim obyvaku. A u FB taktez. Jenze pave proto, ze na FB je kdejaky pitomec, tak si fura jeho uzivatelu mysli, ze maji snad nejaka prava, nebo co. Nemaji. Mohou jen a pouze to, co jim majitel FB dovoli. A kdyz FB se rozhodne, ze nahodne stranky prelozi treba do hebrejstiny, tak to proste udela a je to ciste jeho vec, pokud s FB nebude mit nekdo smlouvu, ktera by nejak specifikovala prava uzivatele a povinnosti provozovatele. Jedina smlouva, ktera na FB existuje, je postavena tak, ze uzivatel zadna prava nema a je pouze tolerovan.

Cili cely ten udiv je dukazem toho, jak jsou lidi na FB blbi. A dobre jim tak. Pokud firma na FB zrcadli svuj web, pak proc ne, pokud to FB nevadi a ma to nejaky komercni prinos pro firmu. Pokud to FB stopne, no tak holt smolik. Pokud je firma tak blba, ze vlastni web nema, no tak pak skutecne se ji zhmotni to, ze "kdo neni na FB, jakoby nebyl", coz je sice zvast, ale firma si k nemu sama dopomohla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti