Stránka 1 z 2

Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: stř 2. led 2013, 21:06
od IvosC
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/mapa-strachu-tady-propusti-nejvic-kriminalniku-lide-se-boji-o-zivot.html

Někteří lidé dokonce uvažují, že si kvůli amnestii koupí zbraň. "Dvacet roků nás odrbávali a teď očekávají že jim znovu naletíme? Kupuji si pistoli, abych se před tou verbeží, co vyjde z vězení ochránil,“ říká Vladimír Frejlich z Třebíčska.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: stř 2. led 2013, 21:51
od tuareg
V Kuřimi, což je od nás kousek jich vyleze asi 130 :(

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: stř 2. led 2013, 22:59
od *serafin*
Z Všehrd (co by kamene dohodil od Chomutova, 50°25'12.856"N, 13°27'40.045"E) jich pustí asi 259. Taková amnestie dokáže zvednou náladu :-(.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: stř 2. led 2013, 23:49
od Georg
No jestli tady řešíte, kolik lidí pustí ve vašem nedalekém vězení lidí a o kolik tam ve vašem městečku či vesnici stoupne populace, tak to je zbytečné, neboť je to jako když se rukovalo na vojně. Po opuštění kasáren se každý vracel do míst svého předchozího pobytu. Vezení se nepřidělovaly tak, aby to měl dotyčný co nejblíž domů.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 00:12
od ilicz
Zajímalo by mě, půjde-li tahle amnestie nějak výrazně pozorovat na křivce kriminality... Teda jako jeslti ten skok bude nějak extrémně výraznej...

Napsal: čtv 3. led 2013, 04:59
od Carloss
Myslím, že se to s tím strachem trochu přehání. Taková poněkud paranoya. Je třeba se kouknout, jaký tresty jsou amnestovány a za co mohly být uloženy. Jsou to většinou nedbalosti. Pak je tu pár excesů, jako je Darinka a několoik dalších, kteří si to fakt nezaslouží. Bohužel do toho spadnou taky. Ale ani to nejsou žádní násilníci. Ani velcí podvodníci nejsou násilníky, i když se jich amina týče, ale odkroutit trest by si měli (kdyby dostali to, co jim patří, tak by se jich amina nedotkla). Takže bych t+ch několik jednotlivců v tom množství nepovažoval za hrozbu společnosti a nedělal bych bububu, jak to média s oblibou dělají.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 06:11
od mocima
Carloss: nasilnici to nejsou, ale je to hromada smejdu, kteri sedi za majetkovou trestnou cinnost. U tech nepredpokladam, ze zacnou pracovat poctive. Takze zvedne se pravdepodobnost, ze muzes ve svem byte zaznamenat nocni nezvanou navstevu a takovy zlodejicek zahnany do kouta muze i "kousnout".
Nesmime ani zapomenout na rceni, ze s jidlem roste chut. Tak proc by si zlodejicek krome penezenky nechtel vzit i tvoji dceru/zenu/pritelkyni...atd. Annestie, kdyz uz musela byt, mela byt na nedbalostni ciny, urcite ne v takovem rozsahu.

Napsal: čtv 3. led 2013, 07:02
od Carloss
To je ono... Já si právě nemyslím, že by se těch "zlodějíčků" dostalo ven až tolik. Ti maj podle mě vyšší tresty, takže se jich amina taky nedotkne. Spíš se ven dostávaj podvodníci, neplatiči alimentů, ti, co zranili autem z nedbalosti... Zlodějnu, loupež už považuji za násilí.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 07:34
od tuareg
Viděl jsi včera tu reportáž před věznicí? Co tam na ně čekalo za skupiny obyvatelstva? A když se té opálené paní zeptali koho tam má? Odpověď zněla: Mám tam manžela , bráchu ,švagra no prostě všechny. Druhá otázka zněla: a za co tam byli? Odpověď.: Za čórky. Takže asi tak.

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 07:35
od mocima
Ja bohuzel vcera videl zpravy na tv prima a nova (uz se zase dlouho divat nebudu) a kdyz se bavili s pribuznymi, kteri na ne cekali, tak to vetsinou byli cikani, co sedeli za drobne kradeze - konkretne slovy jedne tmavsi slecny - bracha, bratranec, ...

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 11:16
od mobil-man
Zlodejicci se dostanou ven skoro vsichni, viz ustanoveni TZ

Kód: Vybrat vše

Krádež
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a
a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou,
b) čin spáchá vloupáním,
c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí,
d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo
e) čin spáchá na území, na němž je prováděna nebo byla provedena evakuace osob,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

To jsou případy všech krádeží do hodnoty 50 tis. Kč, jak vidíte i s pohružkou násilí, avšak použitou až po odcizení věci. V těchto případech hrozí 2 roky, dává se za to podmínka, pokud trestnou činnost neopakujete, ale i tak se vejdete do 1 roku nepodmíněně ve většině případů.
Takže všichni ti těžce lapení kapsáři, sběrači kovů, vykradači aut a podobní, kteří se jistě dostatečně napravili, teď dostali další šanci se ukázat. :roll:

Napsal: čtv 3. led 2013, 11:23
od peggy

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 11:25
od NuclearBlast

Re: Kolik vězňů propustí ve vašem okolí?

Napsal: čtv 3. led 2013, 13:06
od tazi
Já si bohužel myslím, že propuštění pár set zlodějů je jen zastírací manévr...
Mrkněte se na znění té amnestie: http://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/rozh ... ndex.shtml

Daleko horší než propuštění zlodějů je zastavení "určitých" trestních stíhání a u některých zrušených trestů okamžité zahlazení !!!

Na webu jsem našel komentář, se kterým se fakt nedá nesouhlasit:
"Dobře promyšlená amnestie lepší nežli poplužní dvůr"

Mistrovský kousek na odchodnou od pana profesora a hlavně od jeho týmu. Nad tím odstavcem o více než osm let trvajícím stíhání se sazbou pod deset let se Weigl a spol. určitě dosyta nasmáli. (Tady bych mimochodem jen rád připomenul pochyby o neúplatnosti prezidentských milostí v minulosti.)
Je ovšem třeba na druhou stranu ocenit i zásadovost V.K. - podrželi jste mě, ani já vás neopustím a tady máte od mne malý dáreček.
Amnestie při odchodu z funkce je vůbec geniální nápad. Tuhle moc mít Berlusconi, byl by hned v pohodě. Po opoziční smlouvě je to druhý Klausův zásadní příspěvek demokratické politické kultuře, který by mohl inspirovat nejeden africký stát.
A osobně jsem také rád, že si Klaus vzal poučení z Cimrmana. Pan profesor dobře ví, že diváci někdy nepoznají, kdy vlastně celá komedie končí. Pro takové teď vyslal malý signál: "Je to taková pěkná tečka za tou naší privatizací. Opakuji, je to taková pěkná tečka..."

Napsal: čtv 3. led 2013, 13:48
od NuclearBlast
...mám se smát....nebo brečet.....
http://www.novinky.cz/krimi/289240-prop ... krast.html