Napadení v nákupním centru

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu
Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 27. srp 2013, 12:58

Píšeš : Když jsem psal "varovat" myslel jsem zařvat: "přestaň útočit jinak střelím", nikoli varovný výstřel.
tak to jsem trošku nepochopil myslím že si protiřečíš.



Stepan007
Příspěvky: 4

Příspěvek#17 » úte 27. srp 2013, 13:00

Přitučnil jsem jednu větu, která se mi zdá nejdůležitejší. V tomto tématu jsem domluvil.

Nejen v tomto. Zkus prosím obohatit jiné fórum, díky. MarK

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#18 » úte 27. srp 2013, 13:08

Stepan007 píše:
fejfarz píše:Když nepřestane útočit tak co uděláš střelíš?
Jistě, zcela ve shodě se zákonem. Kopání do hlavy jako útok na život nebo zdraví pochopí i ten nejblbější soudce.

fejfarz píše:Půjde po tobě že ti zbraň sebere a ty ho zabiješ neozbrojeného.

To se může stát pouze, pokud začneš varovat a vyjednávat. Lepší je myslím nevarovat a nevyjednávat. Pokud proti tobě jde ožralé individuum, které před chvílí masakrovalo jiného člověka, a odmítá poslechnout a ignoruje varování, zastřelit ho je JEDINÁ možnost, co udělat. Každopádně je to trochu obtížnější situace, protože aktivně v tom okamžiku neprobíhal žádný útok, takže je lepší se takovým situacím vyhnout.

Jestli je ozbrojený nebo ne je úplně jedno.

Přesně. Takže neeskalovat více probíhající konflikt a volat policii. :idea:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#19 » úte 27. srp 2013, 14:09

Od chvíle než zavolám policii do chvíle než policie dorazí může uplynout několik minut a za tu dobu se může stát spousta věcí. Ten dotyčný ten útok nemusel vůbec přežít. Každopádně je to nezáviděníhodná situace jak pro toho napadeného, tak pro svědky (nota bene, jestli třeba někdo z nich měl u sebe zbraň). Zbraň bych nejspíš nepoužil ani já, ale nevím, jak bych se s tím srovnal, kdyby to ten napadený nepřežil nebo třeba přežil s nějakými následky. Blbý je, že tohle se může stát prakticky komukoliv. Kdyby se to stalo mě, asi bych se holýma rukama neubránil. :(

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#20 » úte 27. srp 2013, 14:28

Ještě mě napadla jedna věc. Co třeba nosit pro tyhle případy nějaký neletální prostředek (třeba paralyzér), který toho útočníka spolehlivě na chvíli vyřadí z boje a zároveň mu nijak vážně neublíží?

Bohužel by se pak mohl pomstít. Adresu a telefon mu na policii nebo u soudu jistě ochotně prozradí.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#21 » úte 27. srp 2013, 14:59

Mobster - Adresu a telefon (pokud ho uvedeš ve výpovědi) musí prozradit, když si ho protistrana vyžádá. Ale i ty máš nárok juknout do jeho výpovědi, takže taky budeš vědět, kde bydlí ;)
Já si myslím, že tahat další prostředek se kterým nechci ublížit, je blbost. Buď jdu do toho na plno nebo ne. Např. paralyzér budu stejně tahat ve stejné situaci jako ostrou, takže proč se omezovat ?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#22 » úte 27. srp 2013, 15:03

Mobstere: peprak ci taser je ti knicemu pokud bude pod drogama ;) ale to mas i proti strelny zbrani kdyz bude v rausi pod drogama,chlastem ci jenom adrenalin tak pokud nezasahnes nejaky dulezity organ tak ho jenom vic naseres. Kdyz to vemes tak nejlepsi je mit teleskop, ten ani nak soudcum nevadi a rozhodne min nez celej zasobnik v utocnikovi.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#23 » úte 27. srp 2013, 15:17

Kublajchán píše:Mobster - Adresu a telefon (pokud ho uvedeš ve výpovědi) musí prozradit, když si ho protistrana vyžádá. Ale i ty máš nárok juknout do jeho výpovědi, takže taky budeš vědět, kde bydlí ;)


No to je úžasný. To je opravdu k zblití, gauneři jsou hájení a slušnej člověk, aby se bál. Aspoň vím, že dobrovolně nikdy k soudu svědčit nepůjdu. Jo a k čemu by mi, jakožto normálnímu člověku, byla jeho adresa? Já bych ho naopak už nikdy nechtěl vidět.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#24 » úte 27. srp 2013, 15:26

Abych šel proti tomuhle neandrtálci s teleskopem, na to opravdu nemám. Dopadlo by to tak, že by mi ho sebral a seřezal mě tam s ním. Bohužel nejsem ani terminátor ani Chuck Norris.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#25 » úte 27. srp 2013, 15:29

Mobster - ale houby k zblití. V době vyšetřování nikdo neví (krom zúčastněných), jak to doopravdy bylo. Každopádně je lepší nečekat do příjezdu PČR.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » úte 27. srp 2013, 15:34

ty ses ptal na nakou neusmrcovaci vec tak sem to napsal ( a napsal i nevyhody ktery to ma)... samozrejme ze je lehci a min nebezpecny do nej vyladovat zasobnik :) a jestli nejses terminator tak proc se neprihlasis treba na kravmagu nebo neco podobnyho... ;)

do prijezdu policie cekaj jenom idioti.. ten kluk by byl mrtvej nemit velky stesti... protoze ten kop do hlavy kdyz byl oprenej o lavicku je usmrcovaci ale moc mu nevysel a sklouzla mu noha po lebce... a na zacatku kopy to tylu hlavy jsou velice nebezpecny a kopacka zepredu do ksichtu je na upravu fasady a uspani. Ale dle soudniho znalce to nebylo tak hrozny napadeni protoze kluk nemel takovy zraneni.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#27 » úte 27. srp 2013, 15:42

Kublajchán píše:Mobster - ale houby k zblití. V době vyšetřování nikdo neví (krom zúčastněných), jak to doopravdy bylo. Každopádně je lepší nečekat do příjezdu PČR.


Jasně, soud není u konce, tak proč to nevykecat? Ještě by mu mohli říct, kam chodí moje děti do školy.

Int1m1thy píše:do prijezdu policie cekaj jenom idioti..


No jasně, třeba ti školáci, co se tam kousek dál okusovali, ho mohli zkusit zneškodnit. Případně si mohl pomoct sám napadený, jinak je to idiot. :D
Naposledy upravil(a) Mobster dne úte 27. srp 2013, 15:49, celkem upraveno 1 x.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#28 » úte 27. srp 2013, 15:46

Neuvěřitelné.

A co takhle, kdyby zaútočilo takovéhle hovado na ozbrojeného, nechat se zmlátit do kómatu, nebo to během útoku vytáhnout a stisknout? To už tu jednou bylo a ten "střelec" sedí.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » úte 27. srp 2013, 15:55

mobstere tady jde o psychologii... cim vic lidi krici tim vic lidi to prilaka tim vetsi sance na pomoc. ale co cekat v nasi republice... a potom teda nechapu proc tady nosite zbran kdyz ji odmitate pouzit kvuli strachu o mozne soudni tahanice...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#30 » úte 27. srp 2013, 16:07

Ja myslim, ze puvodni otazka se tykala ozbrojeneho cloveka jakozto svedka takoveho napadeni. Byt sam obeti, nebo byt to nekdo z blizkych lidi, tak tu otazku neresim a na takovyto utok bych reagoval, pokud bych toho byl po prvotnim napadeni schopen, vsemi prostredky.

Je to o posuzovani rizik, takze ac to zni divne, u ciziho cloveka mi nehrozi pro me zadne vyraznejsi riziko (ztrata, ublizeni atd.), proto tam bych byl zdrzenlivejsi v pouziti aktivni obrany.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů