Obranný dril



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#16 » pon 14. říj 2013, 19:42

YA - pro to, co plánuješ vůbec nepoužívej název LOS :!:

Jde o kurz obrany se zbraní, pro který nemá nikdo z nás kvalifikaci. Pouštět se do toho smrdí kriminálem...

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 14. říj 2013, 20:28

PaFe,
já nic neplánuji, nechystám se nic organizovat chtěl jsem jen naznačit, že lze jít i jiným směrem více obranným...,proč by to mělo smrdět kriminálem...co konkrétně?

Ono je to tak nějak všechno nepochopeno, primárně mi šlo o to, že co se člověk naučí na kurzech nemá kde dále cvičit (chodit na kurzy furt dokola 1,2,3 level a za rok znovu 1,2,3 level) je neekonomické a hlavně nesmyslné, takže jsem narazil na LOS (lidově obranná střelba) říkám si hurá to je ono a pak k tomu čuchnu a opak je pravdou po pravdě rozdíl mezi LOSem a IPSC vidím jen ve skrytém nošení a že LOS je takové IPSC B skupina (nechci se nikoho dotknout není to směřováno jako útok).
Asi pro někoho nepochopitelné, ale mě jde hlavně o to se naučit bránit střelnou zbraní a vše spojené s touto obranou a udržovat se v této znalosti jelikož nepočítám, že by se kriminalita tlumila spíše naopak a třeba za 20 let už budu svoji bezpečnost muset předat do ruky zbrani (dnes to neřeším zatím zbran nepotřebuji nosit, ale ten čas příjde...bohužel :(), tak hledám kde toto naleznu..nic víc nic míň!
Myslel jsem si, že bude třeba více lidí kteří to vidí podobně..asi NE!
Okey, klidně to můžete zamknout já se už vyčerpal...zatím na toto není doba nebo lidi.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#18 » pon 14. říj 2013, 20:57

Kazdou "taktiku" je potreba provozovat pod zkusenym instruktorem, pri nejhorsim se zkusenym strelcem.
To, cos popsal je sice zajimavy zablbnuti, ale chybi tomu to, co od toho ocekavas.
Asi jako by se ti nelibil sportovni box a chtels ho trenovat tim, ze misto v ringu budes boxovat v lese a mel pocit, ze ses priblizil realnemu poulicnimu boji.
Uz jsem tu jednou psal, kolik kurzu mam za sebou a bez ohledu na pravni stranku, ze nemam papiry na vyuku a vycvik, tak bych se neodvazil ucit jakoukoli taktiku...
A kockopes "setkani par kamaradu, co si na taktiku hrajou" je uplne na nic, pokud minialne jeden z nich nema za sebou sluzbu u "te spravne jednotky" se spravnym vzdelanim.
LOS aspon tlaci strelce timerem do stresu a nuti i pod tim strelce stale bezpecne manipulovat, mirit a strilet a nehraje si na nic vic.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 14. říj 2013, 21:14

cmk
jednoho člověka který na to papíry i vědomosti má bych měl otázka je jestli by do toho šel :D . Jinak s tím sportovním boxem si vedle jak ta jedle, boxovat v lese je ač se ti to nezdá mnohem blíže k pouličnímu boji...například tím, že máš prostor unikat to v ringu nemáš a spoustu technik v boxu je založeno na tom, že využiješ ring, ale to jsme dost mimo.

LOS si názvem právě hraje na něco víc díky tomu názvu jsem se o to začal zajímat (neber si to osobně), taky neříkám, že to úplně zavrhuji klubovky co dělají kluci sou super a pokud mě příště pozvou :) , tak si to střelím holt po svém, myslím, že si tam zařvu dám varovnej pak kontrolu atd...sice budu za magora, ale to mi nevadí - vše dle pravidel, aby nebyl problém.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#20 » pon 14. říj 2013, 21:23

K tomu boxu - ale to podstatny, stres, neznama nova situace, potreba resit okamzite krizovou situaci, v jake jsi nikdy nebyl - to presunem z ringu do lesa neziskas... A je to presne o tom co rikas... Techniky jsou nejake tam a nejake tam... Ale v realu jde o neco uplne jinyho... (box byl vybran pomerne nahodne - predstav si pod tim kterykoli upolovy sport).

Ohledne LOSu - zajimavy je, ze jeste nedavno se ti libila IDPA, ktera je v realu jeste mezi LOSem a IPSC a ted ti LOS prijde malo tacticool :-)

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 14. říj 2013, 21:31

:lol: hele tos to hodil spíše do debaty v SZ, abych zase nedostal napomenutí za "trolení nebo jak". Mě se na myšlence IDPA líbilo to přebíjení atp. to byla debata s tím snoopem36 (tak nějak), už v začátku zamyšlení nad LOSem jsem navrhoval zatěž atp. a směr více do obrany pak jsem tam dostal hroznou sodu i od tebe :) , tak jsem hodil brzdu a šel cestou alespon o drillování přebíjení apod.
Okey myslím, že tady už k tomu moc neřeknu už tak jsem asi dost za magora a Johny.Hawk mě varoval :lol:

Jak jsem řekl klubovky jsou si myslím pro mě docela fajn (najdu a postavím si to pro sebe) nebudu sice mít asi super čas, ale o to stejně nejde jen doma na otázku tak co jaks dopad řeknu, že se to neboduje :-).

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#22 » pon 14. říj 2013, 21:33

Jo, sorry, doslo k zamene se snoopem...
John.hawk dava tusit, ze to, cos do ted napsal by mohlo davat smysl... Nicmene plati - pod dohledem nekoho, kdo vi CO, JAK a PROC...



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#23 » pon 14. říj 2013, 22:28

Tak jsem si naivně myslel,že mě tady už nic nemůže překvapit....Pěkná blbost..... ale stále mnohokrát menší než některé příspěvky tacticalcool borců :evil:



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#24 » úte 15. říj 2013, 06:21

AY:
Richarde, mozna nastal cas, aby par spravnych chlapu dalo hlavy dohromady, ruce a invenci k dilu a vymysleli novou soutez (podle vlastnich pravidel). Vzpomen na Grinche a malorazkove preni mezi borci ;-) . Grinch se zabejcil a vymyslel a zorganizoval svou soutez. A funguje mu to. Nechod kolem horke kase a zacni oslovovat lidi, kteri by to s tebou dali dohromady. Konec koncu ta vlastovka s treninkem dlouhych, kterou organizujes v Bitesi, hodne napovida. Pokud mas tedy odezvu uz i od vice lidi, ze by byl zajem o tvou vizi, pak jsi nasel presne to, cemu rikame "mezera na trhu" a pokud budes sikovny, muzes tento fakt nalezite vytezit. Presne tak, jak to uz par let parta nadsencu, kteri z treninkoveho blbnuti vydupali LOS, dela. A dle meho to dela dost dobre na to, ze o nich vi mnoho lidi z cilove skupiny. A kdyz uz jsem zminil "ochrannou znamku" LOS, tak vez, ze ja to citim takto: prestan tu zkratku uplne pouzivat. Tva vize pomerovani je postavena jinam, jiny musi byt i nazev. Znamku LOS si jeji majitele vzit nenechaji :-) .
Jen ale prosim pamatuj. Kazda zabava neco stoji (a ted s..e pes na prachy), takze hlavne bacha na zdravi a bezpecnost. Poradny kus cesty uz pred tebou vyslapali vynalezci LOSu, tak se muzes poucit a vzit si to nejlepsi ;-) .
Drzim ti palec a preji mnoho sil.
Tomik

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » úte 15. říj 2013, 10:21

Je zajímavé kolik lidí mě tu oslovuje jménem jako bychom byli kurva největší kámoši :D.
Tome :D zrovna Grinche si zmiňovat nemusel, ještě mi tu začne dávat svoje rady a to už by byl fakt konec světa!

Mě opravdu nejde o to něco organizovat, stačí mi ÚP Drill chtěl jsem to tak nějak hodit na kluky (Jirku, Honzu a Davida) a já že bych si chodil tam střelit pěknou obranku...ono něco organizovat je fakt náročné a jako pořadatel a střelec v jedné osobě si to člověk neužije (aspon já to tak mám), každopádně děkuji za podporu, pokud by byl obrovský zájem ovšem, tak bych možná něco s pomocí J.H udělal (chudák J.H ten to ani neví :lol: ).

Ovšem pokud bych to dělal já bylo by to fakt dost tvrdé...prst na spoušti 100 kliků pokud nedáš 100 kliků každej z účastníků ti dá ránu pěstí do břicha, ještě jednou prst na spoušti už k nám nikdy nechoď...už toto by 70% střelců odradilo.

No však jestli si chceš někdy střelit tochu více "drsněji" vem kosu a přijď na drill :-) já tam chci postupně zařadit i údery s fyz.zátěží a podobné srandy.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#26 » úte 15. říj 2013, 12:34

70%? :lol:
a zkušenost někoho, kdo je tu o dost dýl...
Jednou na táboře po ráně do břicha při hře na tvrďáky klukovi protrhli bránici. Málem jim tam umřel... Chceš si jako organizátor brát něco takového na triko? Bez ohledu na dobrovolnost to totiž bude ublížení na zdraví, případně s následkem smrti. Plánovat něco takového je chujovina. Průsery z toho jsou i při výcviku speciálních jednotek, pokud na to někdo zařve :!:

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 15. říj 2013, 13:15

Ty jo tak tos mě dostal :lol: a co teda kluby boxu, Thai boxu, kick boxu a já nevím co všeho to by jim tam muselo umírat lidí jak na běžícím páse :lol: tos mě vážně rozchechtal :lol: , ale to jsme mimo debatu.
Takže myslíš, že 70% je málo...je fakt, že většina pistolníků je dost z cukru, ale myslel jsem, že těch 30% je reálné "normální zdravé jádro" tak tos mě vzal úplně všechny iluze :cry: !

PS ten prst je snad základ NE takže to by udělal tak jeden ze sta (neber mi iluze alespoň zde)!!!!!!



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#28 » úte 15. říj 2013, 14:44

No jestli to plánuješ jen pro strelce z rad sportovcu trenovanych v upolovych sportech, pak to nebude problém.
Jinak Te muzu ujistit, ze sledovat, jak se ten kluk dusi, rozhodne nebylo k smichu :roll:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » úte 15. říj 2013, 14:45

po dohodě s autorem přejmenováno a přesunuto kam patří

sided píše:Ahoj, co kdybych tomu změnil název? Spojování tvýho drillu nebo výcviku s LOSem je zavádějící. Navrhuješ nějaký a nebo si mám pustit fantazii na špacír já?

AREYOU píše:je mi to fuk ale to není můj drill já chtěl jen , ale to je marný klidně to zamči a nech to tak, co?

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » úte 15. říj 2013, 15:20

No po dohodě se tomu říct nedá spíš po doporučení.
Jak jsem říkal nic neplánuji organizovat, bylo to zamyšlení nad klubovkou LOS zda to trochu nehodit více do obrany, nakonec je tady z toho obranný dril kterej mám já organizovat, tak naposledy nic se nechystám organizovat, využil jsem prostoru v klubovkách jak mi bylo doporučeno, ale to neklaplo, tak jsem navrhoval zamknout nestalo se.
Okey mějte si tu vlákno obranný dril, ale mě s tím nespojujte neb nechci nic organizovat!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti