REGI Base schooting challenge V.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1177

Příspěvek#1 » pon 7. zář 2015, 09:42

Zdravíčko všem přátelům střeleckého sportu.
V sobotu 5.9.2015 proběhl v Olomouci - Černovír/Lazce další závod REGI Base schooting challenge V. (http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/562/)
Nějak jsem nemohl najít odkaz na vlákno s komentáři a proto jsem založil toto :D
Poprvé jsem se v životě zaregistroval přes internet a na závod vyrazil se střeleckým kolegou Maravystou. Dopravu jsem měl zajištěnou od našeho společného střeleckého kolegy, který se závodu také účastnil. Videa jsou ale pouze moje a Maravysty (z důvodu souhlasu k veřejnému publikování).
Jak jsem se už zmínil, na střelnici jsem byl dovezen, což mi velmi vyhovovalo, protože jsem měl opět po noční (tak jak vloni na stejném závodě v Drahanech za Prostějovem :D ). Ale což, opět jsem do sebe nalil litr "energeťáku" a zdárně "přežil" závody :lol:
Co se samotných střeleckých závodů týče, byly připraveny 4 stage. Stage byly otevřené, střílely se dle pravodel LOS.
A teď jak jsem to viděl já:

STAGE 1 - barvičky ( :D )
Terče pouze "železa". Zde si závodník vylosoval jednu z barev (žlutá nebo červená). Poté v sedě eliminoval tu vybranou barvu a následně se vydal za první zástěnu, kde se však naopak snažil eliminovat opačně vylosovanou barvu. Poté se střelec přesunul k další zástěně a opět eliminoval opačně vylosovanou barvu.
No pro některé to byl občas problém, vzpomenout si, jakou že si to na začátku vybral barvičku :lol: Já si vzpomněl na trénink z GC Otrokovic, kde nás takto občas potrápili :lol:
stage 1 - Georg:
http://youtu.be/nAvqpMzT-1s

stage 1 - Maravysta:
http://youtu.be/a13lKlJVIE4

STAGE 2 - záchrana rukojmího
Terče pouze "papír". Po startovním signálu střelec ručně odstrčí "zloducha", vrací se na startovní čáru a eliminuje jej i finálním způsobem. Poté je třeba zneškodnit i únosce, který je opatřen neprůstřelnou vestou, takže jediný cíl je pouze "hlava". Poté jsou dvě možnosti (viz videa). 1) další vzadu stojící terč vyřeší z dálky (můj případ) a pak pokračuje dál k zástěně, nebo se nejdřív proplíží k zástěně (Maravysta), odkud pořeší všechny terče. No tady mi z radosti z toho, že mám velkokapacitní zásobník - CZ 75 B - 15 ran na zásobník (donedávna jsem střílel LOSí závody se sovětským Makarovem, jehož kapacita zásobníku je pouze 8 ran), tak trochu ujel prst na spoušti a terčům jsem hlavně na začátku nedal moc šancí. Prostě jsem je k nelibosti rozhodčího doslova "pokropil" :D
stage 1 - Georg:
http://youtu.be/5XTyBDvXZww

stage 2 - Maravysta:
http://youtu.be/zMqChclKsLc

STAGE 3 - střelba jednoruč po menší fyzické zátěži
Tato stage, kde byly pouze "železa" potrápila hodně střelců :cry: Po startovním signálu střelec vyběhl od zástěny dozadu, kde popadl 3 svázané pneumatiky a dotáhl je ke střeleckému stanovišti, kde je musel "vtěsnat" do určitého prostoru (proto to rovnání do komínku :D ). Poté z pravé strany pravou rukou "vyřešil" od nejvzdálenějšího po nejbližší všechny terče a pak to samé opakoval levou rukou z levé strany. Tady se mi osobně docela zadařilo :shifty:
stage 3 - Georg:
http://youtu.be/4DfOaIvnawY

stage 3 - Maravysta:
http://youtu.be/QYVg4s-Ipso

STAGE 4 - střelba za chůze
Na čtvrté stage byly opět pouze "železa". Tady se však ale začínalo jedním výstřelem z brokovnice. To byla "buďovka" - buď spadne, nebo ne. Dostřelovat se nesměl. Pak následovala otočka k terčům a za chůze eliminace jednoho za druhým. Opět od nejbližšího k nejvzdálenějšímu. Po dojítí ke koncové čáře při nedostřílených terčích střelec měnil pozici do kleku a pokračoval ve střelbě. Tady se mi taky trochu zadařilo. A hlavně mě potěšilo střelba z brokovnice (nejen, že jsem se trefil, ale střelba samotná jako zpestření stage).
stage 4 - Georg:
http://youtu.be/qYTjGFGOUF4

stage 4 - Maravysta:
http://youtu.be/HRFoK6GbD6U

Celkově se mi závod vydařil a na celkovém dojmu bylo znát, že se pořadatelé snažili. Byl to alespoň pro mne velmi dobrý závod s dobře promyšlenými stage. I počasí vyšlo (pěkné, slunečné, teplé, nikoliv horko), takže bylo vidět, že pořadatelé na venkovní střelnici pamatovali i na tuto "drobnost" :lol: Tímto bych chtěl všem, kteří se organizačně podíleli na tomto závodě (pořadatelé, provozovatel střelnice, rozhodčí i jejich pomocníci) poděkovat za velmi hezky strávenou sobotu. Navíc, pokud tento závod pomohl i k dobré věci :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host