IDPA

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#16 » úte 4. pro 2018, 21:08

Já bych v tom původním textu nehledal nic špatného. Byl to překlad z US stránek a mluvil o IDPA ve "světovém" měřítku a z toho pohledu má IDPA před LOSem 9 let náskok. :-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#17 » úte 4. pro 2018, 23:01

pokud se to bude strilet nekde v dojezdovy vzdalenosti tak rad pridu :)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 5. pro 2018, 06:45

Nebyl by někdo ochotnej, v pár větách, shrnout rozdíly mezi IDPA a LOS?
Proč by si měl člověk vybrat zrovna IDPA? (když pomiu to, že by měl střílet, jak jen může, bez ohledu na disciplínu :-) )

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#19 » stř 5. pro 2018, 09:01

Asi hlavní je, že to má porovnání s celou komunitou, protože se všude jede podle stejných pravidel. LOS je vlastně hlavně náš ...

Včera jsem na to koukal a asi kromě toho, že se bude velet anglicky moc rozdílů není. Jen pokud jsem správně pochopil pravidla přebíjení, tak nechávat za sebou pohozené zásobníky není podle pravidel ...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#20 » stř 5. pro 2018, 09:26

Jestli si to dobře pamatuji, tak zásobník s náboji se může vyhodit na zem pouze při řešení závady. Prázdný zásobních se snad zahodit může. Také je tam rozdíl v počtu nábojů v zásobníku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#21 » stř 5. pro 2018, 09:35

Už se na to ptám na IDPA fórech :-)



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#22 » stř 5. pro 2018, 11:01

Jsem na mobilu tak listovat v pravidlech moc nejde, ale to jako vazne, ze se musi prebijet az dojdou naboje, nebo poloprazdnej zasobnik narvat do .. nekam? Doufam ze je to nedorozumeni...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#23 » stř 5. pro 2018, 11:14

Udělal jsem výtah z pravidel, co mi připadá rozdílné od Los. Zdroj český překlad http://www.idpa.Cz/pravidla

Kód: Vybrat vše

- zásah neterče +5 s (los +10 s)

- přebití pouze taktické (prázdný musí být kdekoliv u střelce, ne na zemi), vyhození prázdného za zem povoleno jen když je zásobník i zbran zrovna prázdná

- terč dle situace bude definován pouze hlava, nebo pouze tělo, nebo oboje.

- neterč vždy označen dvěma dlaněmi, at je to cokoliv.

- hodnocené zony jsou tři, +0, +1, +3 (los +2 myslím), chybějící +5 sekundy

- požadovaný počet zásahů na teč dle pokynů ke každé situaci, terče v jedné situaci to nemusí mít stejně.

- kovové tečně musí být pořadatelem postaveny ve vzdálenosti min. 10 metrů (10 yardů)

- střílet na kovové terče lze ze vzdálenosti min. 10 metrů (10 yardů)

- 75 % terčů postaveno do 15 metrů

- situace typu SCÉNÁŘ terče max 20 m

- situace typu STANDARD terče max 50 metrů

- nejsou povoleny situace využívající pamět střelce (např. pamatovat si pořadí řešení nebo co zrovna bude neterč)

- max 25 % výstřelů v situaci podíl kovové terče

- každá situace v ideálním případě max 18 ran. (los 12 myslím)

- uvažovaný přesun střelce mezi jednotlivými dvěma terči max 10 m

- uvažovaný celkový pohyb střelce v situaci max 20 metrů

- je-li v situaci střelecká pozice v leže, musí být jako poslední v situaci

- pořadatelé se musí snažit (jinde uvedeno musí být), aby situace zvládl i pohybově postižený střelec

- střelba silnou rukou max 10 m

- střelba slabou rukou max 7 m

- terč velikosti hlavy nebo menši, max 10 metrů (situace typ scénář), max 15 metrů (typ standard)

- bod 6.6.22 z českého překladu o min velikosti terče je protichůdný nebo jsem nepochopil.

- v situaci proces "povinné přebití" nesmí být vyžadováno.

- dlouhé zbraně a karabiny na puškový náboj se v IDPA nepoužívají.

- v situaci s kryty, terče řešené mimo kryt mezi dvěma kryty, max 6 ran pro ideální řešení

- úlevy a penalizace pohybově postižených jsou definovány.

- 6+1 druh divizí:

Stock Service Pistol (SSP)

Enhanced Service Pistol (ESP)

Custom Defensive Pistol (CDP)

Compact Carry Pistol (CCP)

Revolver (REV)

Back Up Gun (BUG)

+ speciální SPD . Více v bodě 8.1 pravidel.

- Dle divize omezení počet nábojů v zásobníku (10 až 5 dle každé divize). Počet zásobníků omezen zjednodušeně dle divize (2 až 4 kusy). Více v bodě 8.1.5 (zjednodušeně velké pistole dva zásobníky, malé tři nebo čtyři).

- pravidla pro zbraně (více v bodě 8.2): každá divize omezuje u zbraně velikost, hmotnost, minimální počet vyrobených kusů a jmenovité úpravy.  popř. povoluje další úpravy.

- pro každou divizi se určitě minimální power faktor.

- omezuje se rozměr a upnutí opasku (bod 8.4)

- řeší se pouzdra. Jestli to chápu správně, je povolen v podstatě pouze plný sweetgear popř. poloviční, pokud se to rozměrově vejde (8.5). Dále zákaz appendix pouzdra.

- zavedeny výkonnostní třídy pro snažší porovnání mezi s sebou (detaily bod 9)

- podání protestu bez kauce.

--------------

 

Výtah z výtahu: jestli to chápu správně, tak situace bude třeba na 15 ideálních ran (limit  18) a s sebou si můžu vzít jen 20 (10x2) nábojů u určité divize. To může být legrace.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#24 » stř 5. pro 2018, 11:33

Všiml jsem si, že pokud chci střílet idpa, musím být online registrován a mít zaplacen roční nebo 3 lety registrační poplatek. Startovné každého závodu potom je nebo není?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#25 » stř 5. pro 2018, 11:56

Škoda že nejde editovat původní příspěvek. Opravuji počty. Správně má znít :
- Dle divize omezení počet nábojů v zásobníku (10 až 5 dle každé divize). Počet zásobníků omezen zjednodušeně dle divize (3 až 5 kusů celkem). Pravidla jsou hodně různorodá pro jednotlivé divize, nechci pausalizovat, ačkoliv byste si to rádi přečetli.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#26 » stř 5. pro 2018, 13:18

První tři závody je možné střílet bez registrace.



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#27 » stř 5. pro 2018, 13:49

Mám dotaz. Přečetl jsem si definice jednotlivých zbraní. Kam sakra patří 1911? Ze SSP ji vyřazuje jednočinná spoušť a na ostatní kategorie je těžká. Nabitá 8 raným zásobníkem má kilo a půl, tedy víc než 43 uncí, které jsou ve všech kategoriích jako maximální limit..

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#28 » stř 5. pro 2018, 13:58

Hmotnosti pro kategorii se uvádí zbraň se největším zasobnikem obé prázdné

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#29 » stř 5. pro 2018, 15:47

Ozzy1: 1911 v případě že je ráže 45 ACP je v divizi CDP.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#30 » stř 5. pro 2018, 16:37

Ozzy1: ještě jeden detail... Váží se to s prázdným zásobníkem. Včera jsem vážil svoji 1911 s prázdným zásobníkem a vejde se fpohodě ;-) ... Takže už mám jasno kterou divizi vyzkouším.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti